Zayıflamak İstiyorum

Zayıflamak İstiyorum Diyenlerin 3 Önemli Bilgi

Zayıflamak istiyorum diyenler için son zamanlarda artan hazır gıda düşkünlüğü ile birlikte bir zorunluluk haline gelmeye başladı. Etrafımızda, eski zamanlara oranla çok daha fazla kilolu insan görmeye başladık. Bunun temelinde gelişen teknoloji ile birlikte insanların teknoloji bağımlılığının artması ve hareketsizlik gelirken aynı zamanda hazır gıdaya düşkünlük de bizi giderek daha şişman hale getiriyor.

Zayıflamak için etrafta pek çok öneri görürsünüz. Ne yazık ki bu önerilerin çoğu tutarsızdır. İnsanoğlu, alışkanlıklarından sanıldığı kadar kolay vazgeçemez. Bu yüzden zayıflamak, sanıldığının aksine zorlu bir süreçtir. Eğer zayıflamak istiyorsanız, kendinizi bir disipline sokmanız ilk yapmanız gereken şeydir.


Zayıflamak İçin Ne Yemeli

Zayıflamak için yapılması gereken şeylerin başında elbette zayıflamak isteyen kişinin ne yemesi gerektiği gelir. İnsanların zayıflayamamasındaki en büyük nedenlerden bir tanesi yanlış yiyecek seçimleridir. Eğer zayıflamak istiyorsanız doğru yiyecek seçimleri yapmayı göz ardı etmemelisiniz.

Öncelikle zayıflamak için ne yemeli diyenlere ilk önerim, hazır yemek türevlerinden uzak durmaları olacak. Evde dondurulmuş gıdalardan da olsa dışarıdan da çağırsanız, fast food sayılabilecek tüm yiyeceklerden uzak durun. Bu, hazır yemekleri hayatınızdan tamamen çıkartın demek değil. Bu zaten günümüzde neredeyse mümkün de değil. Sadece gün içerisinde hazır yemekleri daha az hale getirin.

Zayıflamak istiyorum diyenlerdenseniz, ilk başta buna kendinizi inandırmalısınız. Zayıflamak istiyorum diye kendinize sıkça söyleyin ve yediğiniz yemekler ile bunu kendinize kanıtlayın. Daha sağlıklı beslenmeye başladığınız andan itibaren hızlı kilo vermeye başladığınızı fark edeceksiniz.

Özellikle de ekmek ve hamur işi, zayıflamak için baş düşmanınızdır. Eğer hayatınızdan ekmeği çıkartabilirseniz, zayıflama hızınız en az 2 kat hızlanacaktır. Üstelik zayıflamak için verdiğiniz kilolar, vücudunuzun yağlı bölgelerinden gidecek. Bu sayede güzel bir görünüme de kavuşacaksınız.

Oku:   Kahve içerek zayıflayın

Zayıflamak İçin Hangi Egzersizleri Yapmalı

Zayıflamak için ne yemeli sorusuna cevabımızı verdiğimize göre, sıradaki en önemli şey elbette yapılacak egzersiz ile ilgili. İnsanlar zayıflamayı sadece yemelerini kısarak yapabileceklerine inanıyor. Eğer zayıflayamıyorsanız, siz de bu tuzağa düşmüş olabilirsiniz.

Zayıflamak için ne yemeli dikkat ettikten sonra, zayıflamak için egzersiz yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Özellikle bilgisayar başında çalışanlardansanız, kolay kolay kilo verememeniz gayet doğal bir durumdur. Zayıflamak istiyorum diyorsanız, yediklerinize dikkat etmenizin yanı sıra, daha hareketli olmalısınız.

Zayıflamak için yapabileceğiniz egzersizlerin başında yürüyüş gelir. Acıktığınızda dışarıdan yemek çağırmak yerine markete yürüyerek gidin, eğer yemek yapmaya üşeniyorsanız dondurulmuş bir şeyler alın ve eve yürüyerek dönün. Yolda yaktığınız kalori, aldığınız şeyi gönül rahatlığıyla yemenizi sağlayacak.

Spor salonuna yazılmaya üşeniyorsanız, yürüyüş yapmak, sizin için çok daha kolay olacaktır. Eğer yürümeyi alışkanlık haline getirirseniz, kilo vermenizin ne kadar hızlı olduğunu gördüğünüzde siz de şaşıracaksınız.


Zayıflamak İstiyorum Diyorsanız Bunlara Dikkat!


Eğer zayıflamak istiyorum diyorsanız dikkat etmeniz gereken diğer şeyler de şu şekildedir;

  • Yemeğinizi yerken acele etmeyin, daha yavaş yiyerek midenizin işini kolaylaştırın. Böylece çok daha hızlı sindirecek ve daha hızlı kilo vereceksiniz.
  • Her ne konuda olursa olsun hareketli olmaya çalışın. Gün içinde odanızı düzenleyin, yerleri süpürün, markete gidin, gece arkadaşlarınızla yürüyüşe çıkın. Bunlar zayıflamak için en önemli şeylerin başında gelir.
  • Bol bol su içmeyi lütfen unutmayın. Zayıflamak istiyorum ama zayıflayamıyorum diyenlerin en büyük hatası, su içmeyi ihmal etmeleri oluyor genellikle. Su içmek, zayıflamanızı inanamayacağınız kadar hızlandıracaktır.

Tüm bu tavsiyelere uymanız halinde kısa süre içinde gözle görünür bir fark yaşayacaksınız. Özellikle eve bir tartı alarak kilonuzu düzenli olarak takip ederseniz kendinizi çok daha motivasyonlu hissedersiniz. Böylece zayıflamak için ihtiyaç duyduğunuz isteği, kendi içinizde bulacaksınız.


Oku:   Hangi içki içmeli? Nerede ve Ne Zaman 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir