Hangi içki içmeli? Nerede ve Ne Zaman 2019

Eğer sizde bir çok tanıdığım insan gibi içmeyi seviyor fakat nerede, ne zaman, hangi içki içeceğiniz konusunda tereddütte kalıyorsanız bunu şu şekilde uzun uzun anlatmaya karar verdik. Öncelikle Mekan önemli daha sonra zaman ondan da sonra kişiliğiniz önemlidir. 

Genç bir insan kokteyllerden haz alıp mutlu bir gece hayatı ya da plaj da geçirilecek güzel bir vakti tercih ederken, yaşça olgun, stresli bir yaşam biçimine sahip ya da o an için moral olarak düşük bir insan bir barda 2 viski içmeyi tercih eder. Bunun gibi daha binlercesi vardır.

Plajda Hangi İçki İçilir?
Plajda Hangi İçki İçilir?

Plajda Ne İçilmeli?

Öncelikle güneşi, sıcağı ve gündüz olmasını ele alırsak kesinlikle alkolsüz ya da düşük alkollü kokteyller tercih edilmelidir. Hiç birimiz güneşin altında maymuna dönmüş halde dolanmak istemeyiz? Ya da bir plaj düşünün güneş, eğlence, kızlar ve bir adam takım elbisesiyle oturup viski içiyor. Ne kadar abes dimi? o adam ya da genç takım elbise giymese dahi bir plajda öğle vakti viski içecek hataya düşmemeli. 
 
Viski kanı ısıtan bir içkidir. Dolayısı ile zaten sıcak olan ortamı sizin için çekilmez kılacağı gibi sağlık açısından da ciddi anlamda sakıncalı olabilir. Bunun yanı sıra dışarıdan bakılınca alttan şort üstten ceket giymek gibi durur. Belki bazı kızlar viski içen sert erkeklerden hoşlanıyor olabilir ama emin olun kendini rezil eden ve şortunun üstüne ceket giyen bir erkekten hoşlanmaz.
 
Bu nedenle içeceğiniz içkiyi seçerken öncelikle az alkollü olmasına dikkat edilmeli. Örnek verecek olursak basitleşmiş clup kokteylleri tüketilebilir(votka-portakal, votka-enerji [enerji içeceğinin alkollü bir içecekle karıştırılarak tüketilmesi sağlık açısından ciddi anlamda olumsuz etkileri olduğundan tavsiye etmemekteyiz.]). Aynı zaman da clup kokteyllerinden çıkarak has kokteyllerden olan ama aynı zamanda alkol oranı düşük olan kokteyller uygun olabilir(Mojito-Margarita).
Deniz Kenarında Hangi İçki İçilmeli
Deniz Kenarında Hangi İçki İçilmeli

Deniz Kenarında Hangi İçki İçilmeli?

Öncelikle deniz kenarında akşam ya da gece saatlerinde ne içilir diye tanımlanması gereken bir konudur bu. Deniz kenarı dediğimiz yer sahilin gece görüş kısmı da denilebilir. Öncelikle gece deniz kenarında da nasıl ki plajda viski içilmez burda da renkli az alkollü kokteyller içilmez.

Oku:   GIN nedir? En bilindik Gin markaları 2019

Genelde düşünüldüğünde gece arkadaşlarınızla ya da yalnız kafa dinlemek için sahile/ deniz kenarına indiğiniz de elinizde bir bira çok iyi durur. Hem sarhoş olmanız zor olur ki bu da bir ” Fatmagül’ün suçu ne? ” dizisine daha meyletmez, hemde asıl amacınız olan kafa dinleme olayınıza yardımcı olur. Aslında bakılırsa gerçekten bira en iyi dosttur. Neden derseniz;

Öncelikle konuyu şöyle bir ele alırsak viski vs. gibi içkileri fazla kaçırıp sarhoş olduğunuzda gerçekten hem kendinize vicdan azabı olacak hemde başka insanların geleceği ile oynayacak şeyler yapabilir, en iyi dostlarınızı kaybedebilir, o an oradan geçen masum bir insana zarar verebilirsiniz. Bira içtiğinizde ise karnınızda oluşan tokluk hissi ve çiş gelmesinden başka bir şey kolay kolay olmaz (buna %5 olan alkol oranına dayanarak söylüyorum. Yine de bazı insanlarda bira bile sarhoşluk etkisi gösterebiliyor.)


Akşam Üzeri Bir Barın Deskinde

Öncelikle şunu anlamanızı isterim. Bir barın deskine oturum bir viski içmenin tadı inanılmazdır. İş dönüşü 2 bira içip gevşemek istiyorsak, ortamın gürültüsünden patırtısından uzakta sakin birkaç saat geçirmek istiyorsak, Barmenle tanışmak, konuşmak, dertleşmek istiyorsak muhteşem bir seçimdir. Barın deski yalnız adamların yeridir.


Burası bir psikiyatri tedavi uygulaması gibidir. Gelirsin oturup bir bira ya da modunuza göre bir viski istenir. Barmenle dertleşip biraz olsun içinizi rahatlatır evinize gidersiniz. Barmenler bir nevi psikologdur. Neden derseniz; Çünkü bir çok kişinin derdini dinler onlarca, yüzlerce kişi ile tanışır. Sağlam sır tutar ( birinin “Ben barmenin!” demesi için özellikle buna dikkat edilmesi gerekir.) ve misafirin kişiliğine yönelik hal ve hareketlerde bulunur.

Oku:   Churchill İçecek Tarifi - EN KOLAY TARİF! 2020

Bu çok güzel bir olaydır şiddetle tavsiye ederim. Lakin ben arkadaşlarımla bir bara gidince deske oturmayı yer işgali sayarım. Yetim hakkı yemek gibidir. Barmenin içinden ” madem kendi aranızda sohbet edeceksiniz neden buraya oturdunuz ” demesidir. Tabi sizin sohbetinize bir şekilde dahil olmamışsa.


Alkol tüketimi insan sağlığı açısından zararlıdır. İçki tüketiminizi yalnızca yasalara uygun bir şekilde tüketebileceğinizi unutmayın. 18 Yaşın altındakilerin alkollü içecek satın almaları ve tüketmeleri kesinlikle yasaktır! Sitemiz yalnızca miksoloji alanında bilgi vermektedir herhangi bir satış söz konusu değildir. Alkol tüketmeniz kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için gönülden teşekkür ederiz.
logo
Bar Sokağı
İçkiler Hakkında Bilimsel Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir