archers likör

Archers Nedir Nasıl kullanılır?

Archers Şeffaf renkli şeftali likörüdür. Buna da Schnapps denir. Düşük alkollü ve aşırı şekerli/tatlı bir likördür.


Archers Nedir?

Schnapps daha çok kokteyllerde kullanılan bir likördür. Bunun sebebi sek olarak içildiği taktirde aşırı bıktırıcı bir tada sahip olması. Fazla tatlı olduğu için de böyle bir düşünceye itebilir insanı. Fakat kokteyllerde kesinlikle muhteşem uyum sağlamaktadır. Etiket fiyatı çok yüksek olmayan orta halli ama çoğu kokteylde de “I am here!” diyebilen bir likörümüzdür kendileri. 🙂 Eğer ben bunu yine de sek içeceğim derseniz kesinlikle tavsiye etmem. Bunun nedenini az önce açıkladım. Hani insanların akılların da şu şekilde bir algı oluşmuş durumda: “Bir likör kokteyllerde yerini belli ediyorsa, aroması güzelse sek şekilde de içilebilir abi” Bu tamamen yanlıştır. Bir likörün sek içilebilmesi için çeşitli unsurlar olması gereklidir. Öncelikle fazla sert olmamalıdır. Sertten kastım aroması fazlaca belirgin olup baymamalıdır. Daha sonra içeceğimiz likörün kesinlikle yüksek alkolü olmalıdır. Böyle bir şart elbette yoktur. Fakat biz kesinlikle öneriyoruz. Çünkü düşük alkollü likörlerin sek içilince meyve suyu içiyormuş hissine kapılmasına neden olduğu gözlemlenmiştir.

Archers Nasıl Kullanılır?

archers likör nasıl kullanılır?
archers likör nasıl kullanılır?

Öncelikle az önce bahsettiğimiz gibi kesinlikle kokteyller de kullanılması gereken bir likör çeşidimizdir. Peki hangi kokteyller? Öncelikle dilerseniz bir kaç tane tanınmış ve aroması güzel likörlerden örnek verelim.;

  • Sex on the beach: Evet dünyanın en ünlü kokteylinin içinde de 20 ml kadar Archers bulunuyor! Bulunduğu bardağın içine verdiği şeftali aroması sayesinde portakal ve şeftalinin uyumunu sex on the beach bizlere sunmuş.
  • ABSOLUTE BALALAIKA: Bu garip kokteylin içerisinde de cuzi miktarda (30ml) Archers yer alıyor.


Archersin Özellikleri

archers likörü

Ülkesi: United Kingdom
Alkol türü: Spirits
Şişe boyu: 70 Cl
Alkol oranı: %18

Archers şişe tasarımıarchers likörü

Öncelikle şişe ye baktığımızda Cam bir şişe ve klasik likör kesimleri ile karşımızda. Fakat oda ne? buğulu cam kullanılmış.  Evet bu şişeyi gerçekten şık ve dikkat çekici göstermeyi başarabilmiş görünüyor. Şişe de fazla bir ayrıntı olmamasına karşın ön etiketinde görebileceğiniz gibi büyük harfler ve hoş bir font ile “ARCHERS” yazmakta altta ise Şeffaf renkli şeftali likörü olduğunu etiketlercesine SCHNAPPS yazısını görüyoruz. Onun altında ise kabuk ve çekirdekten arınmış tatlı bir duruşa sahip şeftalinin içinin resmini görüyoruz. Kızılımsı turuncu renkte kapat ve kapağın hemen altında yine bir ARCHERS etiketini ve onun altında yine SCHNAPPS etiketi duruyor.


Oku:   Kış aylarında içilebilecek en güzel 3 Kokteyl

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir