Kıbrıs İçki Fiyatları

Kıbrıs İçki Fiyatları Sizi Çok Şaşırtacak 2020 –

Türkiye’nin yavru vatanı Kuzey Kıbrıs içki fiyatları konusunda herkesi şaşırtıyor.

Özellikle son dönemlerde Türkiye’de giderek yükselen içki fiyatları ele alındığında Kıbrıs içki fiyatları bariz bir fiyat farkıyla öne çıkıyor. Bu yazıda hem bu fiyatlara değineceğiz hem de Kıbrıs’ta içki fiyatlarının böyle olmasının nedenlerinden bahsedeceğiz.

Makalemizin hemen aşağısındaysa Kıbrıs marketlerinden aldığımız bilgiler ile Kıbrıs içki fiyatlarının en güncel halini sizlere sunmuş olacağız. Bu yüzden makaleyi sonuna kadar okuyabilir ya da Kıbrıs içki fiyatları isimli şu youtube videosuna göz atabilirsiniz isterseniz.


Kıbrıs’ta İçki Gerçekten Ucuz Mu?

Kıbrıs içki fiyatlarını saymadan önce cevaplamak gereken en önemli soru, Kıbrıs’ta içkiler gerçekten ucuz mu? Aslında bakarsanız ilk başta hemen herkesin aklına 5-6 Liralık bir fiyat farkı geliyor. Fakat işin aslı biraz daha değişik.

Kıbrıs’ta alınan düşük vergiler ile birlikte Kıbrısta viskiler, şaraplar, biralar gibi tüm alkol çeşitleri inanılmaz bir uygunlukta satılıyor. Bu fiyatlar öyle ki Türkiye’de satılan içkileri yarı fiyatına Kıbrıs’ta alabiliyorsunuz.

Kıbrısta Rakı Neden Ucuz
Kıbrısta Rakı Neden Ucuz

Kıbrıs Rakı Fiyatları

Burada yer alan fiyat listesi, bizzat Kıbrıs marketlerine gidilip alınmış güncel fiyat listesidir.

Kıbrıs Yeni Rakı Fiyatı: 70 Cl / 65,90 TL

Kıbrıs Efe Klasik Rakı Fiyatı: 70 Cl / 53 TL

Kıbrıs Efe Gold Rakı Fiyatı: 70 Cl / 77 TL

Kıbrıs Tekirdağ Altın Serisi Fiyatı: 70 Cl / 86 TL

Kıbrıs Tekirdağ Fiyatı: 70 Cl / 69 TL

Marketlerde en çok satılan rakıların fiyatları bu şekilde. Bununla birlikte fiyatını merak ettiğiniz rakılar olursa hemen aşağıya yorum bırakmanız yeterli. Siz sorun, biz gidip öğrenelim!

Oku:   Beyaz Şarap Nedir? Beyaz Şarapla Yenilecek En Güzel 8 Şey!

Kıbrıs Viski Fiyatları

Kıbrıs viski fiyatları ile ilgili daha önceden güzel bir yazı hazırlamıştık. Oraya girerek çok detaylı bir şekilde Kıbrıs viski fiyatlarına göz atabilirsiniz. Kıbrıs viski fiyatları 2020 yılında da ciddi bir ucuzlukta. Üstelik hep zenginlerin tükettiği o kaliteli ve pahalı viskileri, Kıbrıs’ta rahatlıkla satın alabiliyorsunuz.

Kıbrıs viski fiyatlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Aradığınız hemen her şeyi içeride bulacaksınız.

Kıbrıs Alkol Fiyatları 2019-2020 Kıyaslaması

Kıbrıs alkol fiyatları 2019 yılı ile kıyaslandığında, 2020 yılında zamlanmış olarak karşımıza çıkıyor. Kıbrıs alkol fiyatları 2019 yılı için çok daha uygunken döviz kurlarının değişmesiyle birlikte 2020 yılında Kıbrıs alkol fiyatları da biraz zama maruz kaldı.

Bu zamlara rağmen Kıbrıs’ta içkiler, sudan ucuz diyeceğimiz kadar ekonomik seviyelerde. Kıbrısta elektrik, su, market ve daha pek çok şey ateş pahası ama içki fiyatları ciddi bir uygunlukta. Sanırım ekonomi bizden sarhoş olup tüm bu ekonomik acıları unutmamızı istiyor. Başarılı oluyor mu dersiniz?

Türkiye Kıbrıs İçki Fiyatları
Türkiye Kıbrıs İçki Fiyatları

Türkiye İle Kıyaslandığında Kıbrıs İçki Fiyatları

Türkiye ile kıyaslamaya kalktığımızda komik, eğlenceli hatta kahkaha attırıcı bir tablo karşımıza çıkıyor. Kıbrıs’ta alacağınız bir rakı 50 lirayken Türkiye’de üretilen aynı rakıyı, Türkiye’de 3 katı fiyatına alabiliyorsunuz. Oldukça yüksek bir fiyat farkı söz konusu.

Kıbrıs içki fiyatları ile ünlü bir yer olsa da Kıbrıs market fiyatları genel anlamda bakıldığında pek de ucuz değil. Türkiye market fiyatları ile yakın bir ilişkide olsa da fiyatlar biraz daha pahalı.

Kıbrıs’a gelip Türkiye’ye içki götürecekseniz güncel içki sınırı hakkında bilgi almanızı öneririm. Aşağıdaki linke tıklayarak Kıbrıs Duty Free fiyatları ve içki limitleri konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Peki içkileri Türkiye’ye getirmek için ne yapmak gerekiyor? Duty Free alkol sınırı ne? Tüm detaylara da bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Oku:   Sambuca Likörü Nedir? Nasıl Servis Edilir?

Kıbrıs İçki Ve Gece Kulübü Fiyatları

Kıbrıs’a arkadaşlarınız ile birlikte geldiniz, içkiler içildi, kumarlar oynandı. Başka ne kaldı? Tabi ki gece klüpleri. Yalnız dikkat! Kıbrıs’ta gece klübü demek striptiz kulübü demektir. Kıbrıs’a geldiğinizde çok uygun fiyatlara striptiz kulüplere gidebilirsiniz.

50 TL giriş ücretini ödeyip girdikten sonra bir garson sizi güzel bir locaya oturtuyor. İlk içecek siparişlerinizi alıyor. Üstelik ilk içkiler BEDAVA! Saat 23:00 gibi gittiğinizde zaten müziklerin çalmaya başladığını, kızların direk dansı yaptığını göreceksiniz. Locanızın hemen dibindeki direklerde kızların nefis danslarını izleyebiliyorsunuz.


Durduk yere aklıma neden sokuyorsun diyenler olacaktır. Ekonomiden bahsedilen bir yazıda bu notu da düşmek istedim sadece. Keyifli, eğlenceli, havalı ve ışıl ışıl Kıbrıs gece hayatı sizleri bekliyor! Yoksa sadece içkilerinizi alıp geri mi döneceksiniz? Nasıl isterseniz. Kıbrıs her bütçeye, her mentaliteye uygun bir durak. Sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya bırakabilirsiniz.

kıbrıs içki fiyatları, kıbrıs rakı fiyatları, kıbrıs alkol fiyatları 2019


One Reply to “Kıbrıs İçki Fiyatları Sizi Çok Şaşırtacak 2020 –”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir