Kilo almak için alışkanlıklarını değiştir

Kilo Almak İçin Alışkanlıklarını Değiştir 30 GÜNDE 10 KİLO AL

Eğer kilo vermeye çalışan biriyseniz, muhtemelen bu yazıyı gördüğünüzde ne dertler var diyeceksiniz. Fakat kilo vermenin zor olduğu kadar bazı insanlar için kilo almak da oldukça zordur. Bu yüzden nasıl kilo alınır sorusuna da bir yanıt olması kaçınılmazdır.

İnsanların kilo alış-veriş hızları, metabolizmalarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden her gün bir sürü şey yiyip kilo almayan insanların özel bir gücü değil, ufak bir hız problemi var diyebiliriz. Her insan zayıflığı sevecek diye bir şey yok. Bazı insanlar daha kilolu olarak, daha sağlıklı olmak isteyebilir. Ya da kendini normal kilodayken çok daha güzel buluyor olabilir.

 Bu yüzden şu an odaklanmamız gereken konu, neden kilo almak isteyeceğiniz değil, kilo almak için yapılması gerekenler hakkında olacak.

Eğer hızlı kilo almak istiyorsanız, gün içinde aldığınız besin ve öğün miktarını gözden geçirmelisiniz. İnsanların standardı her ne kadar 3 öğün olsa da kilo almak isteyen biriyseniz günde 3 öğün yerine 5 öğüne çıkmanız gerekiyor. Bunu yapmanız ilk başta çok zor gibi olsa da zamanla alışacaksınız. Üstelik buna sadece siz değil, mideniz de alışacak. Böylece daha iştahlı bir mideyle hayatınıza devam edeceksiniz.

Nasıl kilo alınır sorusunu kendine sor ve cevabını araştır. Hızlı kilo almaya odaklanmadan önce, kilo almak için yapılması gerekenler konusuna odaklan. Böylece çok daha etkili kilo alırsın. Günde 5 öğün yemek yemek, üşengeç insanlar için biraz daha zor olacak. Bu noktada kendinize lezzetli şeyler hazırlayarak motive edebilirsiniz.

Oku:   Beyaz Şarap Çabuk Sarhoş Eder Mi? Kaç Derecede İçilir?

Kahvaltı

Öncelikle uyanır uyanmaz ilk işiniz kahvaltı hazırlamak olsun. Öğünlerinizi geçiştirmeyin. Hazırlık aşamasına da yeterli zamanı ayırın. Kahvaltınızı hazırlarken iştah açıcı olması için daha estetik bir tabak hazırlamayı deneyebilirsiniz. Serpme kahvaltı yerine bir tabağa hazırlayacağınız kahvaltı, yemeniz gereken miktarı belirleyeceği için size yeterli beslenme konusunda yardımcı olacaktır.

Hızlı kilo almak için kahvaltınızı atlatmadan, uyanır uyanmaz yapmanız şart. Böylece mideniz, gün içinde alacağınız besinler için kendini önceden hazırlar. Aynı zamanda kahvaltı, sizin için en besleyici öğün olma unvanına sahip. Böylece gün içinde yakacağınız kalorileri önceden alacağınız için, mevcut kilolarınızdan yakmazsınız.

Öğle Yemeği

Uyandıktan 4 saat kadar sonra artık öğle yemeği yeme zamanınız geldi. Eğer bir ofis çalışanıysanız, yemek yiyeceğiniz yeri iyi seçmeniz gerekiyor. Özellikle Çin restoranı gibi daha hafif şeylerin tüketildiği yerleri tercih etmektense ev yemekleri yapan bir yerde yemek yemeniz çok daha yararlı olur.

Öğle yemeğiniz, gün içinde en ağır yiyecekleri yiyeceğiniz öğündür. Ağır yiyecekler demişken midenizi bozacak kadar zorlamayın. Bunun yerine ana yemek sayılabilecek şeyler ile öğle yemeğinizi tamamlayın. Bu öğünü iş yoğunluğu, üşengeçlik nedeniyle asla es geçmeyin.

Akşam Yemeği

Akşam yemeği, hızlı kilo almak için en uygun zamanlardır. Gün boyunca yaktığınız kalorileri daha fazla yakamayacağınız saate gelmiş bulunuyorsunuz. Bu yüzden akşam yemeğinizi iyi değerlendirin. Özellikle zayıf biriyseniz, kilo alma aşamasında sağlıklı beslenmeye dikkat edin. Böylece kilonuzu sadece göbeğinize değil, tüm vücudunuza eşit olarak alırsınız.

Eğer akşam yemeklerinde ağır yemekler, bolca hamur işi yerseniz vücudunuzun alması gereken kiloları göbeğiniz alır. Bu da istenmeyen bir durumdur. Bunun yerine akşam yemeklerinden ekmeği tamamen çıkartın. Bunun yerine sağlıklı besinlerden bolca yiyin.

Ara Öğünler

Şu ana kadar saydığımız 3 öğün, klasik yaşam standartlarında olan beslenme zamanlarıydı. Eğer kilo almak istiyorsanız, öğün sayınızı yükseltmeniz gerekir. Bunun için de ara öğünlere odaklanmanız gerekecek. Kahvaltı ile öğle yemeği arasında 1 ara öğün. Öğle yemeği ile akşam yemeği arasında 1 ara öğün tüketin.

Oku:   Sağlığınız İçin Her Sabah Güneş Doğarken Yürüyüşe Gidin

Ara öğünleri meyve yiyerek geçiştirmek yerine ana yemeklerden yemeniz çok daha hızlı kilo aldıracaktır. Kilo almak için yapılması gerekenler arasınabeslenme alışkanlıklarının değişmesini de eklemelisiniz. Artık abur cubur ile öğün geçiştirmek yerine, gerçek bir yemek yiyerek öğünlerinizi tamamlamalısınız. İşin gerçek sırrı burada.

Kilo Almak İçin Yağ Değil Kas Kazan

Kilo almak için yağ yak kas kazan

Kilo alma aşamasında yapılan en büyük hata, sadece kilo almaya odaklanmaktır. Bunun sonucunda ise kocaman bir göbek bizleri bekliyor olur. Bunun yerine sadece kilo almak değil, aynı zamanda kaslanmaya da çalışman gerekiyor. Eğer gün içinde yeterince egzersiz yaparsan, çok daha sağlıklı bir vücut ile gelişirsin.

Özellikle kilo alma aşamasında ağırlık sporlarına odaklanabilirsin. Şınav çekmek, mekik çekmek, dumbell kaldırmak, tercih edebileceğin şeyler arasındadır. Kilo alırken spor da yaparsan belli bir süre sonra aynanın karşısına geçtiğinde kendini bir herkül olarak görebilirsin.

Egzersiz yapmaktan kaçınan çok sayıda insan var. Fakat bunun en büyük yanlış olduğunun farkında ol. Egzersiz yapmak kilo almanı engellemez. Yağ depolamanı engeller. Bu sayede kas kazanarak kilo alırsın. Bu yöntem ile çok daha biçimli bir vücuda sahip olabilirsin.


Kilo Almak İçin Kilo Aldırıcı İlaç Kullanmamaya Çalış

Kilo almak için ilaç kullanma
Kilo almak için ilaç kullanma

En önemli nokta ise hızlı kilo almak için ilaçlardan destek almaya ihtiyacın olmadığını bil. Diyetisyenin özel olarak bir ilaç vermediği sürece sırf kilo almak için sağdan soldan duyduğun ilaçları kullanmaNasıl kilo alınıröğren. Bu konuda uzmanlaş ve yaşam stillerini bu yönde geliştir.


Kilo almak için ilaç kullanmamaya çalış cümlesini yanlış anlamamanız için de ufak bir not. Eğer kendinizi ilaç kullanacak kadar kilo alma ihtiyacı içinde hissederseniz, bir diyetisyene görünün. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz yoksa size ilaç kullanmanıza gerek olmadan basit bir şekilde kilo almanıza yardımcı olacaktır. Böylece çok daha sağlıklı ve düzenli bir şekilde kilo alabileceksiniz.

Oku:   Kahve içerek zayıflayın

Nasıl kilo alınır, hızlı kilo almak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir