Ballantines Viski Hakkında Her Şey

Ballantines Viski Hakkında HER ŞEY! BALLANTINE’S FINEST VİSKi 2019

Ballantines viski, 50’den fazla “Single Malt Viski”nin karışımıyla üretilen, içimi yumuşak, pürüzsüz, İskoç yapımı bir viskidir. Birden fazla viskinin harmanlanmasıyla elde edildiği için Ballantine’s Viski,  “Blended Scotch Whisky” ünvanına sahip. “

Ballantine’s viski, karamel ve tahta kokularının birleşiminden oluşan bambaşka bir aromaya sahip.Alışılageldik viski tadı ve kokusundan biraz daha değişik bir havaya sahip. Özellikle de tahta kokusuna sahip olması, insanı Amerikan kovboy filmlerine götürüyor (Bu viskinin İskoçya’da üretildiğini saymazsak). 

Çoğu kişi ilk içtiğinde beklediğinden çok daha lezzetli bir tat ile karşılaştığını söylüyor. Bunun yanında içimi oldukça kolay. Yudumladığınız an boğazınızdan yumuşakça akıp gidiyor. 

Ballantine's Viski Nasıl İçilir?

Her blended scotch viski gibi, on the rocks bardakta, bol buzlu bir şekilde nefis bir içime sahiptir. Aynı zamanda soda ile karıştırılarak da değişik bir lezzet yakalamak mümkün. Bu viski, diğer viskilere kıyasla daha baskın aromalar taşıdığı için, çok fazla içecekle karıştırılması önerilmez. Özellikle de kola, enerji içeceği gibi içecekler ile bu viskiyi karıştırmamanız önemlidir (Hatta hiçbir viskiyi bu tür içecekler ile karıştırmayın, yazık!).

Ballantines viski çeşitleri
Ballantines viski çeşitleri

Ballantine's Viski Alkol Oranı

Ballantines viski %40 alkol oranıyla, yüksek alkollü içkiler sınıfında yer alıyor. Diğer viskilerin çoğu ile aynı alkol oranına sahip olsa da kolay içilebilirliği bir yerden sonra tehlikeli olabiliyor. Çünkü içtikçe içiyorsunuz ve farkında olmadan çok hızlı bir şekilde sarhoş olabiliyorsunuz.

Ballantines Viskinin Tam İsmi "Ballantine's Finest Viski"

BAILEYS DEĞİL BALLANTINE'S !

Size kahredici bir şey anlatmayı doğru buluyorum. Bir gün bara gittim, barmenden o gecenin bana verdiği sıkıntıların da etkisiyle viski içmek için Ballantine’s istedim. Normalde pek tercih ettiğim bir viski değildir de kendisi. 

Her neyse barmen döndü arkasını bir şeyler hazırladı önüme “Baileys” koydu, afiyet olsun dedi. Beni gülme tutmuş olsa da barmen uzun bir süre olayı anlayamadı, daha sonra toparladık durumu ve viskimi getirdi bana. Tabi ki isim benzerliği, saatlerdir bangır bangır müzikte çalışan bir barmenin suçu değil, gayet doğal bir olay. Fakat bir gün bara gidip siz Ballantines yerine Baileys isterseniz, o sizin suçunuzdur işte.

1827

Ballantine’s Finest viski, ilk kez 1847 yılında, kendi yolunu çizen ve en iyi viskiyi üretmeyi kafasına koymuş genç girişimci George Ballantine tarafından üretildi. Genç yaşından beridir viski ve işletmecilik konusunda kendine inanan ve her zaman yaşıtlarından ileri düşünen George, ürettiği bu muhteşem viski ile Dünya’da 100 ülkeye viski satışı gerçekleştirmeye devam ediyor.


Ballantines Resmi Websitesi

Alkol Çeşitleri Nelerdir? Yediğiniz Meyvede Alkol Olduğunu Biliyor Musunuz?


Alkol tüketimi insan sağlığı açısından zararlıdır. İçki tüketiminizi yasalara uygun bir şekilde tüketebileceğinizi unutmayın. 18 Yaşın altındakilerin alkollü içecek satın almaları ve tüketmeleri kesinlikle yasaktır!
logo
Bar Sokağı
İçkiler Hakkında Bilimsel Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir