https://www.barsokagi.com/jb-blended-scotch-whisky/

JB Blended Scotch Viski Hakkında Bilgiler


J&B Rare viski, 42 çeşit viskinin harmanlaşmasıyla meydana gelmiş, İskoç yapımı nefis bir viskidir. Blended Scotch Malt viski ailesine mensup ve oldukça yoğun ve farklı aromalara sahiptir. 

Bar displaylerinden, Teoman’ın “3” klibinden, Ünlü filmlerden aşina  olduğunuz bir viski aslında. Fakat bir çok kişi bu viskinin yalnızca şişesini biliyor. İçeriği hakkında pek fazla bir bilgiye sahip değil. Aslında bakarsanız, bu viski, gerçekten öğrenilmesi gereken bir viski çeşitidir. İçerisinde tam 42 çeşit viskinin harmanını saklar. Bu yönüyle de tam bir Blended Malt Scotch viskidir.


JB Viski Nasıl İçilir?

Jb viskiyi, on the rocks olarak yani viski bardağınızın içini sonuna kadar buz doldurup, içerisine 10 cl(100ml kadar) JB dökerek içebilirsiniz. JB viskinin aromaları, soğukta dahi ortaya çıkabilecek güçtedir. 42 çeşit aromayı, ılık bir viskiden içerken almanız halinde ağzınızda şölen halini alacaktır ama soğuk içerek de sadece güçlü aromaların tadına varabilirsiniz.

42 Farklı Viskinin Bir Araya Gelmesiyle Oluşan Lezzet

Tam 42 çeşit viskinin harmanlanmasıyla ortaya çıkan şaheser.  Şişesinin üzerinde geçen ibareye göre “Blended Malt Scotch Whisky” bunu tek tek açıklayacak olursak “Harmanlanmış Malt(arpanın çimlendirilmesi işleminden gelen tanım) İskoç Viskisi“. Harmanlama işlemi en önemli işlemlerden biridir. Viskilerin fıçı içerisinde birbiriyle harmanlanma işine ” Evlendirme Süresi” de denir.  Birbiriyle ahenk içinde olan tatları bir araya getirmek bi hayli zor olmalıdır. Fakat bunu JB layığıyla yapıyor.  Yeşil renkte Yumşak kenarlı  adeta Viski denilince akla gelebilecek bir şişeye sahip harika viski.

Oku:   BARTON & GUESTIER SARAP KOLEKSIYONU


JB Viski Bir Klasiktir


JB Viskiyi neredeyse tüm barlarda bulabilirsiniz. Zaten viski denince akıllarda canlanan o yeşil yuvarlak kenarlı şişeyi, bir barda görmemek insanı derinden üzer. Bara gittiğinizde, viskilerin aromasının keyfini sürmek yerine, sadece viski içmek istiyorsanız, bir JB isteyin ve gecenin tadını çıkartın!

JB Viskinin Artıları ve Eksileri

+ Artıları

  • JB Viski 42 farklı viskinin aromasını içerisinde barındırıyor. Dolayısıyla çok aromatik bir viski, bunu artı olarak sayabiliriz.
  • JB viskiyi içerken, dikkat etmeniz gereken çok bir detay yoktur. Single malt viskilerdeki gibi buzsuz içme şartı da yoktur.(Hatta mümkün olduğunca buzlu içilmelidir.)
  • Kokteyllerde viski kullanmak istiyorsanız, kokteyllere en yakışan viski de elbette yoğun aromaya sahip, aynı zamanda kokteyllerin tadını ağırlaştırmayacak kadar hafif olan JB’dir.

– Eksileri

  • JB Viski özel günlerde tüketmek isteyeceğiniz bir viski çeşidi değildir. Daha çok sıradan anlarda içilebilecek bir tattır.
  • JB viskinin çok çeşitli aroması bazen bayıcı olabiliyor. Eğer çok fazla aromadan hoşlanmıyorsanız ya da özel bir viski arıyorsanız, kesinlikle istediğiniz şey JB olmayacaktır.
  • JB viskiyi oda sıcaklığında içtiğinizde aromadan kaynaklanan ağır bir tada sahip oluyor. (Kokteyllerde vs. buzlu tüketilince aromalar gizlenir, böylece çok daha hafif bir tat alırsınız.

42 çeşit viskiblended malt viskien iyi blended viskiiskoç viskiJB rare viskiJB viski,JB iskoç viskisi, JB viskileri, JB Viski nasıl içilir?, JB Viskilere dair tüm detaylar, JB Blended iskoç viski


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir