doğal enerji içeceği

Enerjimizin artması için doğal içecek yapımı

Enerji şu dönemlerde ki en gerekli şeylerden biridir bence. İş hayatı, varsa çocuğunuz, okul hayatı derken insan bütünüyle mahvolmuş halde kalıyor. Yorgunluğun yanı sıra mutsuzluk ta geliyor. İşte bu yüzden enerjimizi en yüksek seviyede tutmamıza yarayacak bir formül önerim var. Hemde çok basit hazırlanabilen ve tamamen doğal olan bu formül oldukça da lezzetli. Atom içeceğine benzer bir yapıya sahip olmasına karşın çok daha işe yarar bir içecek olma ünvanını her zaman elinde taşır. Bu içeceğin ismini size bırakıyorum. İstediğiniz ismi verebilirsiniz. Ben şukûfe adını verdim. Öncelikle şukûfe nin yapımı oldukça kolay aşağıda bunu tek tek anlattık.


Sukûfe için gerekli malzemeler

  • kivi, muz, portakal, elma (Hepsinden birer adet yeterli olacaktır.)
  • Az miktarda bal
  • kayısı suyu, portakal suyu
  • 2 Dal tarçın
  • 3 tane karanfil

Sukûfe’nin yapılışı

Öncelikle yapmanız gereken şey meyvelerden tümünü soyup ince küpler halinde doğramaktır. Doğrayacağınız ince küpleri bir sürahiye koyunuz. Üzerine 2 yemek kaşığı bal koyunuz. Ve sürahi dolana kadar yarı yarıya kayısı ve portakal suyunu ilave ediniz.  Tarçın ve karanfili ekleyin. Biraz bekletiniz. Meyveler kendini iyice yaysın. Daha sonra bardaklara ister meyvelerle birlikte ister süzerek servis yapın. Meyvelerle birlikte yapmanız işin mantığına daha uygun olacaktır elbette.


Ve şukûfemiz hazır hale geldi. Afiyet olsun.

!Unutmadan: Bazı insanlar enerji içeceği içtiğinde tatlı yediğinde şeker tükettiğinde yorgunluk hissine kapılır. Bunun sebebi beynindeki yanılgılardır. Bilindiği üzere enerji dediğimiz şey yani şekerli içecek ve yiyecekler bizim daha hareketli olmamıza yardımcı olurken bazı insanların beyni enerjiye sahip yiyecek ve içecekleri düşman olarak algılar ve size yorgunluk vererek bir an önce yok etmeye çalışır. Bu nedenle bu tip enerji veren içecekler herkeste aynı etkiyi göstermez.


Oku:   Alkolsüz bira nedir? Özellikleri nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir