Dimple viski fiyatı

Dimple viski fiyatı Ve Dimple viski Hakkında Sizi Şaşırtacak 7 Bilgi

Dimple viski, Türkiye’deki barlarda çok fazla görmesek de dünyadaki en çok tüketilen viskilerdendir. Bu da Dimple viski fiyatı konusunda ciddi sallantılara neden oluyor. Dimple viski piyasada 2 ürünüyle çok biliniyor. Bunlardan bir tanesi klasik Dimple viski olsa da bir diğeri Dimle Golden Selection.

Dimple Golden Selection viski, özellikle alışılmışın dışında lezzetler arayan, viskinin sertliğine sahip, vanilyanın, balın aromalarının yoğunlukta olduğu bir deneyim yaşamak isteyenler için birebir. Dimple Golden Selection, aromatik tadıyla, klasik bir Dimple viskiden çok daha lezzetli. Haliyle fiyatı da biraz daha yüksek.


Kim Bu Dimple Gold Selection Viski?

Dimple Gold Selection viski, İskoçya’nın Lowland ve Speyside bölgelerinde üretilmiş Glenkinchie ve Linkwood maltlarını barındıran ve 30’dan fazla malt ve tahıl viskilerinin harmanlanmasıyla elde edilen bir içkidir.

Kokusunda sert, tatlı ve bal, vanilya yoğunluğunda notaları kolayca hissedebiliyorsunuz. İçerken damağınızda doygun yapılı, bal ve baharatların kendini hissettirdiğini yumuşak bir tat bırakıyor.

Dimple viski fiyatı

Dimple viski fiyatları her yıl değişiklik gösterebiliyor. Özellikle viski gibi yüksek alkollü, pahalı içkilerde bu durum çok daha fazla gözlemleniyor. 2020 yılı için Dimple viski fiyatları şu şekilde;

70 lik Dimple Golden Selection Viski : 210,00 TL fiyat etiketiyle raflarda yerini alıyor.


Dimple viski Kıbrıs Fiyatı

Viski denilince özellike çok daha uygun fiyatları ile Kıbrıs akıllara geliyor. İçkilerden alınan verginin, Türkiye’ye oranla çok daha düşük olması sebebiyle, Kıbrıs’ta içki fiyatları Türkiye fiyatlarının yarısı kadar olabiliyor. Kıbrıs marketlerindeki Dimple viski fiyatları şu şekilde;

Oku:   Blended Malt Scotch Viskiler - Viski Çeşitleri 2019

Dimple 75 lik Viski : 129,90 TL fiyat etiketiyle Kıbrıs satışına sunuluyor.

Dimple viski nasıl içilir
Dimple viski nasıl içilir

Dimple viski Nasıl İçilir

Dimple viski, harmanlanmış İskoç viskisi kategorisindeki, bilinen adıyla Blended malt Scotch viski kategorisindedir. Bu da viskimizi nasıl içmemiz gerektiğini söyleyen ipucu aslında. Dimple viskiyi şu şekilde servis edebilirsiniz;

Viski bardağı buz ile doldurulur. 5 cl ya da 10 cl kadar Dimple viski ya da Dimple golden selection viski doldurulur ve çikolata, çerez ile içilir.

Özellikle Dimple viski gibi harman scotch viskiler, kokteyl ve karışımlar için de uygun viskilerdir. Bu viskileri enerji içeceği, kola ile karıştırarak ya da kokteyllerinize ilave ederek de tüketebilirsiniz.

Dimple viski Çeşitleri

Dimple viski fiyatı bakımından kafa karıştırıcı değişikliklere sahip olabiliyor. Burada dikkat etmeniz gereken şey, piyasada en çok satılan 2 farklı çeşit Dimple viski vardır. Bunlardan bir tanesi Dimple golden selection adıyla bilinen, ön etiketinde “Dimple GOLDEN SELECTION” damgası yer alan, kaliteli ve pahalı versiyonu, bir diğeri ise hepimizin bildiği klasik Dimple 15 Years old viskidir.

Dimple viski Alkol Oranı %40


Dimple viski %40 alkol oranıyla, tam bir viski karakterini üzerinde taşıyor. Özellikle de tatlı yapısı nedeniyle sizi kolayca sarhoş edebilme yeteneğine de sahip. Dimple viski tüketilirken akıcılığına kaptırılmadan dikkatli bir şekilde tüketilmeli. Aksi taktirde kendinizi bir bankta sızmış bulabilirsiniz.

dimple viski fiyatı, dimple viski


2 Replies to “Dimple viski fiyatı Ve Dimple viski Hakkında Sizi Şaşırtacak 7 Bilgi”

  1. seneler önce sevdiğim bir abim ile birlikte içtiğim ve müptelası olduğum viski çeşidi. bir daha jack’in ve chivas’ın yüzüne bile bakmadım. bu arada güzel yazı

  2. ama keşke viski fiyatları biraz daha uygun olsaydı. gerçekten çok pahalı artık çoğu insan markete gidip viski alamıyor. malesef ülkemizde alkolden çok fazla vergi alınıyor :/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir