Dünyadaki En Kaliteli 10 Şarap Markası 2019

Pahalı bir şarap aynı zamanda kaliteli bir şarap mıdır? Şarabın kalitesi neye göre belirlenir? Bu konularda yeterince bilgi sahibi değilseniz gelin hep birlikte şarapların derin okyanusuna dalalım.

Ne yazık ki insanlar, pahalı şeylerin kaliteli olacağına programlanmıştır. Bu genelde de doğrudur aslında. Fakat bazen çok pahalı şeyler, beklediğimiz kalitede olmayabiliyor. Şaraplar da böyledir. Pahalı olan tüm şaraplar mükemmel tada sahip değildir. Hatta çok da pahalı olmayan miktarlara nefis şaraplar içmemiz de mümkündür. Bu konu hakkında araştırma yapmak ve uzman kişilerden fikir almak sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca muhteşem şarap tavsiyelerimize göz atmanızı öneririz. 

Şaraplar basite alınacak şeyler değildir. Üretilişinde, tarihinde, büyüleyişi şeyler taşır. İnsanlar bunları keşfettikçe şaraba daha fazla saygı duymaya, içerken düşünmeye ve şarabı hissetmeye başlarlar. İşte bu yüzden hemen aşağıya iliştirdiğimiz makaleleri mutlaka okumalısınız.

Pahalı Ve Kaliteli Şarap Tavsiyeleri


Ekonomik Kral: Barton & Guestier Şarapları

barton & guestier şarap
barton & guestier şarap

Belki de şarap dünyasının en kaliteli şaraplarından pek çoğunu üretmektedir Barton & Guestier. B&G şaraplarının orta ve düşük segmentli şarapları dahi muhteşem lezzetlere sahiptir. Az önce dediğim gibi fazla pahalı olmayıp üstün kalite şaraplar da vardır ve B&G şaraplarının orta ve düşük segmenti bunlara en güzel örnektir. Bu şarap markasının pahalı şarapları, dünya çapında oldukça tanınır ve sevilir. Fiyat bakımından diğer markalara göre daha uygun fiyatlıdır ve oldukça kadifemsi şaraplara ev sahipliği yapar.

#1 Barefoot Şarapları

barefoot şarap
barefoot şarap

Barefoot, dünyadaki en iyi şarap markası olma ünvanına sahiptir. Bunun yanı sıra dünyadaki en çok şarap hasılatı yapan şarap markasıdır. 

Kırmızı, Beyaz, Pembe, Kabarcıklı ve Spritzer. Berry, Citrus, Crisp, Refreshing ve Red Cherry gibi çeşitli lezzetlerde bulunurlar. Kırmızı şarabı, Tatlı Kırmızı Karışım, Zengin Kırmızı Karışım, Kırmızı Moscato, Pinot Noir, Merlot, Malbec, Cabernet Sauvignon ve Sangria gibi çeşitli varyasyonlarda bulunur. Beyaz şarapları, Sauvignon Blanc, Riesling, Pinot Grigio, Moscato ve Chardonnay gibi çeşitli türleriyle birlikte geliyor. Pembe şarap, Beyaz Zinfandel, Rose ve Pink Moscato gibi varyasyonlarla birlikte gelir. Bubbly şarabı, Brut Rose Champagne, Ananas, Şeftali, Berry, Tatlı Kırmızı Şampanya, Prosecco, Pinot Grigio Şampanyası, Pembe Moscato Şampanyası, MoscatoSpumante Şampanyası, Ekstra Kuru Şampanya ve Brut Cuvee Şampanyası gibi çeşitlerle birlikte gelir. Spritzer şarabı, Kırmızı Sangria Spritzer, Gevrek Beyaz Spritzer, Gül Spritzer, Yaz Kırmızı Spritzer, Moscato Spritzer, Yaz Gülü Spritzer, Moscato Spritzer Şişesi ve Gevrek Beyaz

ve daha pek çok şarap çeşidine ev sahipliği yapan bu marka, bu geniş yelpaze özelliği ile birliket gerçekten en iyi olmayı hakediyor!

Oku:   Kedi Dışkısından Yapılan Kahve! Dünyanın En Pahalı Kahvesi. Kopi Luwak

#2 Concha Toro Şarapları

Concha Toro Şarap
Concha Toro Şarap

Dünyaca ünlü bir Şili şarap markas olan Concha Toro, Latin Amerika’nın en büyük şarap üreticisi ve şarap pazarının lideridir. 1883 yılında kurulmuş ve merkezi Santiago, Şili’dedir. Concha Y Toro’nun 2016 yılında yaklaşık 16,3 milyon kasa satış gerçekleştirdiği tahmin edilmektedir.

Şarap için 9400 hektar alana sahip olan bu marka şaraplarını dünya genelinde tam 140 farklı ülkede satışa sunmaktadır. Bu marka, kurulduğundan beridir şarapta kaliteyi en üst düzeyde tutmayı bir ilke edinmiştir. Şu anda da modern üretim şekillerine olan sıcaklığı ile ün salmış durumda.

Şarapları, Fine Wine, Premium Wine ve Varietal Wines kategorisinde görülebilir. Fine Wine koleksiyonları Don Melchor, Carmin de Peumo, Çakıl, Amelia, Subercaseaux, Terrunyo, Casa Concha Marques, Gran ReservaSerieRiberas ve Late Hasat’tır.

Premium şarap çeşitleri, Leyenda, Reserva Privada, Trio, Şeytan koleksiyonu ve Casillero Del Diablo’dur. Çeşitli şaraplar Sunrise, Frontera ve Frontera Specialties gibi çeşitlerle birlikte gelir. Bu şaraplar çeşitli şekillerde mevcut olduğundan, Concha Y Toro dünyadaki en iyi şarap markalarından biri olarak kabul edilir.

#3 Gallo Şarapları

Gallo Şarap
Gallo Şarap

Dünyanın en iyi şarap şarap markalarından biri olarak da kabul edilen Gallo, 1933’de California, Birleşik Devletleri’nde  kurulmuştur ve merkezi hala oradadır. Aynı zamanda Kalifornia’nın en büyük şarap ithalatçısı olma ünvanını da elinde taşır

Şarap üretimine başladığı günlerden bu yana Gallo, hep en yüksek kalitede şaraplar üretmeye adamıştır kendini. Şaraplarını üretirken, üzümleri yetiştirmekten, fermantasyon işlemine, oradan şişelemeye kadar her işleme özenle yaklaşır. Bu yüzden de Gallo, dünyadaki en kaliteli şarapları üretmeyi başarabiliyor. Şaraplarını dünya genelinde tam 90 ülkede satışa sunmaktadır.

Şarap üretim süreci, yetenekli şarap üreticileri tarafından sürdürülüyor. Bağdan toplanan yüksek kaliteli üzümlerden şaraplar üretiyorlar. Bağda üzümün gelişimini izlemeye büyük bir zaman ayrılır. Ayrıca üzümleri hasat etmek için uygun zamanları belirlerler. Böylece rengine, kalitesine ve muhteşem lezzetine ulaşmalarını sağlarlar.

#4 Changyu Şarapları

Changyu Şarap
Changyu Şarap

En eski şarap markası Changyu, bir Çinli şarap markasıdır. Changyu, 1892 yılında Yantai şehrinde kurulmuştur. Yaklaşık 125 yıldır şarap endüstrisinde olan bu şarap markası, Çin’deki en büyük şarap üretim alanlarından biri olarak kabul edilir.

Çinli bir şarap markası olan Changyu, en eski şarap markasıdır. 1892 yılında Yantai şehrinde üretilmeye başlanmıştır. Yaklaşık 125 yıldır şarap endüstrisinde varlığını sürdüren bu marka aynı zamanda Çin’deki en büyük şarap üreticidir.

2017 yılında yaklaşık 15 milyon kasa satış hacminin olduğu söylenmişti.2017 yılında aynı zamanda yeni ürünü olan ‘Crown Jewel’in üretillmeye başlanması kutlandı.

Changyu şarap çeşitleri ise şunlardır;

Changyu Asil Ejderhası, Changyu Altın Şarap Vadisi, Changyu Kuru Kırmızı Şarap ve Changyu Swill Zen’dir. Changyu, Çin’in birçok yerinde çeşitli şarap üretim birimlerine sahiptir. Chateau Changyu Castel, yaklaşık 135 hektarlık bir bağa sahip. Chateau Changyu AFIP, Changyu’nun yeni modelidir.

Golden Icewine Valley, 380 metre yükseklikte yaklaşık 5.000 hektarlık buz şarap bağına sahiptir. Çeşitli üretim üniteleri ve şaraplarındaki markaları nedeniyle Changyu, dünyadaki en iyi şarap markalarından biri olarak kabul edilir.

Oku:   Kışın Aldığınız Kiloları Yaz Gelmeden Yakmanızı Sağlayacak 7 Kanıtlanmış İpucu

#5 Yellow Tail Şarapları

Yellow Tail Şarapları
Yellow Tail Şarapları

Popüler bir Avustralya şarap markası 2000 yılında geliştirilen yeni bir şarap markasıdır. Şarapları diğer ülkelere ihraç edilmekte ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygın olarak kullanılan şaraplar haline gelmiştir. Şaraphaneleri yaklaşık 300 milyon litre üretim kapasitesine sahip.

Yellow Tail, 2000 yılında ortaya çıkmış popüler bir Avustralya şarap markasıdır. Şaraplar, Avustralya harici ülkelere de ihraç edilmekte ve özellikle ABD’de yaygın olarak satış yapmaktadır. Şaraphaneleri yaklaşık olarak 300 milyon litre üretim kapasitesine sahiptir.

Yellow Tail şarap çeşitleri ise şunlardır;

 Prosecco, Rose, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Pinot Grigio, Semillon Sauvignon blanc, Moscato, Sauvignon Blanc, Riesling, Unoaked Chardonnay, Zingy Zesty White, Soğuk Gevrek Beyaz, pembe Moscato, Shiraz, Cabernet Sauvignon, Jammy’dir. Kırmızı Roo, Merlot, Malbec, Pinot Noir, Shiraz Grenache, Shiraz Cabernet, Tatlı Kırmızı Roo, Cabernet Merlot, Büyük Koyu Kırmızı, Kabarcıklar, Pembe Kabarcıklar, Moscato Kabarcıklar, Kırmızı Moscato Kabarcıklar, Sangria ve Sangria Blanco. Şirket, şarabın tadını çıkarmak için çeşitli ilginç tarifleri sürekli olarak geliştirmektedir.

#6 Sutter Home

Sutter Gome

ABD’deki en büyük şarap üreticilerinden biri olarak kabul görmüş Sutter Home, 1970 yılında kurulmuştur. Kaliforniya’da bulunan üretim evi ile şöhretine kavuışmuş ve şu an yılda yaklaşık 20 milyon kasa üretmekte ve iyi satış geliri elde etmektedir.

Sutter Home tarafından üretilen çeşitli şarap çeşitleri; Beyaz Zinfandel, Gewürztraminer, Chardonnay, Beyaz Merlot, Merlot, Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Moscato, Cabernet Sauvignon, Pinot noir, Pinot Grigio, Zinfandel, Pembe Moscato, Kabarcıklı Moscato, Tatlı Kırmızı Kabarcıklı Pembe Moscato, Sweet White ve yeni Sangria

Şu anda, Sutter Home, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük beşinci şarap üretim şirketi olarak kabul edilmektedir. Napa ilçesinde bulunan tesislerinde tüm şarapçılık, paketleme, sevkiyat ve depolama süreçlerinin tamamı üstlenilmektedir.

#7 Robert Mondavi

Robert Mondavi
Robert Mondavi

1966 yılında Kaliforniya’da kurulan Robert Mondavi, şarap üretimindeki kendine has teknik ve pazarlama stratejileri ile tüm dünyada kuvvetli bir popülerliğe sahiptir.

Bu şarap markası ağırlıklı olarak, yoğun ve meyve tadına sahip şaraplar üretmeyi misyon edinmiştir. Robert Mondavi şarap evi, Robert Mondavinin evi olarak anılan Napa Valley’deki  Kalon Bağındadır. Bu bağ, dünyanın en iyi şaraplarını ürettiği bilinen Oakville, Kaliforniya’da bulunmaktadır. Diğer şarap imalathaneleri Stag’s Leap ve Carneros’tur.

Robert Mondavi, kendine has yenilikçi tekniklere sahiptir. Böylece tüketicilerin popüler kültür ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilmektedir.

Ürettiği şarap çeşitleri ise şunlardır;

 Cabernet, Chardonnay, Fume Blanc, Merlot, Pinot Noir, Kırmızı Karışımlar, Tatlı Şaraplar, Gül, Sauvignon Blanc ve daha birçoğu. Çeşitli markaları ve kaliteli şarapları nedeniyle Robert Mondavi, dünyadaki en iyi şarap markalarından biri olarak kabul edilmektedir.

#8 Hardys

Hardys
Hardys

Dünyanın en iyi şarap markalarından biri olarak da kabul edilen Hardys, 1853’te şarap üretimine başlamıştır. Üretilmeye başlandığı günden bu yana pek çok farklı şarap çeşidine ev sahipliği yapmıştır. Bu şarap markası tam 150 ülkede satışı yapılmaktadır.

Bu marka, kaliteli şarapları ile bilinir ve 1882 ve 1889 yıllarında Uluslararası Şarap Şovlarında iki Altın madalya alan ilk Avustralya şarap markası olarak tarihe geçmiştir.. Tintara, William Hardy, Pul, Sir James, Beyaz Şarap, Chardonnay, Gül, Riesling, Merlot ve daha pek çok çeşide sahiptir..

Oku:   Pimm's likörü nedir? Pimm's likörü hakkında her şey

Şaraplarında genel olarak dengeli meyve aromalarını hedefleyen bir üretiliş yapışına sahip. Bu yönüyle de dünyanın en iyilerinden biri olmayı başarmış durumda

#9 Beringer

Beringer
Beringer

Büyük bir şaraphane olan Beringer, 1876 yılında kurulmuştur ve merkezi California’dadır. Napa Vadisi’nde işletilen en eski şaraphanedir. Napa Vadisi’nde faaliyet gösteren en uzun şarap ve en iyi şarap üreticilerinden biridir. Şarap üretimi için yaklaşık 1.600 dönümlük bir çiftliği var. Bu marka 2016 yılında yaklaşık 7,5 milyon satış yapmıştır. Şarap üretiminin yıllık 190.000 vaka olduğu tahmin edilmektedir.

1876 yılında Kaliforniya’da kurulmuş olan Beringer, dünyanın en iyi şarap markalarından birisidir. Bunun yanı sıra Napa Valley’deki en eski şaraphane ünvanına sahiptir. Şarap üretiminde kullandığı yaklaşık 1600 dönümlük bir arsası vardır. Beringer, 2016 yılında yaklaşık olarak 7.5 milyon satış yapmıştır.

Beringer üzüm bağları, toprağı, iklimi ve arazi özelliklerine göre çeşitli şaraplar üretir. Şarap üretimi için bağları Balya Şeritli Üzüm Bağları, Bancroft Çiftlik Bağları, Büyük Çiftlik Bağları, Chabot Bağları, Gamble Ranch Bağları, Lampyridae Bağları ve Marston Çiftlik Bağları’dır. Çeşitli koleksiyonları Özel Rezerv, Tek Üzüm Bağı, Ayırt Edici Serisi, Şarapçılık Özel Ürünleri ve daha birçoğu. Mevcut çeşitli markaları nedeniyle Beringer, dünyanın en iyi şarap markalarından biri olarak kabul edilir.

#10 Great Wall

Great Wall Şarap
Great Wall Şarap

Bir diğer ünlü Çin şarap markası olan Great Wall, Çin hükümetine ait COFCO grubunun bir firmasıdır ve 1983 yılında açılmıştır. Bu şirketin ana merkezi Guanting Gölü’nün yanında, Çin Seddi’nin eteğindedir. Şirketin büyük çoğunluğu Shandong’da olan 74.8 hektar üzüm bağına sahiptir.

Bu üzüm bağlarında 10 farklı üzüm çeşidi yetiştirilir. Modern şarap üretim teknikleriyle tanınan bu şarabın üretiminde kullanılan ekipmanlar ise Almanya, Fransa gibi ülkelerden ithal edilmektedir.

Kırmızı, pembe, beyaz, parlak renkli tatlı şaraplar üretmekteler ve 20 ülkede ürünleri satıştadır. Ayrıca DRY, Tatlı ve Yarı tatlı, Köpüklü ve daha pek çok çeşitte şarap üretir. Çeşitli ürünleri nedeniyle, Great Wall, dünyanın en iyi şarap markalarından biri olarak kabul edilir.


Kaynak: https://www.marketing91.com/top-wine-brands-across-the-globe/

Etiket Bulutu:  Dünyadaki en iyi şaraplar, Dünyanın en kaliteli şarapları, en kaliteli şaraplar hangileri, en lezzetli şaraplar hangileri, şarap önerileri, pahalı şarap markaları, kırmızı şarap fiyatları, Şarap markaları, Ünlü Şarap markaları


Alkol tüketimi insan sağlığı açısından zararlıdır. İçki tüketiminizi yasalara uygun bir şekilde tüketebileceğinizi unutmayın. 18 Yaşın altındakilerin alkollü içecek satın almaları ve tüketmeleri kesinlikle yasaktır!
logo
Bar Sokağı
İçkiler Hakkında Bilimsel Makaleler

2 Replies to “Dünyadaki En Kaliteli 10 Şarap Markası 2019”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir