İtalyan mafyası tekrar aktif

İtalyan Mafyası Gıda Dağıtarak Adam Topluyor

Dünya’da koronavirüs vakasının en çok göründüğü yer İtalya oldu. Bu da fırsat kollayan İtalyan mafyasının korona bahanesiyle gıda yapmasına ve mafyaya eleman toplamasına yol açtı.

İtalyan yerel basınında yayılan haberlere göre, İtalyan mafya üyeleri, özellikle karantinada olan, sokağa çıkamayan ve fakir ailelere gıda yardımı dağıtımında önemli bir rol oynuyor.

Sicilya başta olmak üzere Campania, Puglia, Calabria gibi bölgelerde İtalya mafyası ücretsiz gıda yardımı yapıyor.

 


Mafya ile mücadale savcısından uyarı

İtalyan mafyasını yok etmeyi kendine görev edinmiş tanınmış savcı Nicola Gratteri, fakir halka gıda dağıtımı, devletin üstlenmesi bir görevdir. Aksi taktirde virüsle savaşırken bir diğer yandan mafya ile de başa çıkmak zorunda kalabileceklerini ifade etti.

Bilindiği gibi mafyalar, özellikle yoksul insanlara yardım ederek, ileriki günlerde yardım ve adama ihtiyaç duyduklarında bu kişilerden yardım istiyor. Yaptıkları iyiliğin bir karşılığı olduğunu bilen bu yoksul insanlar da görev günleri geldiklerinde saygı ile görevi üstleniyorlar.


Ülkede aktif koronavirüs vaka sayısı dün itibarıyla 100 bin 269’a çıktı. Bu sayıya ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde Covid-19 bulaşanların toplam sayısının ise 152 bin 271’e ulaştı.

Ölü sayısı, cumartesi günü rakamlarına göre 19 bin 468’e yükseldi. Covid-19 nedeniyle bugüne kadar en fazla can kaybı 20 bin 580 kişinin hayatını kaybettiği ABD’de görüldü. İtalya, can kaybında ABD’nin hemen ardından ikinci sırada yer alıyor.


Oku:   Ucuz Şarap Alınır Mı? Şaraplar Neden Bu Kadar Pahalı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir