Cep Votkası

Cep Votkası – Cep Konyağı Hakkında Bir Çok Şey! 2019

Özellikle 2000li yıllardaki Türk dizilerinde de çokça görürdük cep votkasını. Son zamanlarda içkiye karşı önlem alan sayın yetkililer içkilerin kullanılmasını uygun görmeyip, mafyaların, uyuşturucu satıcılarının hayatlarını poh pohluyarak önümüze getiren diziler koyuyorlar. Her neyse konumuz Türk dizilerinin saçmalığı değil. Öyle olsaydı tüm siteyi bu konuyla doldurmak zorunda kalabilirdik, konuşacak çok şey var.

Cep votkalarını bir zamanlar o kadar çok görür olmuştuk ki, hayatında içki görmemiş çocuk bile ben de bundan içmek istiyorum dediğini duydum. Tamam karizmatik bir duruşu var cep votkasının. Fakat artık ayyaşların kullandığı bir sarhoş olma yönteminin ilerisine gidemiyor cep votkası. Bunu da bilin, ona göre heves edin.


Cep Votkası Neden Gereksiz?

Eğer kanada gibi soğuk bir yerde yaşamıyorsanız, hayatta kalmak için cebinizden konyak çıkartıp kafanıza dikmeniz gerekmiyorsa, cep votkası gibi bir şey taşımanızın hiçbir mantığı yok. Fakat cep votkalarına heves ediyorsanız ve görüntüsü hoşunuza gidiyorsa, elbette satın alabilirsiniz. Genellikle 20cl boyutunda küçük ve karizmatik şeyler bunlar. Fakat bunu yanınızda taşımak yerine barın bir köşesine koyup süs eşyası olarak kullanmanız daha havalı olur.

Absolut Cep Voktası
Absolut Cep Voktası

Cep Kanyağı Neden Kullanılırdı?

Ne zaman cep votkasıyla ilgili bir şeyler görsem ya da okusam gözümün önüne cep konyağı gelir. Bir efsaneye göre, soğuk kış günlerinde, dünyanın en soğuk ülkelerinde dolaşan insanlar bir zamanlar ceplerine ufak bir konyak koyar ve soğukta donmamak için birer kapak içip yola öyle devam ederlermiş. Konyak, kanınıza hızla karışıp size sıcak aldırır. Bu aslında çoğunlukla sıcaklık hissinden ibaret olsa da, kimi zaman bedenin ısısını yüksek tutmaya yaradığı da olur. Cep içkilerinin çıkış amacı da buydu işte.

Oku:   Irlanda Viskisi / Irısh Whiskey Hakkında Bilinmesi Gerekenler 2019

Cep Votkası Nereden Satın Alınır?

Cep votkası satın alma konusunda ısrarcıysanız size üzücü bir haber vermeliyim ki, öyle her yerde bulamazsınız bunu. Özellikle içkilere karşı savaşın bu kadar büyüdüğü dönemde sağda solda,  göze hoş gelen içki ürünleri sattırmazlar adama. Fakat içki matarası denilen ürünlerden alabilirsiniz. Bu ürünler çok pahalı değillerdir fakat kalitesine göre değişebilmekte. Bunlardan satın alıp içine ister votka doldurursunuz ister kanyak. 2 dublelik bir kapasitesi var ki bu da kısa vadede size yeterli olur.


Vikipedi Votka Sayfası

Alkol Çeşitleri Nelerdir 


Alkol tüketimi insan sağlığı açısından zararlıdır. İçki tüketiminizi yasalara uygun bir şekilde tüketebileceğinizi unutmayın. 18 Yaşın altındakilerin alkollü içecek satın almaları ve tüketmeleri kesinlikle yasaktır!
logo
Bar Sokağı
İçkiler Hakkında Bilimsel Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir