Youtube Abone Kazanmak

Youtube’da 1 Ayda 10,000 Abone Kazanmak İçin

Youtube’da abone kazanmak, son dönemde gelen güncellemeler nedeniyle bir hayli zor bir hale geldi. Youtube, artık yeni kanalları eskisi gibi ön plana çıkartmıyor, önce kendilerini geliştirmelerini, büyütmelerini istiyor. Her ne kadar artan kullanıcı sayısı nedeniyle böyle bir hamleyi yapması şart olsa da özellikle yeni kanal açanlar için büyük bir motivasyon eksikliği söz konusu oluyor.

Youtube abone arttırmak konusunda sizlere hilelerden uzak durmanız ve olayları seyrine bırakmanız konusunda uyarıyor. Özellikle yeni kanal açanların abone ve izleme sayıları sıfırı bulurken insanlar, hile açmadan, bu kadar düşük abone ve izlemeye sahipken videoya devam etmek istemiyor. Fakat bunun çözümü hile değil elbette. Bot ile abone ya da izlenme yükselttiğinizde Youtube, sizin ekstra bir ön plana çıkartılmaya ihtiyacınız olmadığını düşünerek sizi kendi halinize bırakmaya başlıyor.

Bu yüzden Youtube’da abone kazanmak için tamamen doğal yollar ile gerçek kitleler toplamanız gerekiyor. Gerçek kitleler çok önemlidir. İlk aboneleriniz sizin kemik kitlenizi oluşturur. Yıllar geçse de genellikle bu kitle sizin yanınızda olur ve videolarınızı izlemeye devam eder. Bu kemik kitleyi bir robot sürüsünden oluşturmak istemezsiniz.

Eğer fazla sayıda izleyiciniz yoksa, abone kazanmak ve yeni insanların sizi keşfetmesini sağlamak için yapabileceğiniz en mantıklı hamle, ufak çaplı çekilişler yapmaktır. Yeterince bütçeniz yoksa, sahte çekilişler ile insanları kandırmayı denemeyin bile. Her ne kadar çok sayıda insan bu çekilişlere katılsa da eninde sonunda yaptığınız ortaya çıkar ve sizi seven bir kitleden çok hater kitle geliştirirsiniz.

Oku:   İnstagram Hesap Çalma 2020 ÇALIŞAN TEK YOL

Bunun yerine kendi abonelerinizi dürüstlük ilkesiyle kazanmaya çalışın. Gerekirse telefon çekilişi yapmaya çalışmak yerine küçük bir bileklik çekilişi ile başlayın. İnsanlardan bu süreçte çok fazla şey istemeyin. Abone olmaları ve abone olduklarına dair yorum atmaları yeterli olsun. Aksi taktirde insanların ilgisini çekmeyecektir.

Çekiliş ile çok büyük kitleler çekemeyebilirsiniz. Yine de düzenli olarak yapacağınız çekiliş sonucunda güzel bir abone kitlesi toplayabilirsiniz. Eğer size abone olan kullanıcıların sizleri sevmesini ve daimi olarak takipçiniz olmalarını istiyorsanız, ufak hediyeler ile onları kendinize bağlamayı atlamayın.

2.Videolarda Mutlaka Abone Olunmasını İsteyin

İnsanların videolarda sürekli kanala abone olun deyip durmaları bir noktadan sonra sizi rahatsız ediyor olsa da yapılan istatistikler gösteriyor ki Youtube videolarında “abone olun” sözü geçen videolar, diğerlerine göre 7 kat daha fazla abone çekiyor. Yani bir videoda ne kadar izlenme olursa olsun eğer siz o videoda abone olmaya davet etmezseniz, izleyicilerin büyük bir kısmı unutacak ve video bittikten sonra sizle olan bağlantılarını kesecekler.

Videoların izleyicilerinin yüzde 80-90’ı abone olmayan kullanıcılardan oluşur. Yani her video paylaştığınızda bu %80’lik kitlenin %20’sini bile alsanız abone ve izlenme sayınız çok daha yüksek düzeylere ulaşır. Bu nedenle Youtube abone kazanmak için videolarda sıkça “Abone olmayı unutmayın” diye eklemeyi unutmayın.


3.Haftada En Az 2 Video Şart

Video çekmek ilk başlarda çok kolay gibi gelse de ilerleyen süreçte video çekip paylaşmakta zorlanabilirsiniz. Konu bulamamak, video çekmeye üşenmek ve daha buna benzer pek çok sebeple Youtube videolarınızın sayısını ciddi oranda düşürebilirsiniz. Bu nedenle video sayınızı en az 2 olarak belirleyin ve haftanın belirli günlerinde düzenli olarak paylaşın.

Video paylaşmak konusunda cimri davranmayın fakat tüm videolarınızı da bir anda yayınlamayın. Bu, hem insanları sıkar hem de Youtube’un istediği düzenli içerik üreticiliği ilkesine karşı geldiği için yükselme şansınız düşer. Bunun yerine düzenli olarak haftada 2 kez video paylaşmaya çalışın. Youtube’da abone kazanmak için gelen ziyaretçilerin, burada kalması için bir neden sunmalısınız.

Oku:   Barton & Guestier Kırmızı Şarapları

4.Facebook’da Reklam Verin

Youtube’dan kazandığımı Facebook’a mı vereceğim demeyin. Bir kez bile Facebook gibi bir reklam platformunda reklam vermeyi denerseniz faydasını göreceksiniz. Bu tür reklamlar, insanların sizi tanıması için en güzel yoldur. Buradan gelen izleyicilerin, size kazanç getirmesini düşünmeyin. Bunun yerine, yeni insanların sizi tanıması için uğraşın.

Facebook reklamlar da en uygun bütçeli reklam hizmetini sunar. Bu sayede düşük ücretler ile reklamlarınızı paylaşabilir ve insanların sizin videonuzu izlemesini sağlayabilirsiniz. Videonuzdan bir kesit alarak Facebook reklamlara ekleyebileceğiniz gibi ekstradan reklam için de video çekebilirsiniz.

Facebook reklamlar, aynı zamanda instagram platformunu da kapsamaktadır. Bu sayede reklamlarınız hem facebook üzerinde hem de instagram’da paylaşılacak.

Youtubeda Abone Kazanmak

5. Youtube’da Abone Kazanmak İçin Google’da Reklam Verin

Reklam verebileceğiniz bir diğer platform da Google’dır. Her ne kadar gelirinizi Google’dan elde etseniz de yatırım amaçlı olarak burada reklam yayınlamak iyi bir fikir olabilir. Özellikle Youtube üzerinde gezinen insanları direkt olarak Youtube videolarınıza davet etmeniz oldukça işinizi kolaylaştıracaktır.

Google reklamları, facebook reklamlarına oranla daha pahalı olduğu için ilk olarak Facebook reklamlar ile yola başlayabilirsiniz. Sonrasında Google reklamları deneyebilirsiniz.

6.Hedef Kitlenize Özel Videolar Çekin

Hedef kitlenizi belirlemek biraz zaman alacaktır. Yaklaşık 10 bin aboneye ulaştıktan sonra Youtube’da abone arttırmak için, mevcut abonelerinize özel videolar çekmeye başlayın. Bu kitle, sizi yükseltecek olan kitledir. İsteklerine kulak verin. Ne tür videolar istiyorlar sizden? Hangi bilgileri almak istiyorlar, hangi alandan etkileşim yapıyorlar?

Kitlenizin istedikleri yönde videolar çekerek onları dinlediğinizi gösterin. İnsanlar, başkaları tarafından önemsenmek isterler. Eğer siz onlara, onları önemsediğinizi gösterirseniz, dikkat çekersiniz. Videolara gelen yorumların istek, öneri ve pozitif olanlarına büyük bir dikkatinizi ayırın. Fakat dikkat edin. Güzel ve destekleyici yorumlar kadar kötü yorumlar da gelecek.

Oku:   bar sokağı

Youtube’da atılan yorumların çok büyük bir kısmı hater kitlelerden gelir. Bu insanlar, siz ne kadar iyi videolar yayınlarsanız yayınlayın videoların kötü bir yönünü bulmaya çalışacak, gerekirse hiç olmayan bir yönüyle size saldıracaktır. Bu insanları dikkate alıp motivasyonunuzu düşürmeyin. Unutmayın, her Youtube kanalı bu tür kitleler ile mücadele ediyor. Bu, sizin yaptığınız bir hata ya da eksiklik nedeniyle başınıza gelmiyor.

7. Youtube’da Abone Kazanmak İçin Kitleniz İle İletişimde Olun

Kitlenizi belirlediniz, peki ama kitleniz sizle iletişime geçmek istiyorsa ne yapacaksınız? Youtube abone arttırmak için bir numaralı konu, mevcut kitleniz ile iletişime geçmenizdir. Sürekli olarak etkileşimde olarak onların isteklerine, yardım taleplerine kulak verin. Onlara samimi ve içten davranın. Kendilerini, gerçekten sevildikleri bir yerde hissetsinler. Bu, size çok daha fazla kazandıracaktır.

İnsanların sizinle iletişime geçmesi için kolay bir iletişim kanalı tercih edin. Şu an aktif sosyal medya durumları göz önünde bulundurularak en çok Instagram tercih ediliyor. Özellikle videolarınızın altına instagram adresinizi ekleyerek, oradan iletişime geçebileceklerini yazın. Aynı zamanda videolarınızın içinde de bunu sıkça dile getirin.

Hem sizle iletişime geçecekleri için mutlu olacaklar, hem de sizi takip ederek takipçi sayınızı arttıracaklardır. Bu tür yaklaşımlar, size her zaman kazanç getirecek adımlardır.


Unutmayın, takipçileriniz, sizin en sevdiğiniz insanlar olmalı. Onlara yapmacık tavırlar ile yaklaşmayın. Samimi ve içinizden geldiği gibi davranın. Her birinin önemli olduğunu hissettirin. Fakat siz siz olun kötü yorumlar ile motivasyonunuzu düşürmeyin. Böyle olursa, video dahi çekemeyecek kadar modunuz düşmüş olur.

Youtube’da abone kazanmak,Youtube abone arttırmak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir