cordon rouge şampanya

Cordon Rouge Şampanya

Cordon Rouge Şampanya. Yaşayan efsanelerden sadece bir kaçı ismini aldığı kurdelesini baskı çözümleri ile de olsa üzerinde taşımaya devam eden vefakar köpüklü şarap. Fransa’nın Champagne bölgesinden çıkagelmiş muhteşem üretim.


İçeriğinde neler var?

İçerisinde 3 farklı üzüm türünün hakimiyeti var. %45 Pinot Noir, %30 Chardonnay ve %25 Pinot Meunier. Buradan da rahatça çıkarabileceğimiz şey şu ki; Cordon Rouge tam olarak harman harikası bir ürün konumundadır.

 

Şampanyanın Aromaları

Bu şampanya koklanırken dahi açıkça meyvemsi bir tadı ağzınızda hissediyorsunuz. Meyvemsi tattan kastım tropikal ve tatlı meyveler (ananas, şeftali vs.). Sonrasında ise karamel, bal, vanilya üçlüsünü de hissetmek pek mümkün.

 


Ne zaman Nasıl İçilmeli?


Çoğunlukla aperatif olarak tercih edilse de yemekten sonra içilebilecek hoş bir kıvama sahip. Tabi unutulmamalıdır ki 8 derece gibi bir soğuklukta servisi yapılmalıdır. Zira soğukluk bir şampanya için en önemli şeydir.

 

Cordon Rouge’un fiyatına gelecek olursak

Fiyatına gelecek olursak; çok pahalı bir şampanya olmamakla birlikte şu an ki  fiyatı yaklaşık olarak 300 TL. Fiyat gözünüze çok yüksek gelmiş olabilir elbette fakat bildiğiniz üzere Dom Perignon’un fiyatının yanında bir hiç gibi. Dolayısı ile hem bütçeyi sarsmayacak hem de lezzeti dibine kadar alacağınız hoş bir şampanya olduğunu söylemek gerekir.


 

Oku:   Sarafin Şarapları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir