Instagram hesap çalma

İnstagram Hesap Çalma 2020 ÇALIŞAN TEK YOL

Instagram hesap çalma işlemleri için birçok farklı yol var. Aktif olarak instagram siber güvenlik uzmanlarının aldığı önlemler sayesinde bir instagram hesabı çalmak eskisi kadar kolay değil. Yine de hâlâ aktif olarak insanların başkasının hesabını çalabileceği bir yöntem hala var. Üstelik bu yöntem, bizzat instagram üzerinden yapılıyor.

Bu yazıda kullanacağımız yöntem, instagramın, bir başkasının hesabını üzerinize almanız için kimlik ile o hesabın size ait olduğunu kanıtlama işlemi aslında. Bu işlem kesinlikle yasal değil. Bu tekniği yapmanız için değil önlem almanız için anlatıyorum. Çok basit bir şekilde instagram hesabını çalabileceğiniz yöntem şöyle;

  1. Açıklamada verdiğim Instagram’daki Bir Taklit Hesabı Şikayet Edin formuna erişin. https://help.instagram.com/contact/636276399721841
  2. Durumunuzu aşağıdakilerden en iyi hangisi açıklamaktadır? Sorusunun altındaki 2. Seçenek olan “Someone created an account pretending to be me or a friend” seçeneğine tıklayın.
  3. Bu hesap mı sizi taklit ediyor? Sorusuna “Yes, I am the person being impersonated” seçeneğine tıklayarak yanıt verin.
  4. Karşınıza çıkan bu formda adınızı soyadınızı, e-posta adresinizi yazın. Bu e-posta adresi, instagramın sizle iletişime geçmek için kullanacağı adrestir. Bu yüzden doğru ve aktif bir adres girdiğinizden emin olun.
  5. Şikayet ettiğiniz hesapta yazan ad ve soyadını girin. Sonrasında ise Şikayet edilen hesabın Instagram kullanıcı adını girin.
  6. Kimlik belgenizin olduğu bir fotoğraf yükleyin kısmından kimlik fotoğrafınızın görselini yükleyin.
  7. Burada yer alan kimlik belgesi, hesabı çalmaya çalışan kişinin, o hesabın sahibi olduğunu kanıtlaması için gerekli olan en önemli noktadır. Buraya bir kimlik yüklenmediğinde form değerlendirilmeye alınmaz.

İnstagram hesap çalma işlemi yapmaya çalışan kişiler buraya yüklemek için sahte bir kimlik hazırlayabiliyorlar. Sahte kimliği hazırlayıp buraya yüklediklerinde instagram yetkilileri kimliği kontrol ederek instagramın sahibi olduklarına inanıp hesap giriş linkini e-posta olarak gönderebiliyorlar.

Oku:   Hangi İçki Daha Alkollü? 2019

İnstagram Hesap Çalma Sistemi Nasıl İşliyor?

Öncelikle siz bu formu doldurup gönderdiğinizde instagram yetkilileri tüm bilgileri inceliyor. Bu formun amacı, sizi taklit eden birinin hesabını kapattırmaktır fakat özel olarak talep edildiğinde, yeterince inandırıcı olabilirseniz hesap aktarımı yapılabiliyor. Bu da instagram hesap çalma işlemini tamamlıyor.

İnstagram göndermiş olduğunuz bu formu detaylı olarak inceliyor. Formda yer alan bilgilerin doğruluğuna inandığında ise kimlik doğrulama işlemleri başlıyor. Gönderdiğiniz kimliği detaylı olarak inceleyip formdaki bilgiler ile uyuşup uyuşmadığına bakılıyor. Eğer bilgiler doğruysa şikayet ettiğiniz hesap kapatılıyor.


İnstagramdan özel olarak talep ederseniz hesabın sizin üzerinize geçmesi için işlem başlatıyorlar. Şu an için instagramda hesap çalmak için kullanılan ve aktif olarak çalışan tek yöntem budur.


Şifre Sıfırlama Yöntemi İle Hesabı Ele Geçirmek

Aynı zamanda bir takım hesaplarda işe yarayan bir diğer yöntem de şifre sıfırlama yöntemidir. Bu yöntem sayesinde kişinin hesabına ait e-posta adresi öğrenilir. E-posta adresini ele geçirmek, instagram hesabını ele geçirmekten çok daha kolaydır. Bu  nedenle bu yöntem de sıkça kullanılır


  1. İnstagram sitesine giriş yapıp ya da uygulamayı açıp “Şifremi unuttum”a tıklıyorsunuz
  2. Açılan formda kullanıcı adını yazıp Giriş Bağlantısı Gönder yapıyorsunuz
  3. Aşağıda kullanıcıya ait E-posta adresi yazacaktır. Bu E-posta adresi ile işlem yapılabiliyor.

One Reply to “İnstagram Hesap Çalma 2020 ÇALIŞAN TEK YOL”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir