Kolay Cheesecake Tarifi

Pişirmeye Gerek Olmayan Kolay Cheesecake Tarifi 5 DAKİKA

Pişirmek ile uğraşacak enerjiye sahip değilseniz, pişirmenize gerek olmayan kolay cheesecake tarifi işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Çoğunlukla bu tür tatlılar, yumurta kullanmadan yapılabilecek tarifler arasında yer alıyor. Bu sayede yumurtaya ihtiyaç duymadan kolay ve hızlı bir şekilde yapabiliyorsunuz. Eğer hâlâ kolayca yapabileceğiniz bir tarif arıyorsanız, tam size göre kolay cheesecake tarifi sizlerle.


Kolay Cheesecake Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

200 gr. Diyet Bisküvi
75 gr. Tuzsuz tereyağ
400 gr. Oda sıcaklığında tam yağlı krem peyniri
300 gr. oda sıcaklığında Mascarpone peyniri
200 Gr. Elenmiş pudra şekeri
1 çay kaşığı Vanilya esansı

Hazırlama Süresi: 30 Dakikanın Altında

Pişirme Süresi: 10 İle 30 Dakika Arasında

Servis: 20-25 Adet Kurabiye

Kategori: Tatlı

Kolay Cheesecake Nasıl Hazırlanır

  1. Diyet bisküvileri buzdolabı poşetine doldurup ağzını sıkıca kapatın. Herhangi bir yerinde delik olmadığından emin olarak oklava yardımı ile bisküvileri ezin.
  2. Büyükce bir tencere içerisinde tereyağını eritin. İçerisine ezdiğiniz bisküvileri de ekleyerek iyice karıştırın. Bu karışımı 23 cm geniş tabanlı bir borcamın altına bastırın. Üstünü hazırlarken buzdolabında soğutun
  3. Mascarpone peynirini ve krem peyniri geniş bir karıştırma kabı içerisinde mikser ile karıştırın. Peynirleriniz kabarık bir kıvama geldiğinde hazır hale gelecektir. Bir miktar pudra şekeri ekleyip iyice karıştırın. Ardından vanilya ekleyerek karıştırmaya devam edin. Karışımınız kabarık ve hafif olmalıdır.
  4. Peynir karışımınızı az önce hazırlayıp soğuttuğunuz bisküvi tabanın üzerine ekleyin. Üzerini spatula yardımı ile pürüssüz hale gelene dek düzeltin. Streç film yardımıyla üzerini kapatarak 4 saat buzdolabında dinlendirin.
  5. Hazırladığınız bu cheesecake tabağınız yeterince dinlendikten sonra tabağınıza bir dilim koyup üzerine beyaz çikolata parçaları ekleyerek servis edin.
Oku:   Iced Coffee Nedir Nasıl Yapılır?
Kolay Cheesecake Tarifi Nasıl Hazırlanır

Tarifinizi daha lezzetli hale getirmek için üzerine çeşitli çikolatalar ekleyebilirsiniz. Marketten alabileceğiniz çikolatalardan kullanarak kolay cheesecake tarifi hazırlayabilirsiniz. Bu tarifte ekstra bir malzemeye ihtiyacınız olmayacaktır.

Dilerseniz aynı tarife meyveler ekleyerek meyveli cheesecake hazırlayabilirsiniz. Seçeceğiniz meyvelerin pastanın lezzetiyle uyumlu olması önemlidir. Bunun için, cheesecake hazırlanmadan önce meyvelerin uyumunu iyice düşünmeniz size yardımcı olacaktır.


5 Replies to “Pişirmeye Gerek Olmayan Kolay Cheesecake Tarifi 5 DAKİKA”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir