sheridan's likörü

Sheridan’s Likörü Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sheridan’s farklı sıvılarda krema ve kahve aromaları içeren bir İrlanda likörüdür. Tabi ki fark edeceğiniz üzere en dikkat çekici özelliği çift şişenin tek ambalaj haline getirilişidir. Öyle ki dökerken herhangi bir sıkıntı çıkmadan yeterli oranlarda dökülebilmektedir. Lezzetinin yanı sıra orjinal ambalajlı bir likördür. Sheridan’s dünyada ikili şişe şeklinde satışa sunulan ilk markadır. Kahve ve krema lezzetlerini iyi bir dengeyle sunar. 2/3 kahve karışımlı likör ve İrlanda vikisi, 1/3′ü vanilya kremasından oluşan Sheridan’s orjinal şişesi, krema likörünün, kahve likörünün üstünde kalmasını sağlayarak, ideal bir biçimde servis edilmesini sağlar. Alkol derecesi % 15,5’tir. İdeal içim şekli, kısa bardakta bol buzlu veya uzun bardakta bol buz ve tonik iledir. Bardağa döktüğünüzde ağırlık sebebi ile 2 farklı renk 2 farklı tat 2 farklı içki sizi tek bardakta karşılamaktadır.


Sheridan’s aromaları

Üst kattaki Vanilya kreması oldukça hafif, lezzetli ve şekerimsi güzelliktedir fakat alt katmanda bulunan kahve oldukça sert ve üst katmanın tam aksine bir vuruş sergilemektedir. Bu da Sheridan’s likörünü efsaneleştiren şeylerden sadece bir tanesi. Tabi hemen her likör gibi SHERIDAN’S ın da farklı tatları mevcut. Ama satışlardaki en leziz tat şu an kahve/krema karışımlı SHERIDAN’S ta.

 

Tam olarak Sheridan’s ne içeriyor?

3/1lik kısım olan krema kısmında Sheridan’s en lezzetli sütlerden elde edilen kremaların belirli bir alkol miktarı ile birleşmesinden oluşan krema likörüdür.

3/2lik kısım olan kahve kısmında ise kremadan farklı olarak kahve karışımları, Irısh (İrlanda) Viskisi oluşturuyor. Viski ile yapılan nadide likörlerden birinin de Sheridan’s olduğunun kanıtı niteliğinde bir reçeteye sahip.

Oku:   Tia Maria Likörü Nedir? Nasıl kullanılır?

 


SHERIDAN’S

Kategori: Likör

İçerik: Kahve, krema

Alkol oranı: %15.5


Menşei: İrlanda

 

Şişe Tasarımısheridan's ile ilgili görsel sonucu

Aslında şişeden uzun uzasıya bahsetmiştik. Burada sadece dış görünüşüne deyineceğim bu nedenle.  Öncelikle dikkatinizi kapak kısmına çekmek istiyorum. 2 şişeye tek bir kapak kullanılmış durumda. Kapağın altında ki oval kısımda ise 2 şişenin birleştiği küçük döküm haznesi bulunmakta. Kapağın üzerined beyaz bir mührü andıran etiket yapıştırılmış. Kapağın altında ise 2 şişeyi birleştirme görevini üstlenircesine duran şerit bir SHERİDAN’S yazısının etiketi bulunmakta. Altta ise hemen hemen aynı etiketin oval hali yer alıyor. Kısaca şişe siyah/Beyaz tonlamalarından oluşan bir altyapıya sahip. Fakat 2 şişeyi birleştirme fikri gerçekten bu likörde fena halde oturmuş. Hiç yadırganmayacak şekilde hoş bir görüntüye neden olmuş bu açıdan SHERİDANS’S Likörü’nü tebrik etmek de bizim görevimiz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir