Papara Güvenilir mi

Papara Güvenilir Mi? NASIL BİR SİSTEME DÜŞTÜK!

Papara, özellikle son zamanlarda karşımıza iyi bir banka alternatifi olarak çıkıyor. Peki gerçekten Papara güvenilir mi? Bizi ne tür riskler bekliyor? Nasıl kendimizi koruyabiliriz? Tüm detaylarına bu yazıda deyindik.

Papara, internet altyapılı online para transferleri sağlayabileceğimiz bir platform. Özellikle ilk dönemlerde oldukça güvensiz bir imaj çizen bu sistem, uygun fiyatlı, hatta ücretsiz para transferleri sayesinde bizleri kendisine bağladı.

Papara, müşteri hacmini her geçen gün kat ve kat genişletirken bir diğer yandan insanların aklında haklı bir Papara güvenilir mi sorusu oluştu. Fakat merak etmeyin. Sizin için tüm detayları araştırıp size en basit dille, gerçekten güvenilir mi açıklayacağım.


Papara Güvenilir Mi 2020

2020 yılı ile birlikte Papara çok ciddi bir müşteri hacmine sahip oldu. Bu da ciddi bir para akışı demek oluyor. Eğer öğrenciyseniz ya da çok fazla para transferi yapmayanlardansanız, muhtemelen paparadan en fazla 1,000-2,000 TL aktarım ve transfer yapacaksınız. Bir yandan da çok büyük paraların aktığı gerçeği var.

Papara gibi büyük bir sistemin üzerinde bu kadar ciddi para akışı varken, elbette devlet tarafından da denetleniyor. Devlet denetiminde denildiğinde bizler ne kadar güven de duysak, bu tür bir sistemin %100 güvenilir bir sistem olduğunu savunamayız.

Papara, özellikle para transferleri için düşük komisyonlar ile işlem sağlıyor. Böylece EFT/Havale gibi işlemlerde harcadığımız komisyon ve işlem ücretleri bize kalmış oluyor. Bu da Papara güvenilir mi, 2020 yılında kendimizi nasıl koruyabiliriz, bu gibi sorulara itiyor.

Nasıl Bir Sistemin İçine Düştük!

Papara, genel olarak para akışı sağlayan bir sistem. Yani paralarınızı biriktirmek için kullanabileceğiniz güvenli bir liman denilemez. Papara’nın temel kullanımı, para transferlerinizde kolaylık ve güvenlik sağlamaktır.

Oku:   Kışın Aldığınız Kiloları Yaz Gelmeden Yakmanızı Sağlayacak 7 Kanıtlanmış İpucu

Birikiminizi Papara’ya yükleyip, papara üzerinde saklamanız, her ne kadar düşük komisyonlar ile yapılabilse de kesinlikle güvenilir değil. Bunun yerine Papara’yı anlık yüklemeler ile, yalnızca transfer için kullanın derim.

Papara yasal mı birazdan bahsedeceğim fakat öncesinde Papara sisteminin nasıl çalıştığından bahsetmek istiyorum.

Kendi içinde güvenilirliği ön planda tutan Papara, ana sayfasında bize şu mesaj ile selam çakıyor;

Papara, faaliyetlerini T.C. Merkez Bankası denetiminde ve gözetiminde sürdürmektedir.

Hesap bakiyeleri T.C. Merkez Bankası nezdinde açılmış hesaplarda %100 nakit karşılıkla korunur.

Papara, kanunen kullanıcı bakiyelerinden faiz geliri elde edemez ve faydalanamaz.

Kısaca, Papara üzerinde yaptığımız tüm işlemlerin Merkez bankası güvencesinde olduğunu görüyoruz. Peki ama Papara gibi güçlü altyapıda ve 7/24 destek hizmeti sunan bir sistem, nasıl 5 kuruş almadan geçimini sağlayabilir?


Papara Yasal Mı

Papara, 6493 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş lisanslı bir elektronik para kuruluşudur ve faaliyetlerini T.C. Merkez Bankası denetiminde yürütmektedir.

Papara, ana sayfasında da açıkça belirttiği gibi, T.C. merkez bankası güvencesinde işlem sağlıyor. Gördüğünüz üzere, gizli-saklı, örtülü bir işlem mantığı ile çalışmadığı gibi kanunlar çerçevesinde onaylı olduğunu da bize gösteriyor.

Papara yasal mı sorusunu bu şekilde cevaplamış olduk sanırım. Aynı zamanda Papara, tüm bakiyeleri Merkez bankasında nakit karşılığı tuttuğunu da söylüyor. Yani Papara ile ilgili oluşacak bir sorunda buradan anlayabildiğim, paramızı Merkez bankasından alabileceğiz.

Papara Kart Güvenilir Mi
Papara Kart Güvenilir Mi

Papara Kart

Papara, sadece online transfer işlemi sağlamıyor tabi ki. Özellikle Papara sanal kartları ile internet alışverişlerini de kolay ve hızlı bir şekilde yapabiliyorsunuz. Siz de kredi kartı sahibi olmayanlardansanız, internetten alışveriş yapmak için sanal kart oluşturmakta zorlanıyor olabilirsiniz

Zira, Garanti bankası hariç hiçbir banka, kredi kartı olmayan müşterilerinin sanal kart oluşturmasına izin vermiyor. Bu da, kredi kartını sevmeyen insanların internetten alışveriş yapmasını zorlaştırıyor. İşte papara, tam olarak bu konuda bize yardım ediyor

Oku:   Cointreau Portakal likörü Nedir Nasıl Kullanılır?

Papara kart ile birlikte hem sanal kart işlemi yapabiliyoruz hem de fiziki olarak kartımızı, istediğimiz adrese postalayabiliyorlar. Özellikle banka hesabı olmayan müşteriler için büyük bir kolaylık sağlıyor.

Tabi bununla birlikte Papara kart, birçok firma ile de karşılıklı Cashback anlaşmasına sahip. Örneğin Netflix paketi 14 TL ise, Papara kart ile aldığınızda anında 7 TL Papara kartınıza iade yapılıyor. Papara, bu kampanyayı 2020 sonuna kadar yürüteceğini söylüyor.

Papara Güvenlik Nasıl Sağlanıyor? Papara Güvenilir Mi

Tamam, fazla uzatmadan bir özel geçelim şimdi. Papara güvenlik açısından kendimizi bırakabileceğimiz bir sistem mi? Kısacası, Papara güvenilir mi?


Papara bana her ne kadar güven verse de az önce de dediğim gibi birikim yapmak için tercih etmenizi tavsiye etmem. Bunun yerine birikiminizi devlet bankalarından birinde saklayıp online transfer ve alışverişlerinizi Papara üzerinden yapmanız daha mantıklı gibi.

Papara güven sorunu yaşatmayan sistemlerden bir tanesi. Umuyorum uzunca bir süre sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebiliriz seni.


One Reply to “Papara Güvenilir Mi? NASIL BİR SİSTEME DÜŞTÜK!”

  1. papara Katrina Para nasil yatirilacak asla soylememissin , olayin en onemli kismini anlatmamissin . nasil olucak kizima Para gonderecegim papara Kartina once transferi nasil yapacagim. ? lutfen bunlari da aciklarmisin ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir