Blended_Scotch_Viski

Blended Scotch Viskisi / İskoç Viski Çeşitleri 2019

Blended Scotch viski, 40-50 çeşit yerde damıtılmış farklı tahılların karışımından yapılan Scotch’dur. Bazı markalar sadece birkaç ürünü karıştırırken, diğer bazı bilinen markalar yaklaşık 40 çeşit Scotch’u karıştırıp Blended Scotch üretmektedirler. Bu viski türünde Blended Malt Viski deki gibi herhangi bir Malt Karışımı şart değildir.

Blended scotch viskiler, barlarda en çok tüketilen viski çeşitlerindendir. Bunun en büyük sebebi, Single malt viskiler gibi pahalı olmamaları, bunun yanı sıra bourbon viskiler gibi olmayıp hemen her damak tadına uyum sağlayabilmeleri.

İçerisinde Chivas Regal, Royal Salute, Cutty Sark viskilerinin de bulunduğu  viski çeşitlerinin detaylı bilgileri hemen aşağıda yer alıyor

Chivas Regal Blended Scotch Viski
Chivas Regal Blended Scotch Viski

Chivas Regal Blended Scotch Viski

Chivas Regal viski, barlarda en çok satılan, en çok tercih edilen viskilerden bir tanesidir. Kaliteli viski kategorisinde yer alan Chivas Regal viski, her biri en az 12 yıl meşe fıçılarda yıllandırılmış 30 dan fazla malt ve tahıl viskisinin birleşiminden oluşan, koyu amber rengine sahip, bal ve meyve aromalı kokuya sahip bir scotch viskisidir.

Royal Salute Blended Scotch Viski
Royal Salute Blended Scotch Viski

Royal Salute Viski

Royal Salute viski, bir barda olabilecek en karizmatik viskilerden bir tanesi. Barda en çok tüketilen viskilerden bir tanesi olan Royal Salute viski, İngiliz kraliyetinden gelen gelenekleri ile kendine has bir duruşu var. İsmini İngiliz kraliyetini selamlamakta kullanılan 21 pare top atışından almıştır. Royal salute ilk olarak Kraliçe 3. Elizabeth e taç giyme töreni anısına üretilmiştir. Kraliyet, Altın, Elmas, Zenginlik, ihtişam konularını ele alınarak hazırlanan şişeye sahiptir.

Royal Salute viski hakkında çok daha detaylı ve önemli bilgiler içeren makaleyi okumak için tıklayın.

Viski hakkında yazılmış bir vikipedi makalesi okumak isterseniz buraya tıklayın.


Alkol tüketimi insan sağlığı açısından zararlıdır. İçki tüketiminizi yalnızca yasalara uygun bir şekilde tüketebileceğinizi unutmayın. 18 Yaşın altındakilerin alkollü içecek satın almaları ve tüketmeleri kesinlikle yasaktır! Sitemiz yalnızca miksoloji alanında bilgi vermektedir herhangi bir satış söz konusu değildir. Alkol tüketmeniz kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için gönülden teşekkür ederiz.
logo
Bar Sokağı
İçkiler Hakkında Bilimsel Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir