Mr Robot dizisi

Gelmiş Geçmiş En İyi 6 Yabancı Dizi 2020

Eğer yabancı dizilerden hoşlanıyorsanız, gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler hangileri diye merak duyuyorsunuzdur. Sinema sektörü geliştikçe kafa karıştırıcı diziler ve filmler bizi bulmaya devam ediyor fakat efsaneler hiçbir zaman yerini kaybetmiyor.

Bugüne kadar pek çoğunun adını duymuş olsanız da izlemediyseniz, en kısa sürede izlemeniz gereken diziler sizlerle.

Narcos dizisi

Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden biri olan Narcos, Netflix yapımı, José Padilha yönetmenliğinde çekilmiş en iyi suç dizilerinin başında geliyor. Yabancı dizi tavsiyeleri arasında da hiç şüphesiz yerini almakta. En iyi yabancı diziler sıralamasına bile giren Pablo Escobar, bu dizide kendine bir yandan hayran bırakırken bir yandan kendisinden nefret ettiriyor.

Yaşamış bir efsane olan uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın devleştiği dönemlerde yaptıklarını, dönemin Kolombiya hükümeti ile Medellin halkının kan dolu savaşına neden olacak emrini ve bu emrin, onun sonunu getirmesini izliyoruz.

2.Breaking Bad (2008-2013) IMDb: 9.5

Breaking Bad dizisi
Breaking Bad dizisi

Bir lisede eğitim veren Kimya öğretmeninin kanser olduğunu öğrenmesi ile aklında ailesine daha iyi bir hayat bırakma düşüncesi yer alıyor. Bir okul çıkışı, eski öğrencisi Jesse’nin, uyuşturucu satışı yaptığını öğreniyor.

Jesse’ye birlikte uyuşturucu imal edip satmayı önermesiyle hareketlenen film, Walter White’ın ailesine bırakmak istediği mal varlığını büyütme çabası bir hırsa dönüşüyor.


3.Game of Thrones (2011-2018) IMDB: 9.5

Game Of Thrones
Game Of Thrones

George R.R. Martin’in ünlü romanının bir uyarlaması olan dizi, Emilia Clarke, Kit Harington, Sophie Turner ve daha bir çok ünlü oyuncu yer alıyor. “Winter is coming” repliği ile akıllarımıza kazınan GoT, yabancı dizi tavsiyeleri içinde her zaman birinci sırada yer almayı başarıyor.

Oku:   Viski Neyle Içilir? Viski Neyle İçilir Diyenlere 5 Tavsiye

Game of Thrones, bir krallığa sahip olma yarışını ele alıyor. Hemen hepimizin gözünde canlanacağı demir bir taht için mücadele eden 7 hanedanlık, tahta geçmek için çeşitli entrikalar yaratıyor. Bunun bir sonucu olarak da çeşitli savaşlara ev sahipliği yapıyor. Bu çekişmeli mücadeleler ile dolu film, kesinlikle en iyi yabancı diziler arasında birinci sırayı hak ediyor.

4.Peaky Blinders (2013 – Devam Ediyor) IMDb: 8.8

Peaky Blinders

İngiltere’nin Birmingham bölgesinde hüküm süren, Dünya savaşında savaşmış ve savaşın psikolojik hasarlarını atlatamamış bir suç çetesidir. Peaky Blinders adını verdikleri bu suç çetesinin hikayesini anlatan dizi, dönem dizileri arasında yerini alan bir baş yapıt.

Dünya savaşı sonrasında yeni bir giyim akımı meydana gelmişti. Bu akımla birlikte şık giyinmek, bir itibar getirmekteydi. İtibar kazanmak isteyen, halk tarafından 3. Sınıf olarak görülen bu çeteler ise, insanlar arasında itibar ve saygı görmek için giyimlerine, davranışlarına dikkat etmekteydi.

Sizi izlerken kendilerine hayran bırakacak bu çete, çeşitli bahisleri yönetmenin yanı sıra pek çok konuda girişimcilik göstererek varlıklarını arttırıyor. Zenginliğin bir sonucu olarak da birçok kesimin de nefretini kazanıyorlar.

5.Mr. Robot (2015 – Devam Ediyor) IMDb: 8.6

Mr Robot dizisi
Mr Robot dizisi

Yazılımla alakası olsun olmasın herkesin severek izlediği, dizi sektörüne adeta damga vurmuş bir film, Mr. Robot. 2015 yılında ilk çıktığı dönemden beridir kendi kemik izleyici kitlesini yaratan, yazılım korsanlarının arka planını ve psikolojik bozuklukları bir araya getiren Mr. Robot, teknoloji ile ilgilenenler için bulunmaz nimet.

Bir hackerın hikayesini anlatan dizide, karakterimiz basit işler yaparak dünyaya ufak iyilikler yaparken bir adamla tanışır. Bu adamın önderliğinde bir siber suç çetesine giren ana karakterimiz, tüm dünya ekonomisini çökerterek kağıt paranın değerinin artmasına, dijital paraların ise değersiz kalmasına neden olacak yeni bir dünyaya çeviriyor.

Oku:   Kahve içerek zayıflayın

En iyi yabancı diziler arasında yerine koruyan Mr. Robot, yeni bir dizi arayışı içinde olanlar için yabancı dizi tavsiyeleri verilirken kullanılacak en iyi örnek.

6.Westworld (2016 – Devam Ediyor) IMDb: 8.9

West World dizisi

Hepimizin bir gün robotlar dünyaya hakim olacak mı korkusuna su serpen Westworld dizisinde, bir platformun içinde kurulmuş yapay bir dünya yaratılıyor. Tamamen yazılım ile yapay zekanın yaşattığı, birebir insan gibi davranan ve görünen robotların yer aldığı bir dünya. Bu dünyaya yüksek bir ücret vererek girip tatil yapan ve içerideki robotlara her şeyi yapabilen turistler.


Tam anlamıyla mükemmel bir yapıta imza atan Westworld, yapay zeka ile ilgilenenler için en iyi filmlerin başında yer alıyor.

En iyi yabancı diziler, yabancı dizi tavsiyeleri


3 Replies to “Gelmiş Geçmiş En İyi 6 Yabancı Dizi 2020”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir