Bira kokusu nasıl gider

Bira kokusu nasıl gider? 5 İnanılmaz Yöntem

Bira kokusu, alkol kullanan insanların en nefret ettiği konulardan biridir. Bu nedenle bira kokusu nasıl gider? öğrenmeniz yararlı olacaktır. Biralar, her ne kadar alkol oranı düşük, hafif alkollü içkilerden olsa da içtikten sonra yaydığı koku ne yazık ki aynı değil. Bira kokusu da diğer tüm alkollü içkileri tükettikten sonra ortaya çıkan koku gibidir. Fakat bira, diğer içkilere oranla biraz daha ağır bir kokuya sahip.

Eğer bira kokusu nasıl gider merak ediyorsanız, en işe yarar ipuçları ile birlikte, bira kokusu yok etme yöntemlerini sırasıyla aşağıda bulacaksınız. Eğer bu yöntemleri uygularsanız, bira kokusu sizi kısa sürede terk edecektir.


1.     Bira Yerine Aperitif İçkilere Yönelin

Bira kokusu nasıl gider konusuna geçmeden önce, biranın diğer içkilere oranla çok daha fazla koku yaydığından bahsetmeden olmaz. Eğer bira yerine bitki, baharat aromalı içkilerden tüketirseniz, yayılan koku çok daha az, hoş bir koku olacaktır.

Vermutlar, likör çeşitleri, içeriğindeki meyve ve bitki aromaları nedeniyle biraya oranla çok daha hoş bir koku yayarlar. Bu yüzden bira içmek yerine bu içkilerden tüketebilirsiniz. Tabi bira gibi litre litre içemezsiniz çünkü içerdikleri şeker ve alkol oranı yüksek sayılabilecek cinstendir. Birkaç bardaktan sonra sizi zorlayacaktır.

2.     Sıcak Bir Duşun Götüremeyeceği Koku Yok

Bira kokusu yok etme yöntemlerinin en etkili olanlarından birisi de elbette duş almaktır. Bira gibi içkilerin kokusu, sadece ağzınızdan değil aynı zamanda vücudunuzdan da yayılır. Bunun sebebi, içtiğiniz içkinin kokusunun ter ile birlikte vücudunuzdan çıkmasıdır. Eğer bira kokusunu yok etme gibi bir hedefiniz varsa işe duş alarak başlamalısınız.

Oku:   Kırmızı Şarap Üzüm Çeşitleri

Bunun yanı sıra içtiğiniz biraların ardından sıcak bir duş alarak ertesi gün çekeceğiniz baş ağrısı gibi rahatsız edici şeylerin de önüne geçebilirsiniz. Böylece ertesi gün uyandığınızda sanki dün gece hiç içmemişsiniz gibi rahat uyanacak ve tüm gün çok daha enerjik ve mutlu hissedeceksiniz.


3.     Dişlerinizi Fırçalayın

Bira kokusunu vücudunuzdan uzaklaştırdıktan sonra, ağzınızdan gelen bira kokusunu da azaltmak için dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Dişlerinizi fırçalamanız, ilk başta çok büyük bir etki göstermeyecek olsa da bira kokusunun çok daha hızlı bir şekilde yok olmasını sağlar. Dişlerinizi iyi bir şekilde fırçaladığınızda, ağzınızdaki kötü bira kokuları tamamen yok olacaktır.

Uzun vadede yararlı bir seçenek olarak da diş fırçalamak gösterilebilir. Ağzınızdaki kokuyu yok ettiğinizde, vücudunuzdaki kokunun da hızlı uçması nedeniyle bira kokusu en hızlı şekilde vücudunuzdan atılmış olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken şey, dişlerinizi doğru bir şekilde, özenle fırçalamanızdır. Dişinizi fırçalarken dikkat etmeniz nokta, fırçalama sürenizdir. Dişinizi en az 5 dakika fırçalayın. Böylece diş macununun ferahlatıcılığı, ağzınızdaki tüm kokuyu yok edecektir.

4.     Su Ve Kahve Bira kokusu yok etme Konusunda En İyisidir

Bira kokusu, vücudunuzu kısa sürede terk etsin istiyorsanız, bol miktarda sıvı tüketmelisiniz. Böylece bira kokusunun, vücudunuzdan çıkma hızı çok daha yüksek olacaktır. Bira tükettiğiniz bir akşamın ilerleyen saatlerinde kokunun hemen vücudunuzdan çıkmasını istiyorsanız, bolca su tüketin.

Kahve gibi yoğun aromalı bir içecek tüketmek de, alkolün kokusunu baskınlığı ile yok eder, daha çok kahve kokusu yayılır. Bira kokusu yok etme hedefinize, kahve içerek daha da hızlı yaklaşırsınız. Özellikle alkol aldıktan sonra içeceğiniz bol su ve bir fincan kahve, ertesi gün çekeceğiniz baş ağrısı, halsizlik gibi sorunları da yok edecektir. Bol su tüketerek aldığınız alkolün kötü etkilerinin büyük bir kısmından kurtulursunuz.

Oku:   Malibu Rom Nedir? Nasıl Kullanılır?

Alkolsüz bira nedir? Özellikleri nelerdir?

5.     Mentol Ve Naneli Sakız Ve Şekerlerden Alın

Mentol, nane gibi aromalara sahip şeker veya sakızların, ağız kokusunu ne kadar hızlı yok ettiğini biliyorsunuzdur. Bira kokusu konusunda da uzman bir seçenek olarak mentollü şekerler, bira kokusu nasıl gider sorunuzun tam bir cevabıdır.

Özellikle güçlü kokusu ile birlikte hem ferahlık vererek sarhoşluk hissinizi kontrol etmenizi sağlayacak hem de bira kokusu, mentol ve nanenin baskınlığında fark edilmeyecek hale gelecektir.


Bu yöntemler ile birlikte bira gibi koku yayan içkileri tükettikten sonra oluşan kötü kokuyu gidermeniz mümkün olacaktır. Özellikle uyuduğunuzda yatağınızın ve odanızın bira gibi kokmaması için bu yöntemlerden bir ya da birkaçını uyguladıktan sonra yatmanız gerekir. Bira kokusu gibi kokular, uzun bir süre ortamı terk etmeyebiliyor.

Kuzey Kıbrıs Viski Fiyatları 2019 Güncel


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir