Kırmızı Şarap

Kırmızı Şarap Nedir?

5/5

Kırmızı şarap, kırmızı üzümden yapılan bir tür alkollü içkidir.  Kırmızı şaraba kırmızı rengini veren şey ise beyaz şaraplardan farklı olarak üzüm suyunun fermantasyonundan sonra kabuklarının içinde kalması ve kabuklarındaki kırmızı rengi sıvıya geçmesidir.  Bu sırada aroma ve baharatlar da eklenerek şarap ile bütünleşmesi sağlanabilir.

Romantik filmlerden, Kötü adamların viskisi varsa bizim de kırmızı şarabımız var diyen elit aktörlerin bize empoze ettiği bir duruşu var doğrusu. Aynı zamanda siyah saçlı, beyaz tenli güzel bir kadının mumun titreyen ışığıyla aydınlanan bir odada kadehi baş ve serçe parmaklarıyla tutarak dudaklarına götürmesi ve yavaşça şarabın dudaklarından geçmesi kadar da çekici bir şey olmadığını savunuyorum. İşte böyle düşünce ve hayaller bizim için kırmızı şarabı bambaşka bir pozisyona sokuyor.

Sevgiliyle Romantik Bir Gün İçin Kırmızı Şarap?

Eğer sevgiliniz ile romantik bir akşam yemeği yemek istiyorsanız, sevgililer gününüzü kutlamak ya da ona ertesi gün sürekli aklına gelecek güzel bir gece bırakmak istiyorsanız, bunun için kırmızı şaraba ihtiyacınız var. Çünkü kırmızı şarap diğer tüm içkilerden farklıdır. Bir kadınla viski içemezsiniz, fazla serttir. Bir kadınla votka içemezsiniz, fazla sıradandır. Bir kadınla likör içmeye kalkarsanız kusarak geceyi mahvetme oranını oldukça yüksek görüyorum. İşte bu yüzden kırmızı şarap bizim için tam anlamıyla bir kurtarıcı.

En sevilen kırmızı şaraplar ise;

  • KAVAKLIDERE SELECTION ÖKÜZGÖZÜ-BOĞAZKERE
  • BARTON & GUESTIER BEAUJOLAİS – VİLLAGES
  • SARAFIN SHIRAZ
  • SARAFIN CABERNET SAUVINGNON
  • BARTON & GUESTIER BORDEAUX

Olmuştur.

Kırmızı Şarap Kadehi Nasıl Tutulur?

Kırmızı şarap kadehi, yanlış tutulduğunda sizi anında rezil edebilecek kadar önemli bir unsurdur. Şarap tercihiniz kötü olabilir, hatta kırmızı şarabın yanında çiğ köfte bile yiyebilirsiniz. Fakat siz siz olun kırmızı şarabı avucunuzun içine alacak şekilde tutmayın. Diğer tüm şaraplar gibi kırmızı şaraplar da kadehin ayağından tutulur. Böylece istenmeyen bir ısınma gerçekleşmez ve şarabın tadını tam anlamıyla çıkartabilirsiniz. Aksi taktirde avucunuzdaki ısı kolayca kırmızı şarabınıza geçecek ve 10 dakika içinde 5-6 derece ısınmış bir kırmızı şarap içeceksiniz. Isınırken ise tüm aromaları sizi terkedecek ve içilmez hale gelecektir. Şarap içmek biraz emek ve incelik isteyen bir iş. Bu durum her ne kadar zor olsa da aynı zamanda şaraba olan saygımızı da sonsuz derecede  arttırır.

Etiket Bulutu

kırmızı şarap kadehi, kırmızı şarap markaları, kırmızı şarap kalori, kırmızı şarap fiyatı, kırmızı şarap önerileri, kırmızı şarap faydaları, kırmızı şarap önerisi, kırmızı şarap adları, kırmızı şarap alkol, kırmızı şarap aperatifleri, kırmızı şarap anlamı, kırmızı şarap bardağı, kırmızı şarap bardakları, kırmızı şarap bozulur mu, kırmızı şarap bardağı nasıl tutulur, kırmızı şarap cilde faydaları, cinsel kırmızı şarap faydaları, kırmızı şarap derecesi, kırmızı şarap dolapta saklanır mı, kırmızı şarap hangi içecekle içilir, 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir