Peynir ile viski içilebilir

Viski Neyle Içilir? Viski Neyle İçilir Diyenlere 5 Tavsiye

Viski, içilişi bakımından en çok yanlışlıklara maruz kalan içkilerden bir tanesidir. Viski neyle içilir bilmeyen insanların umarsızca yanlış karışımlar ile içkiyi tüketmesi nedeniyle insanlar, ne viskiden tat alabilir ne de aromalardan. Viski nasıl içilir bilmek, bu nedenle çok önemli bir konudur.

Viski içmeye başlamadan önce neler ile karıştırabileceğiniz, neler ile birlikte içmeyeceğiniz konusunda yeterli bilgiye sahip olmanız gerekir. Aksi taktirde viskiden alacağınız aroma büyük ölçüde yok olacaktır. Unutmayın ki viski üreticileri, bu aromaları yakalamak için en ince detaylarına kadar düşünürler. Sizin viskiyi redbull, kola gibi alakasız içecekler ile birleştirdiğinizi görseler, kemikleri sızlardı.

Viski içmek için öncelikle viski çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmanız gereklidir. Bunun için Viski çeşitlerine şuradan göz atmanız önerilir.

Viskilerin neyle içilebileceği hakkında çok detaylı bilgiler vereceğiz fakat öncelikle viski neyle içilmez onu bilmenizde yarar var. İnsanlar, viskileri de tıpkı votka gibi birçok içecek ile karıştırıp kendilerince kokteyl şeklinde içiyor. Fakat bu, çoğunlukla hatalı bir iştir. Viski nasıl içilir yazısından bu konuya daha detaylı olarak bakabilirsiniz. Yine de üstün körü anlatacak olursak viski şu şekilde içilmez; 

  • Viski, redbull gibi enerji içecekleri ile birlikte içilmez. Bu, tam anlamıyla sağlıksız bir zehir hazırlamak gibidir.
  • Viskileri kola içmek, yapabilecğiniz en büyük hatalardır. Viski ve kola birleştiğinde ortaya acı, şekerli bir tat çıkar. Viskinin tüm tadı, aroması ortadan yok olur.
  • Aynı zamanda pek çok viski çeşidi buz ile içilmez. Detaylı bilgi için viski nasıl içilir yazısına bakabilirsiniz.
Oku:   Huzurlu olabilmek için gerekenler

Kıbrıs viski fiyatları için hazırlanan şu yazıya da göz atabilirsiniz. Özellikle Kıbrıs’ta bir tatilde viski içecekseniz, viski neyle içilir diye öğrenmeniz oldukça yararlı olacaktır

Viski Neyle İçilir?

Viskinin neler ile içilmeyeceği hakkında çok fazla şey anlatıp sizi sıkmak istemedim. Bunun yerine Viski neyle içilir sorusuna odaklanmak daha mantıklı olacaktır. Bu içkiler, kendilerini saflaştıracak, aromalarını ön plana çıkartacak içecekler ile içilebilirler. Aynı zamanda özel birkaç tatlı ile çok güzel giderler.

Viskilerin içim şekilleri de birlikte yediğiniz, içtiğiniz şeye göre değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle en sağlıklı haliyle viskilerin tadının nasıl çıkartacağınızı deneyimlemeden önce şu öneriler ile viskiyi tüketebilirsiniz.

1. Viski Soda Karışımı İle İçilir

Viski Neyle İçilir SODA
Viski Neyle İçilir SODA

İçkilerin çoğu soda ile karıştırıldıklarında lezzetlerini kaybederler fakat viski, bu konuda en başarılı sonucu çıkartan içkidir. Eğer viskinin tadını çok yumuşak, çok koyu buluyorsanız, bir miktar soda ekleyerek nefis bir lezzet elde edebilirsiniz.

4cl kadar viski eklediğiniz viski kadehinin üzerine yine eşit miktarda ya da 2 katı kadar soda ekleyerek servis edebilirsiniz. Soda, hem viskinin aromasını ön plana çıkartacak hem de içimini daha gazlı bir hale getirecektir.

2. Viski Cheesecake İle İçilir

Cheesecake ile viski içilir
Cheesecake ile viski içilir

Eğer tatlı seviyorsanız, viskiyi yanında içebileceğiniz yiyeceklerden en güzelleri tatlılardır. Özellikle cheesecake, viski için biçilmiş kaftandır. Özellikle yemekten sonra dinlenirken içecekseniz, viski ile cheesecake deneyebilirsiniz.

Cheesecake aynı zamanda likör, sprite gibi içecekler ile de çok güzel gitmektedir. Bu tür tatlılar, şekerli içecekler ile çok iyi uyum sağlarken sert, şekeri ön plana çıkmayan içeceklerin yanında daha baskın ve yorucu bir tat ortaya çıkartırlar.

3. Viski, İyi Seçilmiş Peynirler İle İçilir

Peynir ile viski içilebilir
Peynir ile viski içilebilir

Viski içerken yanında isteyebileceğiniz şeylerden bir tanesi hiç şüphesiz peynirlerdir. Nedendir bilinmez, peynirler içkiler ile çok iyi gidiyorlar. Özellikle iyi seçilmiş peynirlerden oluşuyorsa tam bir keyif haline gelir. Seçeceğiniz peynirin kalitesi çok önemlidir. Her ne kadar ithal peynirler kendilerine has aroma ve lezzetler ile satılsa da Türkiye’de üretilen ezine peynirleri de peynirler arasında en güzellerindendir.

Oku:   İÇKİ SONRASI MİDE BULANTISI NASIL GEÇER?

İyi bir ezine peyniri aldıysanız, hiçbir şeye gerek duymadan sade bir şekilde bile tüketebilirsiniz. Eğer viski içmeyecekseniz sıcak bir çayın yanında ufak birkaç dilim ekmek ile birlikte ezine peyniri keyfi çıkartabilirsiniz.

4. Üzüm-Kavun İle İçilir

Üzüm Kavun İle Viski
Üzüm Kavun İle Viski

Türkiye’nin organik meyveleri sayesinde en lezzetli meyveleri tadabiliyoruz. Bu nimetten daha fazla yararlanmak hiç de fena bir fikir değil. Viski içmek için yanında yiyecek bir şeyler arıyorsanız üzüm ve karpuzdan oluşan güzel bir tabak hiç de fena bir fikir olmayacaktır.

Kırmızı üzümler ile birlikte viskinin aroması birleşir, böylece çok daha oturaklı bir tat ortaya çıkar. Aynı şekilde kavun da dengeleyici bir lezzet sunarak ağzınızda tatların karışmasını önler.

5. Iceberg Marul İle İçilir : Viski Neyle İçilir Diyenler İçin Özel

İceberg marul salatası

Viskiyi marul ile içmenizi tavsiye eden herhangi bir site yoktur, buna eminim. Fakat ister inanın ister inanmayın, gayet iyi gidiyor. Iceberg Marul’u yani bilinen adıyla Göbek marulu büyük parçalara böldükten sonra üzerine bolca limon sıkın ve tuz dökün. Ortaya çıkan bu muhteşem lezzete bayılacaksınız.


Aynı zamanda eğer ilk defa deniyorsanız, sabah-akşam bunu yiyerek tansiyonunuzu ciddi boyutlara ulaştırabilirsiniz. Bu nedenle günde 1 kez sınırını çok fazla aşmamaya dikkat edin. Bu nefis lezzet, tadılmaya değer.

Viski neyle içilir, viski nasıl içilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir