Mahmut Tanrıverdi

Mahmut Tanrıverdi Kıbrıs Kokteyl Yarışmasında 2. Lik Kazandı

Aralarında Mahmut Tanrıverdi’nin de bulunduğu, Kuzey Kıbrıs Türkiye’de 4.sü düzenlenen Kuzey Kıbrıs Türk Bartender Kokteyl yarışmasında juri özel ödülü ile birlikte pek çok farklı ödül sahiplerini buldu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin’de turizmin daha ileriye gitme hareketi eşiğinde düzenlenen yarışmalardan bir tanesi de, turizmin can damarlarından barmenlerin yarıştığı kokteyl yarışmasıydı. Bu yıl da düzenlenen Kuzey Kıbrıs Bartender kokteyl yarışması da tamamlandı ve ödül sahiplerini buldu. 

The Savoy Ottoman Palace Hotel’den katılan Mahmut Tanrıverdi, Kuzey Kıbrıs Bartender kokteyl yarışmasında katıldığı özel Osmanı konsepti ile bir kokteyl hazırladı.

Mahmut Tanrıverdi Kokteyl Yarışması
Mahmut Tanrıverdi Kokteyl Yarışması

Savoy Ottoman Palace Hotel’in Osmanlı konseptine uygun olarak yarışmaya katılan Mahmut Tanrıverdi, Osmanlı kıyafetlerinin eşliğinde elinde kılıç ile bir Osmanlı Yeni çeri askeri şovu yaptı. Eğlenceli kısa gösterinin ardından ise kısıtlı zaman eşiğinde kokteylini hazırlamaya başladı.

Osmanlı sarayının içinden kopup gelen bir kokteyl olarak hazırladığı bu kokteyline ise bar şefi Vahit Aygün ile birlikte “Sarayın Gözyaşı” ismini verdi. 

Sarayın gözyaşı kokteyli yalnızca ismi ile değil aynı zamanda içeriği ile de tam bir osmanlı kokteyli idi. İçerisinde Osmanlı ile bütünleşmiş nefis meyan kökü şerbeti barındırıyordu. Şerbet ile kokteyl olur mu diyorsanız, bu kokteyli bir deneyin deriz.

Kuzey Kıbrıs Bartender Kokteyl Yarışması Sonuçlandı ve Kazanan

Kokteyl Yarışması
Kokteyl Yarışması

Onlarca usta barmenin yarıştığı Kuzey Kıbrıs bartender kokteyl yarışması sonunda tamamlandı ve kazananlar açıklandı. Osmanlı konsepti ile aromatik bir tat yakalayan Mahmut Tanrıverdi, yarışma sonucunda Juri özel ödülü 2.liği kazandı.

Kuzey Kıbrıs Bartender kokteyl yarışması sonuçları da bu şekildeydi. Yarışmanın her yıl aynı şekilde devam etmesi, hem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin turizmi için hem barmenlerin yeteneklerini geliştirmeleri için önemli bir yere sahip.

Oku:   En İyi İnstagram Takipçi Satın Alma Sitesi Hangisi

Mahmut Tanrıverdi – Saray’ın Gözyaşı Kokteyl Reçetesi


Gerekli Malzemeler

  • Meyan Kökü Şerbeti
  • 4 cl Bacardi Carta Blanca Rom
  • 4 cl Tekila
  • 4 cl Countreau Portakal Likör
  • Garnitür için taze kekik

Tüm malzemeler, özel olarak soğutulmuş, 4 saat boyunca demlenmiş Meyan kökü şerbeti ile shaker içerisinde karıştırılır. Özel likör bardaklarında, içerisine taze kekik eklenerek servis edilir. Tercihe göre taze kekik yakılarak tütsü etkisi sağlanabilir. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir