türk kahvesi ile zayıflama

Kahve içerek zayıflayın

Merhaba sevgili okurlar. Bugün sizlere kahve içerek gerçekten zayıflanabilir mi? Kahve gerçekten zayıflamamıza yardımcı olacak bir gıda mı onu inceleyelim.

 


Bu fikri kim ortaya attı?

radio studio ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle kahvenin içerisindeki materyallerin insan metabolizmasını hızlandırabileceği zaten bilinen bir şeydi fakat bunun ne kadar büyük ölçüde olduğunu düşünen olmazdı. Bir gün bir Radyo kanalında ki konuşmacının Türk kahvesi sayesinde 10 günde 5 kilo vermeyi başardığını söylemesi ile ülkede büyük bir çalkantı oluştu. Bu gerçek mi? Gerçekse nasıl mümkün olur? Bizde de etki gösterir mi? gibi bir çok sorular yağmaya başladı. Öncelikle Bunu keşfeden radyo konuşmacısının nasıl bulduğunu nasıl içtiğini ve neler hissettiğini şöylece bir anlatacak olursak;

 

Türk kahvesinin bize etkileri neler?


Öncelikle konuşmacı kısa süre önce çok aşırı derece kilo aldığından, artık bu kiloları yüzünden yolda yürüyemediğinden ve hayatında çok büyük zorluklara sebep olduğundan kıyafet bulma konusunda zorlaştırdığını v.b. birçok ayrıntıyı anlatarak bu işten biran önce kurtulup kilo vermesi gerektiğini düşünmüş ve İnternet’in başına geçip nasıl zayıflayabileceğini araştırmaya başlamış. Karşısına spor, diyet ve daha bunun gibi bir çok yol çıkmış fakat tabi üşengeçlik ve açlığın verdiği hükümle bunları hemen her Türk gibi reddetmiş 🙂 Daha sonra araştırmaya devam ederken birden karşısına Türk kahvesi ile ilgili bir makale gelmiş. Türk kahvesinin insanı zayıflatabileceği ile ilgili bilgileri İnternet üzerinden bir şekilde keşfetmiş ve denemeye karar vermiş. 10 gün boyunca her sabah karnına tükettikten sonra tam 5 kilo verdiğini tüm radyo dinleyenleri ile paylaşmış. Bunun yanı sıra çok daha enerjik bir insana döndüğünü ve yürümesinin, hareket etmesinin daha kolaylaştığını belirtmiş. Bunun üzerine dinleyenler arasında büyük bir etki yaratmış ve insanlar aralarında bunu konuşa konuşa olay daha büyük kitlelerce duyulmuş. Öyle ki uzman doktorların bu durumu yorumlamasına sebep olmuş.

Oku:   Amsterdam Bira Alkol Oranı Sizi Çok Şaşırtacak

 


Doktorlar ne diyor?

doctors wallpaper ile ilgili görsel sonucu

Bu haberlerin üstüne düşünen ve insanlarla bu işin çok zararlı olabileceğini anlatan Diyetisyen İrem Demirilyas;  “Fakat şöyle bir etkisi vardır. Türk kahvesi metabolizmayı hızlandırıyor. Ayrıca sadece Türk kahvesi içerek zayıflamak gibi bir şey yoktur. Türk kahvesi sadece zayıflamamız için yardımcıdır. Günde 1-2 fincan Türk kahvesi içilebilir. Tabii ki de daha fazlası zararlıdır. ” demiştir.  Günde 1-2 fincan kahve içmemizi tavsiye eden diyetisyen, daha fazla kahvenin kafein miktarının bolluğu açısından böbreklerimize ve diğer organlarımıza da aşırı zararlar açarak sağlık kaybına yol açabileceğini söylüyor. Ayrıca doktorlar kesinlikle bu kadar hızlı zayıflamanın insana yüksek derecede zararlar verebileceğini anlatıyor. Hafta da maximum 1.5 – 2 kilo verilmesi gerektiğini savunan doktor, Daha fazla kilo vermenin ilerde hızla kilo almamıza sebep olduğunu anlatarak, bünyemiz hızlı kilo verdiğinde daha hızlı kilo almaya meylettiğini söylüyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir