malibu hakkında herşey

Malibu Rom Nedir? Nasıl Kullanılır?

Malibu, Karayip adalarının romu ile hindistan cevizinin muhteşem birleşiminden meydana gelen tatlı ve likör çeşitlerine göre yüksek sayılabilecek bir içki türüdür. Birçok kişi onu likör değil rom sınıfına koyarken çok küçük bir sınıfı hala onu likör olarak tanımlamaktadır. şişesi oldukça kaliteli olan bu içkinin barmenliğe yeni başlayan kişilerin şişe çevirme konusunda yararlanabilecekleri güzel bir iksir.

Malibu

Kategori:  Rum
Çeşit:   Coconut
Alkol oranı:  %21
Ülke:  Karayip
Baz: Caribbean Rum


Malibunun daha bir çok çeşiti de mevcut. Portakallıdan tut dark modeline kadar. Fakat kendi sitesinde de Yazdığı gibi. Orjinalini kimse geçemez. Neredeyse bütün barlarda mevcut olan nadir içkilerdendir kendileri. Yoğun tadı, Ananas suyu ile karışımından doğan şahanelik birleşince ortaya gerçek bir harikalar diyarı çıkıyor. Ayrıca Pina colada gibi çok ünlü kokteyllerin de içinde konumunu oldukça iyi koruyor.

 


Malibu şişe tasarımına genel bakış

Şişesine baktığımızda dikkatimizi ilk çeken şey elbette ki palmiye ağaçları ve gün batımı görüntüsü oluyor. Bu basit bir font ile yazılmış yuvarlak ölçülerde ki MALIBU yazısının hemen altında. Güzel bir resmin altında ise klasikleşmiş olan “Karayip Ron’u ve hindistan cevizi aroması  ibaresinin yer aldığını görüyoruz. Şişe oldukça sade ve çok sağlam. Kırılmaya karşı gerçekten dayanıklı bir cam tasarıma sahip. Bu şişenin görselliğine bir hayli uygun düşecek şekilde siyah kapak ta kullanılmış.


Oku:   Chambord likörü nedir? Chambord likörü hakkında detaylı inceleme

6 Replies to “Malibu Rom Nedir? Nasıl Kullanılır?”

    1. malibu genellikle off licence larda bulunur fakat bunun gibi içkilerin satılabileceği her satış yerlerinde bulunabilmektedir. Fiyatı 70-80 TL arasında bir ücrete tekabül etmektedir.

  1. ben bi arkadaşımın partisine katılacağım fakat kendi aramızda olduğu için alkolleri de kendimiz götüreceğiz. Shakerım zaten var ben de bi kaç şurup biraz meyve alıp bi iki basit kokteyl yapmayı planlıyorum,sex on the beach örneğin. Nerden alabilirim şurup? Daha önce hiç kendim için bizzat gidip almadım da.

  2. Arkadaşlar Malıbu kullanma süresi var mı? 2015 yılından bir şişem var. Acaba kullanım süresi geçti mi ve sadece bir defa kullanıldı.

    1. Sakın ha öyle bir şey yapayım deme lütfen yapma benim için aşkımız için o kudurduğumuz gecelerimiz için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir