kavaklıdere selection şarapları

Kavaklıdere Selection Kırmızı – Beyaz Şarapları

Kavaklıdere şarap ürünlerinin 60. yıl dönümü vesilesi ile 1987 yılında üretilmeye başlanan bir üründür.
Selection şarapları bir çok kişiye göre Kavaklıdere’nin üretip üretebileceği en hoş tadımı olan şarabıdır. Piyasaya bakacak olursak SARAFIN marka şaraplar ne yazıktır ki SELECTION şaraplarını geçmektedir. Fakat fiyat oranlarına bakıldığında SARAFIN şaraplarının fiyatları 65-70 TL arasında iken SELECTION marka şarapların fiyatları 50 TL civarındadır. Şahsi fikrime gelince Türkiye’nin kalite şarapları denilince eminim ki akla 2 isim gelir. 1- SARAFIN 2- SELECTION.

Selection Şaraplarını inceleyecek olursak;


Kavaklıdere Selection Dry(Sek) Kırmızı Şarap

kavaklıdere selection ile ilgili görsel sonucu

Selection kırmızı şarapları; Elazığ’ın Öküzgözü ve Diyarbakır’ın Boğazkere üzümlerinden üretilerek karakterlerini ortaya çıkartan güçlü bir kupajdır. Rengi Koyu yakut(kırmızı)dır. Burunda olgun kuru meyveler ve baharatların kokusu vardır. Damakta ise kalıcı ve olgun tanenli, mürdüm eriği ve topraksı aromalar belirgin düzeyde. Bu güzel şarap 8 ay Fransız meşe fıçılarda dinlendirilmiştir. Öküzgözü ve Boğazkere üzümlerinin o muhteşem karakterlerini koruyabilmek için çok kısıtlı filtrasyon işlemlerinden geçmiştir. Bu nedenle de zamanla şişenin dibinde tortulaşma son derece normaldir. Kavaklıdere bu şarabımızın şişede yıllanmaya uygun olduğunu söylüyor. 2 ila 3 yıl arasında karafa konularak içilmelidir.  Baharat soslu kırmızı et yemeklerinin yanında, yağlı ızgara: et çeşitleri ve yağlı ve olgun peynirler ile uyum sağladığı gözlemlenmiştir.

Servis koşulları:  17-29 °C

Kavaklıdere Selection Dry(Sek) Beyaz Şarap

kavaklıdere selection ile ilgili görsel sonucuSelection Beyaz şarapları; Tokat’ın Narince ve Nevşehir’in Emir üzümlerinden üretilen 8 ay meşe fıçılarda bekletilmiş alkol oranı %13 olan hoş bir o kadarda bıktırmayan şarap çeşidiidir.  Canlı ve parlak bir görüntüye sahiptir. Kokusunda çiçeksi notaları,  limon çiçeği, yeşil elma ve narenciye aromaları bırakmakta. İpeksi yumuşaklıkta bir gövdeye sahiptir bu şarap. Bu da içerken de hissedebileceğiniz gibi pürüzsüz ve akıp giden bir içimle sizi karşılayacaktır. Herşeyin tam anlamda dengede durduğu bir şişe. Hiç bunaltmıyor, içimi gerçekten keyif verici bir şarap kendileri.

Oku:   Amaretto Disaronno Likörü

Servis koşulları :  10-15 °C

 


KAVAKLIDERE’NİN RESMİ SİTESİNE GİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir