instagram mavi tik nasıl alınır

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır – [ KANITLANDI ]

İnstagram mavi tik alma işlemleri, sandığınızdan çok daha kolay. Aynı zamanda kimseye 1000-2000 TL vermeden, ücretsiz bir şekilde İnstagram mavi tik nasıl alınır diyorsanız, bunun için çok ünlü olmanıza gerek yok.

İnstagram mavi tik, diğer bir adıyla doğrulama rozeti, İnstagram kullanıcıları arasında en çok aratılanların, gerçek kişi olduğunu takipçilerine göstermesi için yaptığı bir doğrulama rozetidir. Bu rozetin uygulama için ekstra bir özelliği yoktur. Tek yaptığı, diğer insanların sizin gerçek kişi olduğunuzu anlamalarını sağlamaktır.

Çok ünlü insanların bile zar zor aldığı doğrulama rozetinin 1000-2000 takipçili, tanınmayan kişiler tarafından nasıl bu kadar fazla alındığını sordunuz mu hiç kendinize? Ben de bu soruyu sordum ve bu konuda biraz araştırma yaptım.

Aşağıya bırakacağım profillerden birkaçına siz de göz atabilirsiniz. Sadece 300-500 takipçili hesaplar, doğrulama rozeti almış. Üstelik ünlü kişiler de değiller. Bu olayın ünlülük ile, takipçi ile hiçbir ilgisi yok. Bu olayın temeli, doğru teknikleri kullanmak.

Başvuru yapmadan önce İnstagram’ın bizden istediği 2 konuya çözüm bulacağız. Bunlar “Adınız bir makale ya da haber sitesinde yer almalı” ve “Tanınırlık” konuları. Merak etmeyin, adım adım tekniklerini anlatacağım

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır Kural 1
İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır Kural 1

İnstagram Mavi Tik Almak İçin Kural 1: Adınız Bir Sitede Yer Almalı

İnstagram diyor ki “Tanınmış bir internet sitesinde markanızın ya da adınızın geçmiş olduğu bir makale veya bir haber yer almalı.”

Oku:   Şalgam suyu nedir? Şalgam suyunun yararları ve zararları

İnstagram’ın burada bizden istediği, Google’da Mahmut Tanrıverdi diye arattığınızda üst sıralarda çıkacak birkaç popüler sitede, bizim adımıza içerikler bulabilmeli. Merak etmeyin, bunu da nasıl yapacağınızı anlatacağım.

 1. Her şeyden önce biraz bütçe ayırmanız gerekiyor. Alexa hiti yüksek sitelerden bazılarına ücret karşılığı kendiniz ile ilgili içerik yapmasını istiyorsunuz. Bu içerik, kısaca sizi tanıtacak, tanınırlığınızı kanıtlayacak türden bir içerik olmalı. Örneğin, Mahmut Tanrıverdi’den Youtube’da Yeni Devrim başlıklı bir içerik gibi olmalıdır. Korkmayın, internet sitelerinin çoğu hemen kabul edecektir.
 2. Diğer bir konu ise kendi sitenizi kurmanız gerekiyor. Daha kurumsal bir görünüme kavuşmak için .com domainli bir site kurmalısınız. Bu noktada ben, mahmuttanriverdi.com alan adını tercih ettim. Eğer nasıl site kuracağınızı bilmiyorsanız, Youtube’dan Site nasıl kurulur? İsimli videoya göz atabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=FR-islNJ7Ns

Site kurmak için para harcamak istemiyorsanız da Ücretsiz site yapma videosuna göz atabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=3WLjGRGAnXI

Daha sonra ise sitenizin linkini, profilinizin biyografi kısmına ekliyorsunuz. Hepsi bu kadar.

İnstagram Mavi Tik Alma İçin Popüler Olma
İnstagram Mavi Tik Alma İçin Popüler Olma

İnstagram Mavi Tik Alma Olayının Püf Noktası Kural 2: Aranılır, Tanınır Olmak

İnstagram’ın mavi tik alma sırasında en çok takıldığı noktalardan biri bu kuraldır. İnstagram, “Takipçiniz yüksek olmalı, hikaye, post görüntülemeleriniz yüksek olmalı, beğenileriniz, etkileşimleriniz fazla olmalıdır. İnstagram aramalarında isminiz sıkça geçmeli” diyor.

Eğer ünlüyseniz bu, kendi kendine zaten oluyor. Biz de bu işi biraz hileye başvurarak yapacağız. İnstagram sayfanızın hitini biraz yükseltmemiz gerekiyor. Bunun için İnstagram sayfamıza botlar aracılığıyla ücretsiz takipçi, beğeni, hikaye izleme, video görüntüleme gönderiyoruz.

Ücretsiz olarak bunları yapabileceğiniz sitenin linki: https://igtools.net/

Her Şey Bu Kadar! Şimdi Başvuralım

Şimdi telefonunuzu elinize alıyorsunuz ve İnstagram uygulamasına giriyorsunuz ve şu adımları takip ediyorsunuz.

 1. Profil resminize tıklayın, profil sayfanıza gidin.
 2. Sağ üstteki “üç çizgiye tıklayıp” yandan açılan menüden “Ayarlar” bölümünü açın
 3. Ayarlar içinde Yardım’ın hemen üstündeki “Hesap” kısmına tıklayın
 4. Biraz aşağı indikten sonra “Doğrulama İste” yazısını göreceksiniz. Buraya tıklayın
Oku:   Tereyağlı Kurabiye Tarifi 30 DAKİKADA HEDİYE HAZIRLAYIN!
instagram mavi tik
instagram mavi tik

İnstagram Mavi Tik Başvuru Formu

Form aslında bayağı basit bir form. Burada kısaca İnstagram doğrulaması için başvuru yapıyoruz.

 1. Formdaki ilk kutucuk, “Kullanıcı Adı” soruyor. Zaten burayı kendisi otomatik olarak dolduruyor.
 2. “Adı Soyadı” kısmına İnstagram hesabınızın ait olduğu kişinin isim soyismini ya da bir marka ise marka ismini yazıyorsunuz
 3. Bilinen Adı kısmı da Örneğin Mahmut Tanrıverdi bu başvuruyu yapıyor ama internette Danjaj kullanıcı adıyla tanınıyorsa, burada Danjaj yazıyorsunuz.
 4. Kategori kısmı tamamen size kalmış. Spor, politika, müzik, influencer gibi çok sayıda seçenek var. Ben influencer seçerek devam ediyorum.
 5. Lütfen kimliğinizin bir fotoğrafını ekleyin kısmında “Dosya Seç”e tıklayıp Kimliğimizin ön yüzünü net bir şekilde çekip buraya yüklüyoruz.

İnstagram Doğrulama Rozeti Süreci

Artık top İnstagram’da. İnstagram ismimizi Google’da, sosyal medyada, haberlerde arayacak. Kısacası sizi araştıracak. Kimsiniz, nesiniz, ne iş yapıyorsunuz. Tüm bunları toplayıp doğrulama rozeti alıp almadığınıza karar verecek.


Doğrulama rozetinin püf noktasının, sizin adınıza ya da benzerinize açılmış hesaplar ile sizin karıştırılmamanız için olduğunu söylemiştik. İşte bu yüzden 10-15 tane fake hesap açın kendi adınıza. Bu sayede İnstagram durumun karışıklığını çözmek için daha istekli olacak.

Ortalama 2 hafta sürecek bu işlemin ardından kararı İnstagram verip size bildirim olarak gönderecek. Şu an kullanılan ve çok az takipçili sayfaların bile kolayca mavi tik aldığı yöntem, bu yöntem.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir