Şifreniz Henüz Belirlenmemiştir

Şifreniz Henüz Belirlenmemiştir İş Bankası [ÇÖZÜM]

İş bankası internet şubesi ya da mobil bankacılığa giriş yaparken Şifreniz henüz belirlenmemiştir uyarısı geliyorsa yapmanız gerekenler şunlar

Telefonunuzu elinize aldınız, İşCep’i açıp banka hesabınıza girmek istediniz. Paralarınızı görüp mutlu olmayı beklerken karşınıza beklenmedik bir uyarı çıktı “Şifreniz Henüz Belirlenmemiştir”. Her ne kadar ilk başta sistemsel bir hata gibi gözükse de dikkat etmeniz gereken bir durum söz konusu olabilir.

Bu hatayı aldıysanız yapmanız gereken şey çok basit: Şifreyi değiştirmek.  Bu hatayı aldığınızda müşteri hizmetlerini arayıp hatanın nedenini öğrenmek isteyebilirsiniz. Açıkçası bu süreç biraz uzun sürebiliyor. Eğer bankada acil bir işiniz varsa bununla uğraşmadan direkt olarak “Şifreniz henüz belirlenmemiştir” hatasını gidermek isteyebilirsiniz.

Sorunu gidermek için Şiffrenizi sıfırlamanız yeterlidir. Siz yine de vaktiniz olduğunda bankanız ile görüşün. Genellikle bu tür hatalara sebep olan şey, güvenilir olmayan girişlerdir. Örneğin siz Türkiye’de, Ankara’da yaşıyorsunuz. İşbank internet şubenize birden Almanya’dan ya da Türkiye’nin farklı bir yerinden biri girdi. İşte o zaman İşbank, hesabınızı güvene almak için böyle bir işlem ile şifrenizi siliyor. Siz de giriş yapmaya denediğinizde İş bankası şifreniz henüz belirlenmemiştir hatası veriyor. 

Şifreniz Henüz Belirlenmemiştir işbank
Şifreniz Henüz Belirlenmemiştir işbank

En Kolay Şekilde İş Bankası İnternet Şubeciliği İle Şifre Yenileme

  1. Tarayıcınızdan İş Bankası İnternet şubesine giriş yapın. https://www.isbank.com.tr/Internet/
  2. Karşınıza bir giriş paneli çıkacaktır. Buraya Tc kimlik numaranız ve şifrenizi yazdığınızda aynı hatayı almaya devam ettiğinizi göreceksiniz. Bu noktada yapmanız gereken, Şifrem Yok / Unuttum yazısına tıklamak
  3. Karşınıza “Anında Şifre Sıfırla” sayfası gelecektir. Burada şu adımları yapmanız gerekiyor;
  4. Müşteri Numaranız / TCKN / YKN yazan kutucuğa kimlik numaranızı yazın
  5. Cep Telefonu Numaranız yazan kutucuğa, telefon onayı yapacağınız, banka hesabınızın kayıtlı olduğu telefon numaranızı yazın.
  6. Doğrulama Kodu bölümünde ise yukarıda kutucukta gördüğünüz metini yazın ve “Devam” butonuna basarak işleminizi gerçekleştirin
 

Telefonunuzdaki Uygulamalar Bankanıza Giriyor Olabilir!


Eğer aldığınız bu hata mesajı, siz şifreyi sıfırladıktan sonra bile tekrar ediyorsa dikkat etmeniz geren bir şeyler olabilir. Unutulmamalıdır ki bu tür hatalar, sizlerin güvenliğini korumak için banka tarafından ortaya çıkarılır. Hesabınızda olağanüstü bir işlem olduğunda bu tür hatalar alırsınız.

Oku:   Sağlığınız İçin Her Sabah Güneş Doğarken Yürüyüşe Gidin

Eğer hata tekrarlanıyorsa ilk iş müşteri hizmetlerini arayın. Bu konuda neler yapabileceğinizi öğrenin. Telefonunuzdan kaynağı belli olmayan tüm uygulamaları silin. Yalnızca güvendiğiniz uygulamalar bırakın. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir