Uzo Nedir Rum Rakısı

UZO Nedir? Rum Rakısı-Ouzo of plomori 2019

Uzo, rakıya benzerliği ile bilinen, Yunanistan’a özgü bir içkidir. Rakıya en benzer özelliği ise şişede şeffaf iken su ile karıştırıldığında beyaz bir renk almasıdır. Uzo nedir öğrenmek için ilk olarak Uzo ile rakının farklı şeyler olduğunu öğrenmek gerekir. Rakı ve uzo, birbirlerine çok benzeyen farklı içkilerdir. Aralarında ufak da olsa farklılıklar vardır. Türkiye’de yaşayan çoğu insan, hayatlarında bir kere bile uzo içmemiştir. Çünkü uzo, özellikle Türkiye’de kolay kolay satılan bir şey değildir. Zira bir ürünün orijinali dururken aynı fiyata çakmasını almazsınız.

Uzo Nedir? Uzo İle Rakı Farklı Mı?

Uzo ile rakı, birbirlerine fazlaca karıştırılabilir. Özellikle de Yunan mutfağının, Türk mutfağından sürekli yiyecek-içecek çöreklenmesi yüzünden, Türkiye’ye has neredeyse her şeyin çakmasını kendileri bulmuş gibi  piyasaya sürüyor Yunanlılar. Akdeniz mutfağı her zaman benzerlik gösterir, bunda sıkıntı yok. Fakat bu kadar benzerlik de fazladır. Uzo nedir dediğinizde, Uzo, rakıdır diyemeyiz. Fakat Uzo, rakıya çok ama çok benzeyen bir içkidir diyebiliriz. Rakı, üretiminde sadece üzüm distilasyonuna anason eklenerek üretilen bir içki iken uzo, anason ile birlikte nane, kişniş, fındık zencefil gibi pek çok şey ile üretilmekte. Bu yüzden de çok daha yumuşak bir içime sahip haldedir. Bir rakı ile uzo farkı en kolay nane aroması ile fark edilebilir. İçtiğiniz şeyde nane aroması alıyorsanız, bu uzodur. Bu da uzo nedir sorusunun en kolay cevabıdır.

Uzo Nedir? Rakı İçen Biri Uzo İçebilir Mi?

Eğer rakı içen birisiyseniz, uzonun tadı sizi çok etkilemeyecektir. Hatta içmekte çok zorlanabilirsiniz. Çünkü rakının o kendine has, özel tadına alıştıktan sonra içinde tuhaf tuhaf aromalar olan bu içkiyi içmek çok zor olabiliyor. Yine de denemek isterseniz, Türkiye’deki içki dükkanlarında satılıyordur.
Oku:   Grand Marnier Portakal / Konyak Likörü ve Hikayesi

Ouzo of plomori

Ouzo of plomori, Yunanistan da pek sevilmeyen bir uzo markasıdır. Yunanistan free shoplarında satılan uzolar arasında en havalı ambalaja sahiptir aynı zamanda. fiyatı diğer uzo larla aynıdır. amaç hediye götürmekse maksimum faydayı sağlar. kişi bizzat kendi tüketecekse tavsiye edilmez zira uzodan beklenen randıman alınamaz. İçki Çeşitleri Nelerdir? Ekşi Sözlük’ten Uzo Ve Rakı Arasındaki Fark
Alkol tüketimi insan sağlığı açısından zararlıdır. İçki tüketiminizi yasalara uygun bir şekilde tüketebileceğinizi unutmayın. 18 Yaşın altındakilerin alkollü içecek satın almaları ve tüketmeleri kesinlikle yasaktır!
logo
Bar Sokağı
İçkiler Hakkında Bilimsel Makaleler

One Reply to “UZO Nedir? Rum Rakısı-Ouzo of plomori 2019”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir