Bacardi-Rum-Ailesi

Bacardi Rum Nedir? Nasıl İçilir? Tadı Nasıl?

Bacardi rom, rom ailesinin en bilinen ve en sevilen içkilerindendir. Bu yazımızda da Bacardi rom nedir? Bacardi Rom nasıl içilir? Nasıl bir tadı var onları anlatacağız. Bacardi ailesinin en bilinen çeşidi, Bacardi Carta Blanca’dır.


BACARDI CARTA BLANCA ROM

Bacardi-Carta-Blanca
BACARDI CARTA BLANCA RUM
Menşei: Porto Rika
Stil: Sade
Tip: Şeker Kamışı
Alkol Oranı: %37.5
Damıtım evi: BACARDI

Bacardi ailesinin en meşhur ve kullanışlı romu, Bacardi Carta Blanca Rom. Bu romun en büyük özelliği, tadının ve kokusunun kokteyllerde rahatça kullanılabilecek kadar sade olmasıdır. %37.5 alkol oranına sahip bu rom, diğer tüm romlar gibi, temelinde şeker kamışı barındırıyor. İçerken elbette şekerli tadını hissettiğinizde, sizi çabucak sarhoş edebileceğini anlıyorsunuz. Şeker oranı yüksek içkiler, düşük olanlara kıyasla çok daha çabuk kana karışır ve böylece hızlıca sarhoş eder. Özellikle de baharat kokusu nedeniyle kokteyllerde bambaşka bir dünya yaratır. Bacardi Carta Blanca ile hazırlanmış kokteyliniz önünüze geldiğinde, kokusu kendini hemen belli eder.


Burun: Koklarken sizi Hindistan’da hissettirecek türden yoğun baharat kokusu sizi karşılıyor. Hiç meyve ve tatlı aroma kokuları farkedilmiyor.

Tat: Bu romu eğer sek içiyorsanız (Ki böyle içmeyin be kardeşim) sizi aşırı derecede şekerli bir tat karşılıyor. Bu şekerli tadı oldukça yoğun baharat aroması tamamlıyor.Oku:   Blended Malt Scotch Viskiler - Viski Çeşitleri 2019

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir