Kışın Aldığınız Kiloları Yaz Gelmeden Yakmanızı Sağlayacak 7 Kanıtlanmış İpucu

Yazın spor yaparak, diyetler deneyerek zorla verdiğiniz kilolar kışın geri geldi değil mi? Kış döneminde insanlar, kışın kilo almak konusunda daha yatkın olurlar. Kışın kilo vermek de aynı oranda zordur. Bunun temelinde insanların ısınmak için daha fazla yeme iç güdüsü ve daha az hareket etmesi yer alıyor. Yine de üzülmeyin. Kışın aldığınız kiloları yaz gelmeden yakmanızı sağlayacak kanıtlanmış 7 ipucu sizlerle!

Özel olarak kanıtlanmış 7 ipucundan oluşan bu liste, direkt olarak kışın kilo almanın etkilerini yaz gelmeden üzerinizden atmanızı hedefliyor. Eğer bu listeye uyum sağlarsanız, 1 ay gibi kısa bir sürede etkilerini fazlasıyla hissedebileceksiniz.


Bu Tavsiyeler Nasıl İşe Yarıyor?

Bu listede bulunan kışın kilo vermek için hazırlanan tavsiyeler, uzmanların çeşitli kilo verme yöntemlerinde önerdiği teknikler arasında yer alıyor. Özellikle kışın insanlar, yemek yiyip uyuma eğilimindedir. Bu eğilim gerek havadan gerek sizde yarattığı duygusal huzursuzluktan kaynaklanıyor olabilir. Biz nedeniyle değil, sonucuyla ilgilenmeliyiz.

7 maddelik bu liste, ilk başlarda sizi biraz zorlayacak. Fakat inanın, bir haftayı tamamladıktan sonra bu listeyi günlük hayatınıza dahil ettiğinizde her şey çok daha kolay olacak. İlk başta zor gelen bu yöntemler, artık hayatınızın bir parçası olarak kalacak. Bu yüzden bu listeye istikrarlı bir şekilde devam etmeniz, hayatınızı daha üst sıralara çıkartmanızı sağlayacak.

Eğer kışın kilo almak istemiyor ya da aldığınız kiloları hızlı bir şekilde vermek istiyorsanız bu liste tam size göre. Böylece üzerinizdeki yorgunluğu atmanızı sağlayacak ve sizi harekete geçirecek. Böylece hem kışın kolayca zayıflayabilecek hem de çok daha fazla işe zaman ayırabileceksiniz.

Oku:   Şalgam suyu nedir? Şalgam suyunun yararları ve zararları

Kışın kilo vermek İsteyenlerin Dikkatine

Yazı beklemeden, kış döneminde ya da ilkbahar döneminde fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu liste tam size göre. Kışın alınan kilolara özel olarak hazırlanmış olan bu liste sayesinde, ihtiyacınız olan yağ yakımını kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

Kışın kilo vermek için yürüyüş yapın
Kışın kilo vermek için yürüyüş yapın

1.Yürüyüş Yapın

Eğer kilo vermek istiyorsanız ilk iş, hareket ederek başlayın. Özellikle vücut kışın fazla hareketsiz kalır. Bu yüzden de yürüyüş yapmak, vücudu harekete geçirmek, kan akışını hızlandırmak ve vücudunuzu daha dinç bir hale getirmek için en güzel yol.

Özellikle sabah saatlerinde yarım saat ile 1 saat arasında yapacağınız ufak bir yürüyüş hem sizi kötü düşüncelerden uzaklaştıracak hem de kışın kilo vermek konusunda yardımcı olacak. Kışın havanın gündüz vakti çok soğuk olacağını düşünürsek, eğer imkan varsa güneş biraz doğduktan sonra hava ısınmaya başlarken çıkmanız daha yararlı olur.

Kışın kilo vermek için sağlıklı beslen
Kışın kilo vermek için sağlıklı beslen

2.Yediklerinizi Kategorilendirerek Kışın kilo vermek Mümkün

Kışın kilo almak, sandığınızdan daha kolay ve hızlı gerçekleşiyor. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi, yeme-içme alışkanlığımızın, kış aylarında daha farklı olması. İnsanlar içgüdüleri gereği, kış aylarında ısınmak ve hayatta kalabilmek için daha fazla, daha kalorili yemekler tercih ederler. Bu da plaza hayatına alışmış, çok az enerji yakan bizler için kışın kilo almak anlamına geliyor.

Özellikle yiyeceğiniz yemekleri haşlama tercih etmeye başlayın. Bununla birlikte ekmek ve hamur işlerini hayatınızdan çıkartın. Hamur işlerini özellikle kahvaltıda tercih edebilirsiniz fakat ekmeği artık unutmalısınız. Eğer ekmeği kolay bir şekilde hayatınızdan çıkartamıyorsanız, çavdar ekmeği, kepekli ekmek gibi ekmekleri tercih edebilirsiniz. Beyaz ekmeğe oranla çok daha sağlıklılar ve size fazla kilo olarak kolay kolay dönmezler.

Kışın yağ yakmak için aç uyuyun
Kışın yağ yakmak için aç uyuyun

3.Kışın kilo vermek İstiyorsanız Aç Uyuyun

Kışın soğukta sıcacık bir yemek yedikten sonra yorganın altına girip uyumak… Hayali bile güzel değil mi? Hemen hemen hepimiz bu tuzağa düşeriz. Kışın kilo almanıza neden olan en büyük faktörlerden bir tanesi yemek yedikten sonra uyumanızdır. Eğer kışın zayıflamak istiyorsanız, yemek yedikten belli bir süre sonrasına kadar uyumamayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

Oku:   Beyaz Şarap Nedir? Beyaz Şarapla Yenilecek En Güzel 8 Şey!

Yemek saatlerinizi, uyku saatlerinizden uzak bir zamana ayarlayın ve yemekten sonra bulaşıkları yıkamak, etrafı toparlamak gibi enerji isteyen işler yapmaya çalışın. Bunu bir alışkanlık haline getirdiğinizde eskisi kadar zor olmayacaktır. Özellikle kışın kilo vermek isteyenlerin dikkatine sunulabilecek en etkili yollardan bir tanesi, yemek yedikten sonra uyumamaktadır.

Aç kalk yağ yak

4.Doymadan Kalkmayı Alışkanlık Haline Getirin.

Özellikle geniş Türk yemeği seçenekleriyle dolu bir sofradan kalkmak hiç kolay değil, farkındayız. Yine de eğer kışın kilo vermek istiyorsanız, yemek masasından tam doymadan kalkmayı alışkanlık haline getirin deriz. Eğer yemekten tam doymadan kalkmayı alışkanlık haline getirirseniz, 1 ay gibi kısa bir sürede göbeğinizin gitmeye başladığını, zayıfladığınızı hissedersiniz.

İnsan vücudunun enerji fabrikası olan midemiz, belli bir oranda büyüklüğe sahip. Bu büyüklük tamamen alışkanlıklarımız ile değişir ve tıpkı bir kas gibi geliştirilebilir. Eğer yemekten tam doymadan kalkarsanız, mideniz bir süre sonra gereğinden fazla büyük olduğuna karar vererek küçülmeye başlar. Böylece artık çok daha hızlı doyar, daha az acıkırsınız.

Uzun vadede size en kolay kilo verdirecek yöntemlerden bir tanesi budur. Kışın kilo vermek her ne kadar zor da olsa, bu yöntem sayesinde kolayca kilo verebileceksiniz. Özellikle bu bilgiyi kışın kilo vermek isteyenlerin dikkatine sunuyoruz.

kilo vermek için bol su için

5.Bol Su İçmeyi İhmal Etmeyin

Yaz aylarında ter yoluyla vücudumuzdan attığımız suyu, günde en az 3 litre içerek karşılamak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Fakat kış aylarına geldiğimizde bu düşünce yerini, suya ihtiyacımız olmadığı düşüncesine bırakıyor. Kış aylarında, yaz aylarına oranla daha az su ihtiyacımız olduğu bir gerçek. Fakat özellikle sağlığımız ve kışın zayıflamak için, daha fazla su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Özellikle kışın zayıflamak isteyenlerin çalışma masalarında içinde bir dilim limon ile birlikte 1 bardak su bulundurmaları önemli. Suyunuzu fırsat buldukça yudumlayın ve bittikçe yeniden doldurun. Günde en az 2 litre su içmeniz gerektiğini kendinize hatırlatın. Size su içmenizi hatırlatan uygulamaları telefonunuza indirmeyi deneyebilirsiniz.

Yeşil çay içerek yağ yakabilirsiniz

6.Kışın kilo vermek İçin Yeşil Çayı Eksik Etmeyin

Bitki çayları arasında en yararlı ve yağ yakımı konusunda yararlarıyla meşhur yeşil çaydan bahsetmemek olmaz elbette. Günde 1 fincan yeşil çay içmeniz, metabolizma hızınızı kat ve kat arttıracak. Özellikle kışın kilo vermek isteyenlerin dikkatine!

Oku:   Single Malt Viskiler 2019

Yeşil çay, vücudunuzun yağ yakımını hızlandıran özelliği olan metabolizma hızına olan olumlu etkileri, kanıtlanmış bir gerçektir. Yeşil çay içtiğinizde vücudunuz daha aktif çalışır, böylece yediğiniz kalorileri en hızlı şekilde oturduğunuz yerden yakabilirsiniz. Üstelik yeşil çayın yanı sıra spor da yaparsanız, metabolizma hızınıza müthiş bir etki sağlayacak ve size hızla kilo verdirecektir.

meyveler en iyi dostunuz

7.Meyveler En İyi Dostunuz

Kışın soğuyan hava ile birlikte vücut direncimiz azalır. Bakteriler, virüslerle birlikte de hasta olmak kaçınılmazdır. Doktorların ve bu konuda binlerce araştırma ortaya koyan uzmanların ortak görüşü ise bol bol meyve tüketerek, vücudumuzun ihtiyacı olduğu direnci geri kazandırabilir ve daha az belki de hiç hasta olmadan kışı atlatabiliriz.

Eğer kışın kilo vermek istiyorsanız da meyveler size en iyi dost olacaktır. Öyle ki açlık hissettiğinizde bir tabak dolusu yemeğe sarılmak yerine, küçük bir meyve tabağı hazırlayabilirsiniz. Kışın kendinizi daha tok hissedebilir ve daha az yemek yiyerek zayıflayabilirsiniz.


kışın kilo vermek isteyenlere özel hazırlanmış, kanıtlı 7 maddeden oluşan bu liste sayesinde kışın kilo vermek, çok daha kolay ve hızlı bir süreç ile gerçekleşecek. Özellikle kışın kilo almak bu kadar basitken kendinizi böyle bir listeye uymaya zorlayarak, hem daha sağlıklı yaşamaya başlayacak hem de yazın güzel kıyafetlerinizin altında harika bir vücuda sahip olabileceksiniz.

Her ne kadar ciddi bir zayıflama hızına sahip de olsa bu liste vücudunuzu şekillendirme konusunda size tek başına yeterli olmayabilir. Özellikle fazla kilolarınız varsa, bu listeyi uygularken aynı zamanda biraz da spor yaparak vücudunuzun sıkılaşmasını, şekillenmesini ve daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Her şey sizin elinizde.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir