Yaz Meyveli Smoothie

Yaz Meyveli Smoothie Tarifi (120 SANİYE)

Smoothie içecekleri, milkshakeler kadar şekerli değildir. Bununla birlikte biraz daha sağlıklıdır. Daha tatlı içeceklerden hoşlanıyorsanız Smoothie tarifi hazırlarken içerisine ekleyeceğiniz meyvelerin daha şekerli meyveler olmasını tercih edebilir ya da biraz daha fazla bal ekleyebilirsiniz.

Hazırlama Süresi: 2 Dakika

Porsiyon: 2-3 Kişilik

kategori: Sağlıklı Soğuk İçecek

  • 250 gr. Taze böğürtlen
  • 250 gr. Taze ahududu
  • 250 gr. Taze Yaban Mersini
  • 1 adet Muz
  • 150 ml. Yoğurt
  • 150 ml. Süt
  • 1 çorba kaşığı Bal

Smoothie Tarifi Hazırlanışı

  1. Blender içerisine sırayla süt, yoğurt ve diğer meyveleri ekleyin.
  2. Tüm malzemeleri blender yardımı ile sıvı hale gelecek şekilde karıştırın.
  3. Smoothie içeceğinizi önceden soğutulmuş bir bardağa ekleyip servis edin.
Yaz Meyveli Smoothie Tarifi

Yaz Meyveli Smoothie İçeceğini Daha Tatlı Hale Getirin

Eğer daha tatlı içeceklerden hoşlanıyorsanız, bu tarif size biraz az tatlı gelebilir. Bu tarifi daha tatlı hale getirmek için içerisine eklediğin bal oranını arttırabilirsiniz. Eğer evinizde bal bulunmuyorsa toz şekeri sıcak su ile eriterek de ilave edebilirsiniz.

Bu tarifte kullanılan meyvelerin olgunluk oranına göre tatlılığı da etkilenmektedir. Bu nedenle eğer kullandığınız meyveler yeterince olgunsa içeceğinizin içine şeker ya da bal eklemenize gerek kalmaz.

Smoothie Tarifi İçin Yeterli Meyveniz Yoksa

Yaz meyveli smoothie tarifi için gerekli malzemeler ne yazık ki Türkiye’de oldukça pahalı ve zor bulunan meyveler. Peki bu meyveler elinizde yoksa ne yapabilirsiniz?

Evinizde bulunan meyveler ile kafanızda uyum yaratarak harika lezzetler çıkartabilirsiniz. Bu tarif ile uyumlu olarak ananas, üzüm, kivi gibi meyveler de uyum sağlayacaktır. Aynı zamanda meyveli yoğurt ekleyerek lezzeti çok daha yüksek hale getirebilirsiniz.

Oku:   Papara Güvenilir Mi? NASIL BİR SİSTEME DÜŞTÜK!

Yaz Sıcaklarına Smoothie Alternatifi İçecek


Yaz sıcaklarında içebileceğiniz, en az smoothie kadar lezzetli bir diğer içecek de Churchill içeceğidir. Soda, Limon ve tuz ile yapılan hem kolay hem ekonomik bu içeceğin tarifini görmek istiyorsanız Churchill içecek tarifi yazımıza göz atın.

Smoothie tarifi oldukça kolay ve lezzetli bir tarif. Bu tarifi sizler de mutlaka deneyin. Sizin de içecek hazırlama denemelerinizi aşağıya yorumlarda bize bahsedin! 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir