Royal Salute Viski

Royal Salute Viskisi

Royal Salute viskisi, Chivas Regal şirketine ait, Blended Scotch bir viskidir. Bu viski gerek fiyatı gerekse tadıyla, üst sınıf viskiler arasındadır. Zaten viski severler de bu viskiye üretiliş hikayesi sebebiyle Kraliyet viskisi adını koymuştur. Asla Chivasın bir üst modeli olarak düşünülmemelidir. Sadece üretici firması aynıdır. Yoksa Chivas ta Royal Salute’ da başlı başına bir markadır.

 


Royal Salute Viskinin Tadı Nasıl?

Royal Salute viski şişesini elinize aldığınızda ilk fark ettiğiniz şey ağırlığı olacaktır. Ağırlığının en büyük sebebi olarak ise tamamen el yapımı olan seramik şişesidir. Bardağınıza koyduktan sonra ise sizi şaşırtıcı şeyler bekliyor olacak. Royal Salure viskiyi içerken Chivas ailesine has yoğun olmayan ama kendini fazlaca hissettiren o is kokusunu hissedebiliyorsunuz. İlk yudumunuzda sizi acı bir tat karşılıyor. Yuttuktan sonra ise tüm aromaları ağzınızda adeta patlama yaşıyor. İçtikten saatler sonra bile hissetmeniz mümkün.  Bu viskinin en büyük özelliği ise tadının şişesi kadar ağır olmamasıdır. Boğazınızdan yağ gibi akar, böylece çok kısa bir süre içinde fark ettirmeden sizi sarhoş eder. Royal Salute, kesinlikle sek içilmeli ve viskinin bu zarafeti rezil edilmemelidir. İçildikten sonra damakta sıcaklık ve kuru üzüm tadı bırakan bu viski bir harika olmakla birlikte Zarafetin, Kraliyetin şişeye, sıvıya vurmuş halidir.

2. Elizabeth ve Royal Salute viski

Kraliçe Elibazeth ve Royal Salute Viskinin Üretiliş Hikayesi


Royal salute viskisi. Bire bir efsanenin ismi. İsminin Türkçe Karşılığı “Kraliyet Selamlaması “.  Adını 1953 yılında yapılan Kraliçe 2. Elizabeth’in tahta çıkış töreninde atılan 21 pare toptan almıştır. 21 pare top atımına hitaben içinde 21 yıllık viskilerin harmanlanması ile meydana gelen bir viskidir. Seramik ve el yapımı göz nuru olan bir sanat harikası olarak sayılabilecek düzeydeki şişesi ve altın kesesine benzeyen harika bir şişe kılıfı ile satışa sunuluyor.

Oku:   Red label fiyat 2019 RED LABEL FİYATINDA SON ARTIŞ

 

 


Royal Salute Viskinin Dillerden Düşmeyen Şişesi

Royal Salute viskiyi bu kadar üne kavuşturan tadından sonra şişesidir şüphesiz. Royal Salute’yi her zaman vitrinlerin, reyonların en baş köşesinde görürüz. Bunun en büyük sebebi şişesinin değerli duruşudur. Yumuşak kesim, el yapımı seramik bir şişeden bahsediyoruz. Şişeleri tek tek el emeği ile üretildiği için renkleri farklı olabiliyor hatta. Şişelerin kapağında bulunan haç işaretleri daha belirgin hale geldikçe şişedeki viskinin kalitesi de artıyor.


Chivas Regal Viski

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir