Efes Malt

Efes Malt Hakkında Her Şey- Tuborg Gold Mu Efes Malt Mı? 2019

Efes biralar içinde en çok tüketilen bir tanesidir. Diğer ürünlerine göre daha farklı bir etiket tasarımına sahipken, standart uzun efes bira şişesinde satılıyor. Efes ürünleri yıllardır Türkiye’nin en çok satılan içkilerinden. Efes yerli üretimin verdiği güven ve gurur ile tüketilirken Tuborg gold, bira piyasasına bir hançer vurmuş ve piyasanın kendine akmasını sağlamıştı. Tuborg gold biranın o dönemki benzersiz tadı yüzünden insanların 1 numaralı tercihi olmayı başarmıştı. Fakat Efes Malt biranın çıkışıyla birlikte bu bira lezzetine sahip 2 bira kıyasıya mücadele etmeye başladı.


Efes Malt Biranın Tadı Nasıl?

Efes malt birayı henüz içmemiş olanlar genellikle klasik efes tombul şişedeki tadı alacaklarını düşünüyorlar. Fakat içtiklerinde daha yumuşak bir tat karşılıyor. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de şeker oranının bir hayli düşürülmüş olması. 

Tuborg Gold Mu Efes Mi?

Gördüğüm kadarıyla bira sevenlerin en büyük çelişkisi bu 2 biradan hangisini içeceğine karar verememek olmuş. Tuborg Gold, bira piyasasına Efes biradan daha önce hakim olmuş bir biraydı. Fakat Efes ilk çıktığı andan itibaren tüm dengeleri bozarak insanların 2 bira alternatifi arasında kalmasına neden oldu. Bu iki bira seçeneği sunulan insanların büyük bir kısmı Efesin tadını daha çok beğendiğini söylüyor.


Efes Malt Bira Fiyatı

Efes malt fiyatı güncel olarak değişebilmekte fakat anlık olarak fiyatı 8,50 TL olarak belirlenmiş. Tuborg gold ile aralarında sadece 50 kuruş oynuyor (Tuborg gold daha pahalı). 8,50 TL’nin karşılığını ne kadar verir o sizin tercihiniz tabi fakat Tuborg gold ile yaptığı yarışı önde götürdüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yerli üretim de olsa bira bir alkollü içkidir ve alkollü içkiler sağlığa zararlıdır. Özellikle de genç yaştaki okurlarımıza söylemek istediğimiz en önemli şey, havalı görünmek için ya da arkadaş ortamınıza uyum sağlamak için içki tüketmeyin. 18 yaşını geçmiş bireylerin tercihlerine biz karışamayız tabi fakat tavsiyemize de kulak veren herkese teşekkür ederiz. Sevgiyle kalın!

Oku:   Bira Bozulur Mu? BUNLARA DİKKAT EDİN YETER

Efes Resmi Websitesi

Hangi İçki Daha Alkollü


Alkol tüketimi insan sağlığı açısından zararlıdır. İçki tüketiminizi yasalara uygun bir şekilde tüketebileceğinizi unutmayın. 18 Yaşın altındakilerin alkollü içecek satın almaları ve tüketmeleri kesinlikle yasaktır!
Bar Sokağı
İçkiler Hakkında Bilimsel Makaleler

One Reply to “Efes Malt Hakkında Her Şey- Tuborg Gold Mu Efes Malt Mı? 2019”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir