Amsterdam bira alkol oranı

Amsterdam Bira Alkol Oranı Sizi Çok Şaşırtacak

Amsterdam bira, alışılageldik tatların dışında kendine has tadı, yüksek sayılabilecek alkol oranı ile en çok tüketilen bira çeşitleri arasında yerini alıyor. İşte bu yüzden Amsterdam bira alkol oranı, bizim için önemli sayılabilecek konulardan bir tanesi. Amsterdam bira, market raflarında en hızlı tükenişe sahip 2. Bira olarak biliniyor. Bu biranın bu kadar fazla tercih edilmesinin sebebini aşağıda bulacaksınız.


Amsterdam Bira

Amsterdam bira, Hollanda lisansı ile birlikte, Efes tesislerinde özel formüle birebir uyularak üretilen 500 ml teneke kutularda satışı yapılan bira çeşitlerinden birisi. Amsterdam Navigator olarak da adlandırılan,

Amsterdam Bira Alkol Oranı

Marketlerde bulabileceğiniz hemen hemen tüm bira çeşitleri %5 civarı alkol oranına sahipken Amsterdam bira, % 8.4 derece ile karşımıza çıkıyor. İlk bakışta pek de yüksek gibi gözükmeyen %8.4 alkol oranı, diğer biraların yanında Amsterdam navigator, yüksek alkollü bira olarak kendinden söz ettirmeyi başarıyor. Diğer içki çeşitlerinin alkol oranı ne kadar bir de ona bakalım.

Ekşi Sözlük AMSTERDAM BİRA yorumlarına göz atmak için tıklayın


Amsterdam Bira Alkol Oranı Nasıl Bu Kadar Yüksek

Amsterdam bira, yüksek alkol oranıyla nam salmış bir biradır. Alkol oranı neden bu kadar yüksek öğrenmeden önce bilmeniz gereken şey, biranın alkol oranı nasıl belirleniyor. Öncelikle bira tıpkı viski gibi üretilerek %40’lara kadar çıkabilen bir alkol oranına sahip oluyor. Özel olarak sulandırma ve katkı işlemleri ile birlikte bira %5 alkol oranı seviyelerine çekiliyor. Bu işlemin ardından düşürülmüş alkol oranı ile birlikte satışa sunuluyor.

Oku:   Beyaz Şarap Nedir? Beyaz Şarapla Yenilecek En Güzel 8 Şey!

Efes Malt Hakkında Her Şey- Tuborg Gold Mu Efes Malt Mı? 2019

Hangi Bira Daha Alkollü? Efes EXTRA SHOT Vs Amsterdam Navigator

En çok tüketilen bira çeşitlerinden Efes EXTRA SHOT, tam 9.0 alkol oranıyla karşımıza çıkıyor. Amterdam bira ile kıyaslandığında arada 0.6 alkol oranı farkıyla Efes EXTRA SHOT önde gibi gözükse de satın alınabilirlik açısından Efes tercih edilir mi? Kısa bir matematik hesabıyla görelim.

Efes EXTRA SHOT: 237 ml, % 9,0 alkol oranına sahip. (237*%9,0= 21.33 alkol değeri)

Amsterdam Navigator: 500 ml, %8,4 alkol oranına sahip. (500*8,4=  42.00 alkol değeri)


Yani Amsterdam Navigator aldığındızda (42-21,33=20,67) fazla alkol değeri satın almış oluruz. Bu da daha fazla etki görmek isteyen birinin tercih edebileceği bir şey olabilir elbette. Tat ve fiyat konusu ise tamamen tüketiciye kalmış bir seçim.

BİRA KOKUSU NASIL GEÇER? MERAK EDİYORSANIZ TIKLAYIN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir