En iyi barlar hangi şehirlerde?

Barlar belki günümüzün en müthiş donanım ve tasarımlarına sahip mekanlarındandır. Bir insan sırf sıkıldığı için bile bir bara gidebiliyorken bar ortamlarının insanlar tarafından çok yanlış tanındığı aşikardır. Olgun/Yaşlı bir adam da bir barda oturup vakit geçirebilir, genç bir kız da. Buna ne yazık ki toplumumuz garip bir şey gibi bakıyor. Öncelikle bu konuya değinmemin sebebi; İnsanlar bu konuda böyle yadırgayıcı oldukları için bar gibi mekanlar ne yazıktır ki ülkenin belli bölgelerinde yayılmış durumda. En iyi barlara göz atmak için sizi okumaya devam etmeye davet ediyorum.


 Antalya

antalya bar ile ilgili görsel sonucu

Evet sizin bu yazıyı okumadan bile tahmin edebileceğiniz üzere en şık barlar Antalya’da yer alıyor. Bunun sebebi kanımca Antalya’nın Türkiye için Turizm başkenti olmasından kaynaklansa gerek. Türkiye’deki en iyi Turizm çalışanları da Antalya çıkışlı oluyor. Bunun sebebi şudur ki Antalya’da gerçekten hayat var. Onlarca farklı Bar/Pub seçenekleri mevcut bu şehirde. Türkiye’nin en hareketli şehirlerinden birisi olma özelliği de bu ününe can katan bir başka materyallerden.  Ayrıca bilindiği üzere İstanbul’a kıyasla Antalya’daki insanlar daha az farklı ve daha geniş düşünce bakışına sahipler. Antalya’da bir bara hiç kimse kötü bir yer gözüyle bakmazken Antalya’dan sonra ki en coşkulu şehir olan İstanbul’un çeşit çeşit güzel insanları ne yazıktır ki bu gibi mekanlara bazen kötü gözle bakmakta ısrarcı oluyorlar.

İstanbul

istanbul barlar sokağı ile ilgili görsel sonucu


Hiç şüphesiz KADIKÖY. barlar sokağının o muhteşemliği ile birlikte alabildiğine dizilmiş cafe&bar lar sizde ciddi açıda bir kıpırtı uyandırıyor.  Kaybedenler Kulübü’nün Yalnızlar partisini yaptığı o muhteşem karga barı’da görmenizi şiddetle tavsiye ederim. Kadıköy sanki sırf barlar ve eğlence mekanları için kurulmuş bir yer gibi gelecektir buralardan geçerken. Eğlenmeyi bilen bir insansanız size her yer Kadıköy olacaktır. Fakat eğlenmeyi bilmiyorsanız siz her yerde Kadıköy’ü arıyorsunuz demektir. İstanbul’da sadece Kadıköy yok elbette. Diğer mekanlarda gayet hoş ve klas fakat bir barda eğlenmeye gidecekseniz bence Kadıköy’e gitmeli İstanbul’u gözünüzde bitirmemelisiniz derim.

Oku:   Blended Malt Scotch Viskiler - Viski Çeşitleri 2019

^-


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir