Churchill içecek tarifi

Churchill İçecek Tarifi – EN KOLAY TARİF! 2020

Sıcak yaz günlerinde içilebilecek en güzel içeceklerden bir tanesi olan Churchill (çörçıl) içecek tarifi sizlerle.

Özellikle ekşi tuzlu lezzetlerden hoşlananlar için hem alkolsüz kokteyl tarifi olarak hem de lezzetli bir alternatif olarak oldukça iyi giden bir içecek. Churchill hazırlamak için gerekli olan çok az sayıda malzeme ile birlikte mükemmel bir lezzet ortaya koyabilirsiniz.

Uzun bir süredir bu işi yapan bir barmen tarafından hazırlanan bu yazı sayesinde Churchill içecek hazırlamak için birkaç özel tavsiyeler de bulacaksınız.


Churchill (Çörçıl) İçecek İçin Gerekli Malzemeler

Churchill içecek için gerekli malzemeler oldukça az sayıdadır. Öncelikle içeceğimizi hazırlamak için aynı zaman alternatif tatlar da kullanabilirsiniz. Bunun için ilerleyen satırlarda daha detaylı bilgi bulabileceksiniz.

 • 1 Şişe Maden Suyu
 • 1 Yeşil Sulu Limon
 • 1 Çay Kaşığı Tuz
 • Birkaç yaprak taze nane

Churchill (Çörçıl) İçecek Nasıl Hazırlanır Adım Adım

Churchill nasıl hazırlanır
Churchill nasıl hazırlanır
 1. Hepsinden önce doğru bardak seçimi oldukça önemlidir. Bardağınız uzun ve ince olmalıdır. Bu sayede aromalarını çok daha fazla hissedebileceksiniz.
 2. 1 yeşil limonu iyice sıkın. Sıktığınız limonu çekirdeklerinden tamamen arındırarak tuz eklediğiniz bardağa aktarın.
 3. Üzerine yavaşça maden suyunu ekleyin. Churchill hazırlarken yapılan en büyük yanlış, maden suyunu bir anda eklemektir. Bu, tuz ve limon ile birleşen maden suyunun ani bir tepki verip taşmasına neden olur. Bu işlemi oldukça yavaş yapmalısınız.
 4. Hazırladığınız Churchill içecek karışımını yavaşça karıştırın.
 5. İçerisine birkaç yaprak taze nanenin aromasını elinizle ezerek çıkartıp ekleyin.

Aynı zamanda içki sonrası mide bulantısı nasıl geçer yazımızda da uzunca bahsettik bu içeceğin faydalarından bir göz atın derim.

Oku:   Akneyi Diyetle Tedavi Etmek Mümkün Mü?

Churchill Taşmaması İçin Neler Yapılabilir

Bu içeceği hazırlarken bu işi bilmeyenlerin yaptığı en büyük hata, bir anda maden suyu ekleyerek taşmasına neden olmasıdır. Eğer doğru oranda limon ve tuz kullandıysanız büyük ihtimalle taşmayacaktır. Maden suyunuzu çok yavaş bir şekilde eklemeniz gerekiyor.


Eğer yine de taşma ihtimalini yok etmek isterseniz, bir parça buz ekleyebilirsiniz. Ekleyeceğiniz bir ya da birkaç parça buz, asit ile başa çıkacaktır. Bu sayede içeceğiniz taşmayacaktır.

Daha Lezzetli Hale Getirmek İçin Tavsiyeler

Churchill için buz
Churchill için buz
 • Daha lezzetli bir Churchill içecek hazırlamak için limon da dahil olmak üzere tüm karışımların çok soğuk olmasına özen gösterin. Ilık bir maden suyu ile bu karışımı hazırladığınızda ortaya hiç de lezzetli olmayan bir tat çıkar.
 • Eğer taze nane bulamadıysanız içerisine birkaç damla nane şurubu ekleyebilirsiniz. Nane şurupları, yüksek aromaları nedeniyle çok daha etkili olur.
 • Naneyi eklemeden önce elinizde yavaşça ezin. Böylece aromaları açığa çıkacaktır.
 • Limonların yeşil limon olması da büyük önem taşır. Sarı limonlar daha tatlı bir tada sahipken yeşil limonlar çok daha ekşi olur. Yeşil sulu limon bulmak oldukça zordur ama bunu başarabilirsiniz.

Bu İçeceğe Buz Atılır Mı?

Her ne kadar soğuk olarak tüketilmesi tavsiye edilse de Churchill içeceği hazırlamak için buz eklemeniz önerilmez. Buz, içimi zorlaştıracak, aynı zamanda tadını bozacaktır. Eğer taşmaması için buz koymayı düşünüyorsanız, 1 parça buz eklemeniz yeterli olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir