milkshake nasıl yapılır?

Evde kolay milkshake nasıl yapılır?

Yazın gelmesi ile birlikte dolaplarımız dondurmalar meyve suları bir çok zararlı asitli içecekler ile elbette doldu taştı. En büyük ortak hedefimiz ise “Serinlemek“. Peki ama nasıl? Öncelikle serinlemek isteyen birine içmesi için tavsiye edilecek en güzel içecek elbette milkshake dir. İçtiğinizde de anlayacağınız gibi son derece serinletici ve lezzetlidir. İnternette, dergilerde bir çok milkshake tarifi vardır. Biz size kısaca milkshake nasıl yapılır? Onu anlatacağız. Siz ise milkshake yi istediğiniz gibi damak tadına uygun şekilde değiştirebilirsiniz.


1- Gerekli Malzemeleri Hazırlayın.

milkshake ile ilgili görsel sonucu

Nedir gerekli malzemeler? Hemen söyleyim süt ve dondurma. Evet evet bu kadarcık. Milkshake nin en büyük özelliği de zaten kolay hazırlanışa sahip olmasıdır.

 

2-Karıştırıcıya sütü ve dondurmayı ekleyin.

milk ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle karıştırıcıdan kastımız en güzeli blender dir. Fakat evde blender yok ise onun yerine shaker cinsi ya da sürahi gibi bir şey ile birlikte bile yapılabilir. Süt ve dondurmayı eşit oranda koymanız lezzet-yoğunluk oranları bakımından daha uygun olacaktır.

 


3- İyice Karıştırın. VE SERVİS EDİN.

milk ile ilgili görsel sonucu


Her hangi karıştırıcıyı kullanıyorsanız kullanın bir şekilde telle, kaşıkla blender ile karıştırın. Bol bol köpüğünün çıkışını ve içinde tortu kalmamasını görün. Ve daha sonra bardaklara dökün.

 

özet olarak milkshake tam olarak budur. Siz isteğinize göre dondurma seçebilir. Karıştırırken içine reçel, bal, meyve parçacıkları da ekleyebilirsiniz. Tamamen sizin hayal dünyanıza ve damak zevkinize kalmış bir şeydir. Afiyet olsun efeniim 🙂


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir