Ziraat Bankası Havale Nasıl Yapılır? 60 SANİYEDE

Ziraat bankası müşterisi iseniz Ziraat bankası havale nasıl yapılır? Bilmenizde yarar var. Özellikle internet şubeciliğinin bu kadar hızlı gelişmesiyle birlikte bu konuyu hızlıca öğrenmeniz yararlı olacaktır.

Ziraat bankası internet şubesine https://www.ziraatbank.com.tr/tr adresinden girdikten sonra sağ üstte yer alan İnternet Şubesi yazısına mouse ile gelip Bireysel seçmeniz gereklidir.

 1. Karşınıza açılan sayfadan Ziraat internet bankacılığı hesabınıza girmeniz istenecektir. Burada kimlik numaranız ve şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz
 2. Sol menüden “Para Transferleri”ni seçip “Başka hesaba havale / EFT” seçeneğini seçin.
 3. Yeni bir alıcıyı seçerek devam edin ve IBAN ile Ad soyad bilgisini girin.
 4. Sonrasında karşınıza göndermek istediğiniz miktar soran kısım çıkacak. Burada havale tutarını girip devama tıklayın
 5. İşleminizi onayladığınızda sizleri bir onay mesajı karşılayacaktır. Sonrasında dekontunuzu bu ekrandan alabilirsiniz. Bu şekilde de Ziraat bankası havale nasıl yapılır? internet şubesi için görmüş olduk.

Ziraat Mobil Üzerinden Havale Yapmak İçin

Ziraat bankası internet bankacılığını telefonlarınıza taşıyan Ziraat mobil ile işlemlerinizi kolayca yapabiliyorsunuz. Ziraat mobil kullanarak havale yapmak için ise yapmanız gerekenler şu şekilde;

 1. İlk olarak telefonlarınıza buluan “Ziraat Mobil” uygulamasına girin.
 2. TC kimlik no ve şifrenizi girdikten sonra “Devam”a tıklayın
 3. Sağ alt köşede bulunan menü ikonuna tıklayarak açılır menünün gelmesini sağlayın
 4. Seçeneklerde “Para Transferleri” göreceksiniz. Buna tıklayıp açılan sayfadan “Başka Hesaba Havale / EFT” yazısına tıklayın.
 5. Alıcı Hesap için Yeni bir alıcıyatıklayın ve aşağısında göreceğiniz kutucuklarda yer alan IBAN ve Ad Soyad Kısmını doldurun. 
 6. Devam’a tıkladıktan sonra para miktarı seçmeniz istenecek. Buraya, göndermek istediğiniz tutarı yazın ve ilerleyin
 7. İşleminizi onayladıktan sonra karşınıza işleminizin onaylandığına dair onay mesajı çıkacak ve dekont seçeneği oluşacaktır. İşleminizi teyit etmek için dekontunuzu alın. 
Oku:   JB Blended Scotch Viski Hakkında Bilgiler
Ziraat Bankası Havale Nasıl Yapılır
Ziraat Bankası Havale Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası Şubelerinden Ziraat Bankası Havale Nasıl Yapılır?


Tabi isterseniz direkt Ziraat bankası şubelerine giderek de havale işlemi yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, vezne işlemlerinden sıra almak ve görevliye havale işlemi yapacağınız tutarı ve IBAN bilgisini söylemek. 

Bu şekilde her ne kadar kolay olsa da direkt telefonunuzdan hızlıca, evden çıkmadan işlem yapmanızın konforunu sağlamıyor elbette. 


One Reply to “Ziraat Bankası Havale Nasıl Yapılır? 60 SANİYEDE”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir