Elma Sirkesinin 4 İnanılmaz Faydası

Elma sirkesi, elmanın çeşitli işlemlerden geçirilerek fermente edilmesi ve içindeki asetik asitin ortaya çıkmarılmasıyla yapılır. Elma sirkesinin lezzeti, salatalar için çok  önemlidir fakat aynı zamanda Elma sirkesinin mucizeleri saymakla bitmiyor. Bu nedenle tam bir ilaç gibidir.

Doktorlar, elma sirkesini her sabah aç karnına 1 bardak suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile birlikte içilmesini öneriyor. Elma sirkesinin devaları, başta cilt olmak üzere bedenimizde çok etkilidir.

Elma sirkesi, çok eski zamanlardan beridir halk arasında yalnızca bir lezzet değil aynı zamanda evdeki en önemli ilaç olarak da kullanılırdı. Elma sirkesi, mikropları öldürmesi, içerdiği yüksek oranda değerler sayesinde sağlığına önem veren insanların bir numaralı tercihi.

Cilt problemleri yaşayanların en yakın dostudur elma sirkesi. Özellikle alerjik bir cildiniz varsa, elma sirkesi tüketerek cildinizin düzene girmesini sağlayabilirsiniz. Elma sirkesini su ile karıştırıp içerek hem içeriden gelen rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olabilirsiniz hem de su ile karıştırıp cildinize sürerek cildinizi güzelleştirebilirsiniz.

Cilt sorunları her zaman teninizin üzerinde meydana gelmez. Eğer cildinizde sivilce, akne gibi bir rahatsızlık varsa bunun nedeni yanlış beslenmek olabilir.

  • Elma sirkesi, güneş lekelerini gidermek için kullanılabilir. Bunun için banyo suyunuza bir miktar elma sirkesi ekleyebilirsiniz.
  • Elma sirkesi yüzünüzde oluşabilecek sivilce ve siyah noktalar için de bir numaralı ilaçtır. Yüzünüzü, belirli aralıklar ile yalnızca bir yemek kaşığı elma sirkesi eklenmiş bir bardak suyla yıkadığınızda, 1 hafta itibariyle muhteşem bir sonuç almaya başlayacaksınız.

Kilo Vermek İçin En İyi Yol: Elma Sirkesi

Hem kilo vermeye ihtiyacınız var hem de kilo vermek için aç kalmak istemiyorsanız, başvurabileğiniz en iyi formül, elma sirkesidir. Elma sirkesinin devaları arasında en bilineni yağ yakmanıza yardımcı olmasıdır. Elma sirkesi kesinlikle tek başına içilmemelidir. Gerek salatalara eklenmeli gerekirse de su ile birleştirilerek içilmelidir.

Oku:   Neden daha fazla su tüketmeliyiz?

Elma sirkesinin kilo vermenize yardımcı olmasının nedeni, yarattığı tokluk hissidir. Bu sayede, gün içinde yediğiniz yemek miktarı azalır. Üsteilk bu olurken siz, hiçbir şey fark etmezsiniz. Aynı şekilde yemek yer, doyunca sofradan kalkarsınız.

Fakat bunu yaparken porsiyonunuzu küçültmeyi de ihmal etmeyin. Elma sirkesinin mucizeleri büyük fakat sihir de değil en nihayetinde. Eğer elma sirkesi ile kilo vermeye çalışıyorsanız, porsiyonunuzu da küçültmeniz şart.

Düzenli olarak günde 1 yemek kaşığı elma sirkesi aldığınızda, 3 ay sonunda çok ciddi bir yağ yakımına yardımcı olur. Yapılan araştırmalar ile de kanıtlanmış olan bu formül, diyet uygulamalarında hak ettiği yeri bulamasa da bu yolla zayıflayarak hayatlarına mutlu devam eden çok sayıda insan var.

Elma sirkesi yararları

Grip ve Soğuk Algınlığı İçin Birebir

Elma sirkesi, solunum yolu hastalıklarının tedavisinde evde kullanabileceğiniz en etkili içecektir. Soğuk algınlığı ile mücadele ettiğiniz dönemlerde ılık bir bardak suya bir yemek kaşığı kadar elma sirkesi döküp için. Birkaç dakika içinde göğsünüzü yumuşattığını, varsa öksürüğünüzü kestiğini fark edeceksiniz.

Elma sirkesinin devaları arasında elbette sağlık konusu da fazlaca yer alıyor. Eğer hastalığınızı en hafif şekilde geçirmek ve iyileşme sürenizi kısaltmak istiyorsanız, elma sirkesinin büyük yararını göreceksiniz. Yine de siz her gün bir miktar(aşırıya kaçmamanız çok önemlidir) elma sirkesi alarak hastalıklardan korunmayı başarabilirsiniz.

Hijyen İçin En Etkili İlaç

Elma sirkesini hijyen için de kullanabilirsiniz. Eğer evinizde bir salgın hastalığı varsa, elma sirkesi kaynatarak evdeki tüm mikropları öldürebilirsiniz. Bununla birlikte, marketten aldığınız şeylerin ambalajlarını açmadan sirkeli su ile silerek, üzerinde yer edinmiş mikropları tamamen giderebilirsiniz.


Evinizi silerken, mop suyuna bir miktar da elma sirkesi damlatın. Böylece evin için mis gibi kokarken yerde dolaşan mikropları da tamamen öldürebilirsiniz. Özellikle çamaşır suyu gibi ağır kokulu bir ilaç yerine elma sirkesi gibi hem sağlıklı hem kokusu hafif bir şey kullanmanız, çok daha faydalı.

Oku:   Papara Güvenilir Mi? NASIL BİR SİSTEME DÜŞTÜK!

Elma sirkesini hemen her şekilde kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey, dozajıdır. Eğer elma sirkesi tüketirken dozunu ayarlayamazsanız, çok ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. Elma sirkesini asla direkt içmeyin. Günde yalnızca 1 yemek kaşığı elma sirkesi tüketin. Bu şekilde Elma sirkesinin mucizeleri en iyi şekilde ortaya çıkacaktır.


Elma sirkesinin mucizeleri,elma sirkesinin devaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir