4. kuzey kıbrıs bartender kokteyl yarışması

4. Kuzey Kıbrıs Bartender Kokteyl Yarışması

Bu yıl 4. sü düzenlenen Kuzey Kıbrıs bartender kokteyl yarışması’nın ödülleri sahibini buldu. Sadece kokteylin lezzetine değil aynı zamanda sunumuna, uyumuna vb.  Göz önünde bulundurarak puan veren juri bir çok yarışmacı adayın yüzünün gülmesine sebeb oldu. Aynı zamanda herhangi bir kategoride ödül alamayan yarışmacılara ise “Nasıl daha iyi olurum?” sorusunun güzel bir cevabı oldu. Bu yarışmada eminim herkes kazandı. Unutulmamalıdır ki kazanılan bir tecrübe, bir çok şeye bedeldir.


 Kategoriler Nelerdi?

Kategorilere bakacak olursak karşımızda “En teknik bartender”, “En yaratıcı bartender”, “En aromalı kokteyl yaratıcısı” ve “En görsel kokteyl yaratıcısı” olarak 5 ana kategoriyi buluyoruz. Bunun yanında 3 kişiye ise “Juri Özel Ödülü” verildi. Ayrıca söz verildiği gibi bu yıl ana kategorilere ek (Genel puanlamayı etkilemeyen) “En yaratıcı kokteyl adı” ile “En iyi kostüm ve üniforma” ödülleri de sahiplerini buldu. Açıklamadan geçmek doğru olmaz, tüm kategorilerden 3 kişi ödüllendirildi.

Bu 3 Günde Neler Vardı?

Bu üç günde görebileceğiniz en muhteşem organizasyonu tamamlamayı başardılar. Biz de bu 3 günü sizlere tek tek anlatmak istedik.


1.     Gün

Bu ilk gün organizasyon alanında(“The Garden”) günün erken saatlerinden itibaren çalışmalar başladı. Sahne ışıkları, ses sitemleri, standlar… Bir etkinlikte olması gereken her şey tek tek kuruldu. Saat 6 buçuk, 7 gibi yavaş yavaş yarışmacı bartenderlar  çalışmalarına başlamak için sahnenin yanında yerlerini aldılar. Hatta çok daha erken saatlerde gelen bartenderlar bile vardı. İlk günün heyecanını yenmek de kolay olmadı tabi. Birbirinden enteresan fikirleri ortaya koyan bartenderlar’ın bu sunumlarını hazırlamaları eminim aylarını almıştır. Saat 8 sularında başlayan yarışmanın ilk gününde toplamda 8 kişi yarıştı. Şüphesiz bu gecenin en dikkat çekenlerinden biri de bebek kostümü ile “Hungry Baby” isimli kokteylini hazırlayan yarışmacıydı. Fakat en az bu yarışmacı kadar deniz kabuklarını, meyveleri  shot bardağı olarak kullanan, enteresan tepsiler ile sunumlar yapan yarışmacılar vardı. İlk günden anlaşılıyordu ki bu yarışmacılar bu iş için gerçekten uğraşıyorlar.

Oku:   Mahmut Tanrıverdi Kıbrıs Kokteyl Yarışmasında 2. Lik Kazandı

 

2.     Gün


Yarışmanın 2. Gününde ise ilk günün aksine toplamda 11 kişi yarıştı. İkinci günde yarışmacılar izleyicilerin ağzını açık bırakacak kadar güzel şeyler yapmaya devam ettiler. Birbirinden yetenekli bartenderlar gerek enteresan sunum tepsileri, gerekse enteresan görselleri ile gerçekten çok şaşırtıcı bir yarışma ortaya koydular. Bu 2. Günde ise hiç şüphesiz kokteyl yarışmalarında görülmemiş bir şey de gerçekleşti. Yarışmacılardan birinin Mehteran eşliğinde Osmanlı kıyafetiyle yürüyüş yaparak girmesi izleyicilere gerçek bir etki bıraktı. Bu yarışmada gerçekten de yarışmacılar sadece kokteyli hazırlamak için değil aynı zamanda kostümler, sunumlar için de ciddi bir çaba harcamış görünüyor.

 

3.     Gün Ödül Töreni

En sonunda yarışmacılar kokteyllerini yaptılar, jüriler oylarını tamamladılar ve en heyacan verici kısmına geldik. Akşam saat 8’den itibaren dolup taşan the Garden, sonuçları heyecanla bekleyen onlarca bartender ve izleyici ile görsel bir mucizeye tanık oldu. Bunun yanında canlı müzik eşliğinde izleyiciler bu gecenin hiç bitmemesini diledi. Aynı zamanda ödül töreninin başında ve ortasında da Kübalı dansçıların muhteşem dansı gerçekten görülmeye değerdi. Ödüller verildikten sonra ise tüm bartenderlar sahnede toplu fotoğraf çektirdi ve bu muhteşem etkinlik burada son buldu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir