içki sonrası mide bulantısı

İÇKİ SONRASI MİDE BULANTISI NASIL GEÇER?

İçki sonrası mide bulantısı nasıl geçer? Bir akşam içkiyi biraz fazla kaçırdığınızı varsayarsak, sabah kalktığınızda üzerinizden tır geçmiş gibi hissedersiniz. Bu yazımızda bunun sebeplerinden bahsetmeyeceğim. Onun yerine bunun çözümlerinden bahsetmek daha akılcı olacaktır. İçki sonrasında mide bulantısı ve baş ağrınızı nasıl geçirebileceğinize yönelik önerilerimi adım adım aşağıda sıralayacağız. Bu sayede bu dertten kolayca kurtulabileceksiniz.


BOL BOL SU TÜKETİN !

Özellikle akşam içki içtiğinizde sabah kalkınca başınızda şiddetli bir ağrı, midenizde bulantı varsa size kesinlikle bolca su tüketmenizi tavsiye ederim. Bu yöntem, diğer tüm yöntemlerin başında gelir. Eğer sabah kalktığınızda içki sonrası rahatsızlıkları yaşamak istemiyorsanız, alkol aldıktan hemen sonra su tüketmeye başlayın. Eğer mümkünse gece boyunca 2 litre kadar su için. Sabah kalktığınızda hiçbir rahatsızlık hissetmediğinizi bu yüzden de “acaba ben dün gece içtim mi ya?” diye soracağınızı garanti ederim.

Fakat diyelim ki gece bolca içki tükettiniz ve su içmeyi unuttunuz. Sabah kalktığınızda başınızda şiddetli bir ağrı, midenizde lanet bir bulantı var. Yine de bolca su tüketin. Böylece mevcut rahatsızlıkları da yavaş yavaş giderecektir. Dünyadaki en büyük mucizelerden biridir su. Suyu hayatınızın baş köşesinde tutun. Bir su firmasının reklamlarında kullandığı sözlere aynen katılıyorum. “Su Hayattır.”

SODA – LİMON – TUZ // CHURCHILL

Özellikle içki tükettikten hemen sonra, “Churchill” adı verilen mucize içeceği içmelisiniz. Bu içecek soda, limon, tuzdan oluşuyor. Her barmen bilir bu içeceğin reçetesini. Fakat içkisini evde içen insanlardansanız, siz de evde kolayca bu karışımı hazırlayabilir ve içebilirsiniz.Özellikle ertesi gün midenizin bulanmasını büyük ölçüde azaltacak, gece boyu bol su tüketip, bir bardak da bu karışımdan içtiğinizde, ertesi gün hiçbir rahatsızlık hissetmeyeceksiniz.

Oku:   Blog Nasıl Açılır - 15 DAKİKADA BLOG AÇMAK

Churchill içecek tarifi için hazırlanan detaylı yazımıza da mutlaka göz atın.

  • 1 Tam limonun suyu
  • 1 çay kaşığı tuz
  • Maden Suyu

Tuz ve limon suyunu uzun bir bardağa boşaltın. Ardından çok ama çok yavaş bir şekilde maden suyunu ekleyin. Acele etmemelisiniz. Çünkü hızlı dökerseniz maden suyu tuz yüzünden köpürecek ve etraf berbat olacaktır.


TÜRK KAHVESİ

İÇKİ SONRASI MİDE BULANTISI NASIL GEÇER? Sorusuna açık ara verebileceğim en başarılı cevap Türk kahvesi olacaktır. İçki tükettikten sonra içeceğiniz bir fincan Türk kahvesi, sizi oldukça rahatlatacak ve ertesi gün bulantı ve baş ağrısı ihtimalini büyük ölçüde azaltacaktır. Yine de ertesi gün içki sonrası rahatsızlıklardan muzdaripseniz bir iki fincan Türk kahvesi içerek güne başlamayı deneyebilirsiniz. Üzerinizden dün geceye ait rahatsızlıkları kolayca atmanızı sağlayacaktır.

BOL BOL TERLEYİN


Eğer geceyi bir clubta geçiriyorsanız muhtemelen bolca terleyeceksiniz. Fakat evde içkinizi tüketip ertesi gün rahatsızlık çekmemek istiyorsanız, sizi terletecek şeyler yapabilirsiniz . Böylece sizi ertesi gün sıkıştıracak baş ağrısı ve mide bulantısından kolayca kurtulacaksınız.

içki sonrası baş ağrısı, içki sonrası mide bulantısı nasıl geçer, içki sonrası ilaç, içki sonrası kusmak, içki sonrası karın ağrısı , içki sonrası ertesi gün , içki sonrası ishal  ,  içki sonrası baş ağrısına ne iyi gelir ,  içki sonrası mide ağrısı , içki sonrası mideye ne iyi gelir ,  içki sonrası mide yanması nasıl geçer , içki sonrası kusmaya ne iyi gelir , içki sonrası sabah baş ağrısı , içki sonrası baş ağrısı ve mide bulantısı önleme


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir