evde soğuk kahve yapımı

Evde 1 TL’ye En Güzel Soğuk Kahve Tarifi

Yaz aylarında evde kaldığınız günleri en keyifli şekilde geçirmek istemez misiniz? Evde soğuk kahve tarifi ile dışarıda çok yüksek ücretler vererek satın aldığınız kahvelerin aynısını yapabileceksiniz. Soğuk kahve yapımı düşündüğünüz kadar zor değil aslında. Yalnızca ideal tekniklerini bilmeniz, oranlarını doğru ayarlamanız ve hazırlarken damak tadınıza güvenmeniz yeterli.

Dışarıda içtiğiniz kahvelerin birebir aynısını yapacağınız bu tarifte hedefimiz 1 TL ya da daha az bir ücrete getirmek. Böylece neredeyse yok denebilecek bir paraya kendi soğuk kahvenizi hazırlayabileceksiniz. Soğuk kahvenizi kendiniz hazırlamanızın çok büyük faydaları da var. Örneği diyetteyseniz şekerinin ayarını kendiniz yapabilirsiniz. Çikolata sosunu daha mı çok seviyorsunuz? Bunun için ekstra bir ücret ödemeniz gerekmez. Kendi damak zevkinize uygun şekilde kahvenizi hazırlayabilirsiniz. Hiçbir sınır yok!

Kısacası tasarımı sadece size ait olcak bu soğuk kahveyi yaparken kimseye danışmanız gerekmiyor. Keyfiniz nasıl istiyorsa öyle kahveler yapıp içebilirsiniz. Burada önemli olan şey kahvenin standart tariflere uyması değil tadının uyumlu olmasıdır. Tadının uygun olması için de aşağıdaki tariften yararalanabilirsiniz. Bu tarif size tam anlamıyla hitap etmemiş olabilir. Siz kendi kahvenizi yapmakta özgürsünüz. Yaratıcılığınızı konuşturun ve en güzel kahveyi siz yapın.


Soğuk Kahve Dışarıda 20 TL Evde 1 TL

Her gün 1 kahve içtiğinizde ayda ne kadar para harcadığınızı hiç düşündünüz mü? Her gün 20 TL değerindeki kahveden 1 kez alsanız ayda tam 600 TL yapıyor. Aylık 600 TL paranızı kahve dükkanlarına bırakıyorsunuz. Üstelik içinde ne kadar şeker, sağlıksız sos olduğu belli olmayan kahveler için. Bunun yerine aynı kahveyi ücretsiz bir şekilde evde kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Oku:   Mide Bulantısından 10 Dakikada Kurtulma Yöntemi

Aylık 600 TL kar edebileceğiniz bu yöntem sayesinde artık kendi kahvelerinizi yanınızda da taşıyarak gün içinde yavaş yavaş içebilirsiniz. Bu iş için kendinize soğuğu muhafaza eden bir termos alabilirsiniz. Özellikle sıcak yaz günlerinde, kendi yaptığınız soğuk kahveyi içerek serinleyebilirsiniz. Aynı zamanda oldukça keyifli bir aktivite olan kahve yapımı, evde ücretsiz bir şekilde olunca daha da keyifli hale geliyor.

Peki bu kahveyi evde 1 TL’ye nasıl üretebiliyoruz? Öncelikle elbette malzemeleri toplu olarak alacaksanız biraz yüksek bir ücret gibi gelecektir size. Fakat bilmeniz gereken şey, bir kez aldığınız malzemeler ile çok sayıda kahve yapabileceksiniz. Her soğuk kahve içindeki her şey ile birlikte ortalama 1 TL’ye geliyor.

Evde Soğuk Kahve İçin Gerekli Malzemeler

Soğuk kahve yapımı için gerekli malzemeleri toplu olarak satın alacağınız için pek çok sefer kullanabilirsiniz. Süt, şeker gibi malzemeler, hemen her evde bulunuyor. Bu sayede sizin para vermeniz gereken tek malzeme nescafe olacaktır. Nescafe tekli paket ücreti de ortalama 25 kuruştur. İçeriğindeki diğer malzemelere de fiyat biçersek 1 bardak soğuk kahveyi ortalama  1 TL’ye üretebilirsiniz.

  • Yarım bardak Süt
  • 1 şeker kaşığı Nescafe
  • 2 şeker kaşığı Şeker
  • Buz
  • Shaker

Evde Soğuk Kahve Nasıl Hazırlanır

Evde soğuk kahve yapımı 2
Evde soğuk kahve yapımı 2
  1. Öncelikle shaker’ın içine yarım bardak süt ekleyin.
  2. Nescafe ve şekeri bir fincanda sıcak su ile eritin. Tamamen sıvı hale geldiğinde shaker’in içine ilave edin.
  3. Shaker’e son olarak birkaç parça buz ekleyin ve iyice karıştırın.
  4. Soğuk kahveniz hazır!

Soğuk kahvenizi daha tatlı hale getirmek istiyorsanız içerisine bir miktar da çikolata sosu ekleyebilirsiniz. Çikolata sosu eklediğinizde ice chocolate mocha tarzı bir kahve elde etmiş olursunuz. Fakat eğer çikolata sosu ekleyecekseniz içine koyduğunuz şekeri biraz daha azaltın. Aksi halde fazla tatlı bir kahve haline gelir.

Oku:   Takipçi Nasıl Yükseltilir - En Ucuz Takipçi Fiyatları

Eğer hazırladığınız kahvenin şeker miktarı az ise sıcak su ile erittiğiniz şekeri kahvenize ilave edebilirsiniz. Şekeri direkt olarak kahvenin içine döktüğünüzde soğuk nedeniyle erimeyecektir.

Nasıl Daha Güzel Hale Getirili?

Evde soğuk kahve tarifi
Evde soğuk kahve tarifi

Eğer soğuk kahvenizi daha güzel hale getirmek istiyorsanız birkaç özel ipucu da var elbette. Soğuk kahve yapımı basit olsa da güzel bir şekilde servis ederseniz, kahve dükkanlarındaki kahveler yanında bir hiç kalacaktır. Burada önemli olan nokta tamamen sizin yaratıcılığınız ile evde soğuk kahve yapmanızdır. Direkt tarife uygun bir kahve yapmanız, bu işten aldığınız keyifi azaltır. Bu yüzden kendinizi özgür hissedin ve yeni şeyler deneyin.

Soğuk kahvenizin içine biraz çikolata rendeleyebilirsiniz. Bu, hem görüntüsünü bir şahesere dönüştürecek hem de soğuk kahvenizi içerken ağzınıza gelecek çikolata parçaları sayesinde lezzetine lezzet katacaktır. Aynı zamanda soğuk kahveyi koyacağınız bardağın içine bir miktar çikolata sosu ile süs yaparsanız, ardından kahveyi eklediğinizde çok leziz bir görüntü ortaya çıkacak.

Eğer soğuk kahvenizi daha farklı bir hale getirmek istiyorsanız içine biraz karamel ya da benzeri soslar ekleyebilirsiniz. Bu tür soslar hem kahvenizin tadını yumuşatır hem de kahveyi içerken alacağınız zevki arttırır. Bu şekilde eklentiler, dışarıdan aldığınız kahveler ile aynı lezzeti yakalamanıza yardımcı olacaktır.


Standart bir soğuk kahvedense karamel sosuyla yapılmış bir soğuk kahveyi tercih edebilirsiniz. Yeni şeyler deneyerek siz de kendi tarifinizi yapabilir. Özel tarifinizi, özel arkadaşlarınıza ikram edebilirsiniz. Kendinize özel bir kahve tarifi yaptığınızda bunu not almayı unutmayın. Her ne kadar hafızanıza güvenseniz de bu tür tarifler akıldan kolayca çıkabiliyor.

Evde soğuk kahve,soğuk kahve yapımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir