Kahkaha gazı aslında nedir?

Kahkaha gazı nedir?

happy balloons ile ilgili görsel sonucu

Kahkaha gazı aslında nedir? Nitrous Oxide yani n2o birleşimidir. Bu birleşim: Diş hekimlerinin tedavi esnasında yanak kaslarını gerginleşerek ağzın içerisinde rahat tedavi yapmalarına olanak veren gazdır. Aynı zamanda dişçiden korkan insanların da korkularını bir anlığına olsun azaltan ve işi eğlenceli hale getirmeye çalışan bir maddedir.

 


İçildiğinde ne olur?

gülen balonlar ile ilgili görsel sonucu

Solunduktan kısa süre sonra endişeleriniz hızla kaybolarak kendinizi ılık esen bir rüzgarın içinde mutlu, huzurlu, sakin ve eğlenmiş hissedersiniz. O an için dünya umurunuzda değilmiş gibi davranır aşırı derece bir gülme isteği ile yanıp tutuşursunuz. Bir nevi dünyadan kopmuş, hatta dünya dışı varlık gibi davranmanıza sebep olmaktadır.

 

Güvenilir mi?

dark balloons ile ilgili görsel sonucu


Aslında bakılırsa bugüne kadar tedavilerde kullanılan en masum sedafit/rahatlatıcıdır. Hafiftir, toksit etkisi yoktur ve kullanımdan kısa süre sonra vücutta herhangi bir etki/iz bırakmadan yok olur. Fakat bu gazı kullanan kişilerde kalp krizi, bayılma gibi sağlık sorunlarına yol açtığı gözlemlenmiştir. Kesinlikle sağlığa zararlı olduğu ise örneklerle kesinleşmiştir. Çocuklar üzerinde yapılan deneyde her çocuğun az bir doz karşılığında sakinleştiği kanıtlanmıştır. Fakat yüksek doz kesinlikle ciddi zararlar vermektedir. Kullanımı kesinlikle doktor kontrolünde ve mecbur durumlarda yapılması gereklidir.

 


Çok masum görünse de tam anlamıyla ölüm saçıyor.

kahkaha gazı ile ilgili görsel sonucu

Belki de gülmenin bir insanı ölüme götürebileceği tek şey bu hazdır. Hayatınız için kesinlikle kullanmamalısınız. Diş hekimleri tarafından kullanıldığı için güven duyanlar var. Bu çok yanlıştır. Nedeni ise bir doktor hastasına günde kaç hap yutacağını bilir ve söyleyebilir. Fakat bir tüccarın hastaya kendi kafasına göre hap vermesi ve yutturması ölümle sonuçlanabilir. Bu duruma en güzel örnekte budur. Çoğu insanda bir etki göstermemiş olmasına rağmen ciddi bir kitlede de önemli hasarlara yol açtığı kanıtlanmış bir şeydir.


Oku:   Dom Benedictine Likörü ve Hikayesi

One Reply to “Kahkaha gazı aslında nedir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir