hangi mekanda hangi içkiler tüketilir

Hangi mekanda ne tür içecekler satılmaktadır?

Bir iş yerinde hangi içkileri bulundurmamız gerekir?

Yeni bir iş yeri açmayı planlıyorsanız, yeni bir yere geçiyorsanız ve bu yiyecek-içecek işi ise işiniz biraz tecrübe gerektirecektir. Yemek konusunda pek bilgimiz yok ama içecekler hakkında kendimize güvenimiz sonsuz J Öncelikle ne tür bir iş yeri açtığınızı söylemeniz gerekli. Bir lokanta mı bir kıraathane mi bir bar mı bir restoran  mı yoksa eğlence mekanı mı bunu bilmeniz gereklidir. Çünkü her yerde satılacak içkilerin ve depo sayılarının türü değişkendir.


Bir eğlence mekanında en çok satılan içecekler

Konu eğlence mekanı ise buna disko, clup vs. dahildir. Bu da demektir ki çoğunluk olarak gençlerin geleceği bir mekan olacaktır sizin mekanınız. Gençler ne içer sorusunu kendinize sormalısın ilk başta. Gençler genellikle sek içilen içeceklerden uzak dururlar daha çok kokteyllere ve karışımlara ihtiyaç duyarlar(votka-vişne/Kokteyller/Tekila) Öncelikle eğlence mekanlarında en fazla bulundurmanız gereken içkiler: votka-tekila-cin-rom dur. Soft olarak ise bol miktarda kola,fanta,sprite cinsi şeylerden litrelik olarak bulundurmanız gereklidir. Eğlence mekanlarında kutu soft kullanımı demek batış demektir. Her sattığınız ürün bardakta olmalıdır. Suyu bile bardakta vermelisiniz.

Bar & Bistro özelliklerine sahip mekanlarda en çok satılan içecekler


Bu tip yerlere 2 tür insan gelir: 1.si halinden memnun eğlenmeyi seven ama aynı zamanda sakin bir eğlence peşinde olan arkadaşları ile eğlenmeye giden gençler. 2.si ise stresli, mutsuz ve biraz olsun harekete ihtiyaç duyan gelip barın bir köşesine oturup içkisini içip giden olgun insanlar. Öncelikle bu tip yerlerde aşırı derecede bir kokteyl/karışım gitmese bile az çok satılacağı için mutlaka üstte yazan içkilerin bulundurulması gereklidir. Burada en çok viski ve votka ya ihtiyaç duyarsınız

Oku:   Red label fiyat 2019 RED LABEL FİYATINDA SON ARTIŞ

Restoran, lokanta gibi yerlerde ne tüketilir?

Bu tip yerlerde insanlar gelir oturur yemeğe odaklanmak sureti ile eğlenip giderler. Restoran türü bir yerde alkol fazla gitmemektedir fakat rakı ciddi anlamda satılmaktadır. Çünkü insanlar yemeğin yanında kokteyl, viski vs. içmek istemeyecektir. Zaten bu tür şeyler yemeklerle uyum sağlayamazlar. Bu nedenle rakınız olsun diğer içkilerden de 1 er şişe bulundurun yeter. En çok soft içecekler satılacaktır buna dikkat etmeniz önemlidir.


One Reply to “Hangi mekanda ne tür içecekler satılmaktadır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir