Yağ yakımını hızlandıran en etkili 4 içecek

Yağ yakımı için bir çok yol var. Bunlar spor yapmak, diyet yapmak gibi zor şeyler. Şimdi sizlerle hiç bu kadar kolay olmamış olan zayıflama daha doğrusu yağ yakmanızı sağlayacak içecekleri sunuyoruz. Bu içeceklerin temel amacı metobolizmayı hızlandırarak aldığınız besinlerin artıklarını vücuttan hızlıca atmanıza yardımcı olmak.

 

 


1 Yeşil Çay

 

Yeşil çaydan ne kadar bahsetsek azdır. Neredeyse tüm sağlık sorunlarına yardımcı olan, metobolizmayı hızlandıran, bağışıklık sistemimizi güçlendiren muhteşem çay.  Ayrıca tam bir antiıoksidan kaynağı. Yeşil çayı sevilen bir içecek haline getiren en önemli faktörlerden bir tanesi de tadı ve kokusunun mucizesi. Biraz yeşil çay yaprağını bir fincana koyup, üzerine sıcak su dökerek bu çayı bu kadar kolay bir şekilde yapmış oluyorsunuz.  Günde içeceğiniz 2 bardak yeşil çay sizleri hem daha sağlıklı yapacak hem de hızla yağ yakmanızı sağlayacak.

 

2 Soğuk su

Soğuk su mu? Kulağa oldukça basit geliyor değil mi? Aslında tam olarak o kadar basit değil.  Soğuk su, yağ yakımını sağlayan en etkili içeceklerden birisidir. Ayrıca bol su içmek, cildinizin ve beden sağlığınızın korunmasına da yardımcı olacaktır.

  1. Bir efsaneye göre soğuk su içtiğinizde vücudunuz bu suyu ısıtmak için kalori yakıyor. Bu olay teknik olarak doğru olsa da, yakılan kalori miktarı yalnız birkaç kaloridir.
  2. Bu faktör suyun midenizi kandırması ile işe yarar hale geliyor. Kendinizi aç hissettiğiniz zaman içeceğiniz 1 bardak soğuk su, kısa bir an için tokluk hissi yaratacaktır. Bu süre yarım saatten fazladır.
  3. Yemeklerden önce içeceğiniz 1 bardak su, daha hızlı doymanızı ve tokluk hissetmenize yardımcı olacaktır. Bir araştırmada her yemek öncesi 1 bardak su içen obezite hastalarının 12 haftada tam 9 kilo verdikleri gözlemlenmiştir.
Oku:   Böbreklerinizi Temizlemek İçin En Doğal 5 Yöntem


3 Sebze suyu


Gerçekten yağ yakımına ve tokluk hissine yardımcı olan bir içecek olsa da içmesi oldukça zor olduğundan pek fazla tercih edilmiyor. Detoks suyu olarak satılan ürünler de bunların bir eşi. Dediğim gibi zayıflatmakta oldukça ideal. Fakat içmesi çok zor. bu yüzden çok fazla tercih edilmiyor. Eğer içmek isterseniz de tuz ve limon ile damağınıza biraz daha hitap edecek bir içecek elde etmeniz elbette mümkün. Özellikle kereviz suyuna limon ve tuz ekleyerek güzel bir tat elde edebiliyorsunuz.

 

4 Kivi ve ananas smoothie

Ülkemizde çok az içilen smoothie, yaz mevsiminin olmazsa olmazlarından. Smoothie, buz, meyve parçaları, yoğurt ve meyve suyu birleşiminden oluşan oldukça serinletici bir içecek. Oldukça da doğal bir içecek olan smoothie, şeker oranını düşük tuttuğunuz sürece içeceğiniz en masum tatlar arasında yer alıyor. Aynı zamanda içerdiği besinler sayesinde sizi açlık hissinden de kurtarıyor. Yaz sıcaklarında zayıflamanın en keyifli yollarından birisi : Smoothie.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir