frangelico likörü

Frangelico (Fındık Likörü) Hakkında Herşey


Fındık likörü denince aklınıza ilk gelen ne olur? Benim aklıma çoğunlukla yanık, is kokulu sert fakat bir o kadar da tatlı bir likör geliyor. Evet tadı konusunda pek de yanlış düşünmüş olamayız. Son derece tatlı fakat bir o kadar da yoğun bir aromaya sahip likör ile karşınızdayız. Frangelico likörü.

Frangelico likörü İtalyanlar tarafından yapılmış nefis bir fındık likörüdür. Sadece koklamak bile insanı mest eder.  Tadıyla birlikte güzel bir aperatif içki ünvanına  sahiptir. Yoğun fındık ve az miktarda is kokusu da buna eşlik eder.  Shot olarak içildiğinde içinizi ısıtan güzel bir likör olarak tanımlayabiliriz. Fakat biz bu tür likörlerin kokteyller ile daha çok yakıştığı kanaatindeyiz. Hatta bu konuda ısrarcıyız.Frangelico şişesi neyi temsil ediyor?

Şişesine bakacak olursak; Cübbesi içinde kollarını önde kavuşturmuş bir keşişi andırıyor. Zaten bilinmelidir ki bu likörün tarifini ilk keşfedenler keşişler olmuşlardı. Ayrıca şişenin ortasında (Keşişin bel kısmına denk gelen yerde) sarkan ip de keşişin kuşağı olarak temsillenmiştir.

Frangelico

TURUAPERATIF LIKOR
AROMALARIFINDIK
BAZ
MENSEIITALYA
ALKOL ORANI%20
Oku:   Scotch Whisky (İskoç Viskisi) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir