Dikkat: Günde 2 Şişe Maden Suyu Tüketmek…

Maden suları, ne yazık ki mutfaklarımızda hak ettiği yeri bulamıyor. İnsanların marketlerden şişe şişe şekerli gazlı içecek almalarının yanı sıra maden suları rafları neredeyse hiç değişmiyor. Ne kadar maden suyu içilmeli bilmeyen insanlar tarafından tercih edilmeyen maden suları, şişenin içinde durdukları sürece bizlere hiçbir yarar sağlayamazlar.

Doktorlar, günde en az 2 şişe maden suyu tüketmenin bedenimize sağlayacağı faydalardan bahsediyor. Özellikle yoğun iş günlerinizde maden suyu içtiğinizde kaybettiğiniz vitamin ve mineralleri alabiliyor, dolayısı ile sağlığınızı koruyabiliyorsunuz. Maden sularını günlük hayatımızda çok fazla tercih etmesek de bizler için en yararlı içeceklerden bir tanesidir.

Eğer günlük hayatınızda maden sularına yeterince yer vermiyorsanız, bunun için maden suyunu tüketim şeklinizi bir gözden geçirmenizde fayda var. Bu kadar yararlı bir içeceği hayatınıza sokmamak, büyük bir kayıp olacaktır.


Sabah Kahvenizin Yanında Eksik Etmeyin

Sabahları kahvenizin yanında su içiyorsunuzdur. Peki hiç maden suyu içmeyi denediniz mi? Özellikle kahvelerin yanına çok yakışan maden suyu, kahvenin ağzınızda bıraktığı tadı tamamen alacağı için bir sonraki yudumunuzdan daha büyük haz almanızı sağlar. Özellikle iyi kahve içiciler bilir ki maden suyu, kahvelerin kurtarıcısıdır.

Sabahları içeceğiniz sade kahve ve maden suyu ikilisi, sizi gün boyu dinç tutacak ve zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Metabolizmanızı hızlandıracak bu ikili sayesinde gün boyu yaktığınız kalori miktarı, kat ve kat artacak.

Yemeklerden Sonra Rahatlatır

Özellikle ağır akşam yemeklerinin ardından midemizde biriken gaz, bize gece boyu rahatsızlık verir. İlk başta maden suyu da gazlı daha kötü yapmaz mı? Diye düşünülse de aslında tam tersi, çivi çiviyi söker. Maden suyu içtiğinizde vücudunuzdaki gaz, maden suyunun içerisindeki mineraller yardımı ile vücudunuzdan atılır.

Oku:   Alkolsüz bira nedir? Özellikleri nelerdir?

Aynı zamanda maden suyu tükettiğinizde kendinizi çok daha sağlıklı ve enerji dolu hissedeceksiniz. Bunun sebebi ise, vücudunuzu yoran gazlardan kurtulmanızdır.


Limon Tuz Maden Suyu Üçlüsü


Maden suyunu tek başına tüketmeyi sevmeyenler için önerilebilecek en güzel içim şekli, Churchill içecek olarak da bilinen karışım şeklidir. Bu içeceğin nasıl hazırlandığını detaylı olarak buradan görebilirsiniz.

Özellikle ekşi tatlar ile arası iyi olanların çok fazla seveceği bu içecek, barmenler tarafından sıcak yaz günlerinde sıkça satılıyor. Bu içeceği hazırlamadan önce tansiyon gibi rahatsızlıklar konusunda bilinçli olmanız önemlidir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir