nasıl kahvaltı hazırlanır

Kolay Kahvaltı: 15 Dakikada Nasıl Kahvaltı Hazırlanır

Sabahları erkenden kalkıp işe ya da okula hazırlanırken bir de nasıl kahvaltı hazırlanır? en büyük zaman kayıplarından biridir şüphesiz. Aynı zamanda sabah o uzun süren kahvaltı saatleri de bize pek çekici gelmediği için genellikle kahvaltı işini ya erteler ya da es geçeriz.

Bu yazıyla birlikte hızlı bir kahvaltı için ele alabileceğiniz 5 değerli ipucunu bulacaksınız. Bu sayede çok daha hızlı ve kolay bir şekilde nasıl kahvaltı hazırlanır? Öğrenecek ve hızlıca kahvaltı yapabileceksiniz.


Kahvaltılık Gevreklerin Gücüne İnanın!

Kahvaltılık gevrekler Türk mutfağı kültüründe her ne kadar kahvaltıdan sayılmayacak kadar basit bir yiyecek olsa da gerek doyuruculuk açısından gerekse hazırlamasının ve yenmesinin kolaylığı açısından bir kahvaltı için tercih edilebilecek en mükemmel yiyeceklerden bir tanesidir.

Çok kısa bir sürede hazırlayacağınız kahvaltılık gevreğinizi yine çok kısa bir sürede afiyetle yiyerek güne başlamak, hem motivasyon hem de enerji açısından size büyük katkı sağlayacaktır. Nasıl kahvaltı hazırlanır? Derdi ile uğraşmamak için güzel bir yöntem dersek yanlış olmaz.

Kahvaltıda Yulaf Ezmesi
Kahvaltıda Yulaf Ezmesi

Nasıl Kahvaltı Hazırlanır: Masanızda Mutlaka Yulaf Ezmesi Olsun

Kahvaltı masanızı ne kadar doldurursanız doldurun, çok geç doyanlardansanız masanızda bir de yulaf ezmesine yer vermeyi deneyin. Yulaf ezmesi, güçlü içeriği sayesinde doyurucu aynı zamanda gün içinde size lazım olacak besin değerine de sahip bir yiyecektir. Nasıl kahvaltı hazırlanır? Sorusunun yanı sıra nasıl doyurucu kahvaltı hazırlanır sorusunu da dikkate alıyorsanız, yulaf ezmesi tam sizin cevabınız.

1 bardak ılık süt ile hazırlayacağınız yulaf ezmesi, sizi gün boyu tok tutacak hem de kahvaltınızı çok daha kısa bir sürede bitirmenize yardımcı olacaktır.

Kahvaltıda tost
Kahvaltıda tost

Nasıl Kahvaltı Hazırlanır Diyorsanız: Tost Ya Da Sandviç Hazırlayın

Tost ve sandviç ilk başta hazırlaması zor gibi gözükse de dünyanın en kolay yiyecekleri arasına girer. Özellikle bir soğuk sandviçi 1 dakikada hazırlayabilir ve çantanıza atıp okulda ya da işte yiyebilirsiniz. Bununla beraber eğer evde kahvaltı hazırlamaya vakit bulamıyorsanız, marketten hızlıca bir hazır sandviç alarak da kahvaltınızı mümkün olduğunca sağlıklı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Oku:   Yüzünüzdeki tüm sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtulmak ister misiniz?

Özellikle kış günlerinde bol kaşarlı sıcacık bir tostun yerini pek az yiyecek tutar. Bu yüzden tosta ve sandviçe ağırlık vermeniz, kahvaltı işini sizin için zorlu bir görev olmaktan, lezzetli bir öğüne dönüştürecektir.

Gösterişli Masalar Zaman Alır. Sade Olun!

Reklamlarda gördüğünüz o bin bir çeşit gösterişli kahvaltılar her ne kadar iştah açıcı olsa da hazırlaması da geri toplaması da çok uzun sürer. Bu yüzden gösterişli masalar hazırlamak yerine, lezzetli ve kolay yenilebilen bir şeyler hazırlayıp hızlı bir şekilde kahvaltınızı tamamlayabilirsiniz.

Eğer çocuklarınız kahvaltı yapmaktan nefret ediyorsa, bu yöntemi uygulamanızı tavsiye etmek yanlış olur. Çocuklar özenle hazırlamış masalarda çok daha istekli kahvaltı yaparlar. Bunu dikkate alarak onların sağlığı için kahvaltı hazırlama süresini biraz uzun tutmayı düşünebilirsiniz.

Kahvaltı için çay
Kahvaltı için çay

Hızlı Bir Çay Hazırlamayı Unutmayın!


Kahvaltıyı daha hızlı yapmak istiyorsanız kuru kuru yemeyi düşünmeyin. Bunun yerine sallama bir çay yapabilir ya da hızlıca bir çay demleyebilirsiniz. Sıcak bir içecek ile birlikte yiyecekler çok daha kolay bir şekilde yutulur. Bu sayede yarım saatte zor biten kahvaltı, 10 dakikada bitecektir. Kalan 20 dakikanızı da hazırlanmaya ayırabilirsiniz.

Bunun yerine ise meyve suyu, ayran ya da süt tercih edebilirsiniz. Çayın yerini tutmasa da hızlı yemek yemenize yardımcı olur ve kahvaltı işini çok kısa bir sürede çözersiniz. Tercih tamamen size kalmış. Özellikle kahvaltıyla birlikte güzel gidecek içecekler seçmeyi unutmayın. Ayran her ne kadar güzel bir içecek de olsa kahvaltı ile birlikte çok yakışmayabilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir